SM-kilpailuiden sarjat ja ottelijat

26.2.2018 klo 15:35


Potkunyrkkeilyn SM-kilpailuiden sarjat ja ottelijat julkaistu! SM-kilpailut isketään 3.-4.3. Variskan koululla Vaasassa.

Juniorit

  • A-juniorit -67 kg
    • Korhonen Ville, NHB Iisalmi
    • Lindroos Niklas, Turun Kontaktikarateseura
    • Ålander Kalle, NHB Iisalmi

Naiset

  • K1 Naiset -52 kg
    • Hannus Heli, Kickboxing Team Oulu
    • Railio Wilma, GB Gym
  • K1 Naiset -56 kg
    • Hartikainen Hanna-Riikka, Tampereen ju-jutsukoulu
    • Honkonen Essi, Jyväskylän Jigotai kickboxing
    • Org Grite, Crest PFC
  • K1 Naiset -60 kg
    • Fant Monica, Wasa 3 Roots
    • Juntunen Sonja, Tampereen Ju-jutsukoulu
    • Leino Kaisa, Turun Ju-jutsuseura
    • Lohman Patricia, Vantaan Kamppailuklubi
    • Musikka Kaisa, Vantaan Kamppailuklubi
    • Valkeinen Oona, Crest PFC
  • K1 Naiset -70 kg
    • Havu Niina, Porin Kamppailu-urheilukeskus
    • Hietamäki Sanna, WFC Warriors
    • Hänninen Mirjam, Vantaan Kamppailuklubi
    • Järvenpää Riikka, Combat Academy of Finland
    • Sinkkonen Virve, Kushin-Kan

Miehet

  • K1 Miehet -60 kg
    • Ruutiainen Arttu, Lahden Gentai
    • Suvanto Kalle-Oskari, Kickboxing Team Oulu
    • Södergård Marcus, Sportfighters Jyväskylä
  • K1 Miehet -67 kg
    • Kurttila Henri, Kickboxing Team Oulu
    • Saarikangas Tino, Espoon Kehähait
    • Vesanen Pekka, Crest PFC
  • K1 Miehet -71 kg
    • Kähäri Atte, Turun Kontaktikarateseura
    • Leino Sami, Crest PFC
    • Toivari Tommi, Gb Gym
  • K1 Miehet -75 kg
    • Ahlstedt Antoni, GB Gym
    • Hiden Tuomas, GB Gym
    • Holmberg Oskari, Vantaan Kamppailuklubi
    • Mäkelä Janne, Kickboxing Team Oulu
  • K1 Miehet -81 kg
    • Ranto Marko, Sportfighters Jyväskylä
    • Savolainen Tommi, Tuusulan nyrkkeilyseura
  • K1 Miehet -86 kg
    • Heikura Antti, KBT Kokkola
    • Marjava Tuomas, GB Gym
    • Runtti Jari-Tapani, Oulun Kickboxing
    • Santakallio Juuso, Sportfighters Jyväskylä
    • Tirronen Mikko, Lappeenrannan Kickboxing Club
    • Ukkonen Simo, Kotka Thaiboxing Club
  • K1 Miehet +91
    • Kauppinen Eetu, Lappeenrannan Kickboxing Club
    • Pietarinen Aapo, Järvenpään Kehäkarhut

Lisätietoja kisojen aikatauluista yms > > >