Suomen Potkunyrkkeilyliitto

« aihelistaan

Hämeenlinna Open XXIV 4.5.2019


  • nimimerkki

    Virve V

    3.4.2019 klo 21:19
    Ylläpitäjä on muokannut tätä viestiä.
    Kickboxing Hämeenlinna Open XXIV
    Kilpailukutsu

    Päivämäärä: 4.5.2019
    Paikka: Myllymäen väestönsuoja (Luola), Louhimokatu 5, 13100 Hämeenlinna

    AIKATAULU
    klo 9:30-10:30 Punnitus
    klo 10:30 Otteluparien ja ottelujärjestyksen laatiminen
    klo 12:30 Yleisön sisäänpääsy ja tuomaripalaveri
    klo 13:00 Ottelut

    PAINOSARJAT JA SÄÄNNÖT
    Suomen Potkunyrkkeilyliiton viralliset painosarjat ja säännöt

    OTTELUMUODOT
    K-1, LOW KICK, FULL CONTACT sekä näiden noviisi- ja kadettisäännöt

    OSALLISTUMISMAKSU
    15€ tai 10€ jos seura tuo kilpailuihin tuomarin.

    ILMOITTAUTUMINEN
    Ilmoittautumiset su 28.4.2018 klo 18:00 mennessä SPNL:n foorumille.

    Ilmoittautumisessa tulee ilmetä ottelijan seura, sarja, nimi, ottelukokemus ja junioreilla ikä. Ilmoittautumiseen tulee liittää myös valmentajan tai muun yhteyshenkilön nimi ja puhelinnumero ja/tai sähköpostiosoite kilpailunjärjestäjän yhteydenottoja varten.
    Ilmoittautumiset tehdään kootusti seuroittain

    Tuomareiden ilmoittautuminen ja tuomariasiat tuomareiden foorumille.

    MUUTA
    Ottelijoilla tulee olla voimassa oleva lääkärintarkastus sekä Potkunyrkkeilyliiton lisenssi sekä passi.

    Ottelijalla tulee olla mukanaan sääntöjen mukaiset otteluvarusteet. Otteluhanskat tulevat kilpailun järjestäjän puolesta.

    Katsojien pääsyliput: 5€

    LISÄTIETOJA

    Virve Vanhakoski
    puh. 040 911 1394
    vanhakoski(at)gmail.com

    TERVETULOA!

  • nimimerkki

    Markus/TKKS

    13.4.2019 klo 09:35
    TKKS:

    K1nv -60kg Federica Russo (0)

    Valmentaja: Markus Lepistö
    0407606310
    markus.lepisto@gmail.com

  • nimimerkki

    Ahjo Training Center

    23.4.2019 klo 11:05
    Ahjo Training Center

    K1 jr -67kg Jaakko Haanpää (4) 15v.

    LKnv -60kg Sami Käsmä (0) 24v.

    Valmentaja:
    Delcio Pereira

    info@ahjotrainingcenter.fi
    050-4395166

  • nimimerkki

    K-K Mikkeli / Roope

    23.4.2019 klo 16:54
    Kachi-Kan Mikkeli

    K1 -52kg Elsa Närhi (8)

    K1 -81kg Roope Raati (4)

    Valmentaja:
    Petri Falck / Henna Kesänen
    044 2354566
    petri.falck@suomi24.fi

  • nimimerkki

    Lahden kamppailulajikeskus

    23.4.2019 klo 17:35
    Lahden kamppailulajikeskus

    K1nv - 60 kg Mimmi Kalenius (1)

    FC/K1nv - 91kg Timo Tapiala (0)

    Valmentaja:
    Esa Lehtonen
    044-5240880
    esamarkus.lehtonen@gmail.com

  • nimimerkki

    Samu

    25.4.2019 klo 08:28
    Kushin-Kanista

    K1nv -81kg Jarno Sottinen (0)

    Valmentaja:
    Shamil Seifulla
    0505005559
    sseifulla@gmail.com

  • nimimerkki

    Miki

    25.4.2019 klo 22:44
    Olan Kamppailijat Ry

    K1nv -65kg Vilma Laine (2)

    Valmentaja:
    Miki Timonen
    0400-714925
    mikko.timonen@gmail.com

  • nimimerkki

    MMA Seinäjoki

    26.4.2019 klo 18:32
    MMA Seinäjoki

    K1 nv -65 Jenna Mäntylä (1)

    Valmentaja:
    Markku Hantula, 040 036 6661
    markku@carbonkick.fi

  • nimimerkki

    Marika

    26.4.2019 klo 20:23
    Vantaan Kamppailukeskus

    K1nv - 56kg Jessika Elo (1)
    K1 - 65kg Marika Juvonen (6)

    Valmentaja:
    Pasi Rantala
    0405401753

  • nimimerkki

    Sandra

    27.4.2019 klo 10:46
    GB Gymiltä

    K1A - 52kg Noora al-Saffu (25)

    Valmentaja Sandra Roos 0505221408 sandram.roos@gmail.com

  • nimimerkki

    Aleksi

    27.4.2019 klo 14:00
    Kuopio Fighter Club

    K1nv -65kg Susanna Koskelin (0)

    K1nv -70kg Anni Ylönen (1)


    Valmentajat
    Aleksi Vanninen o443810477
    Toni Hämäläinen
    kuopiofighterclub@gmail.com

  • nimimerkki

    Michael B

    27.4.2019 klo 16:30
    Espoon Kehähait

    K1 -56 Emmi Saarela (6)
    K1 -52 Sara Nurmi (6)

    Valmentaja
    Michael Bäckman
    michabackman(at)gmail.com

  • nimimerkki

    Kuisma/TJJS

    27.4.2019 klo 20:28
    Turun jujutsuseura

    K1nv -65kg Emma Salo (1)

    K1 -71/75kg Karmo Kivi (3)

    Valmentajat
    Kuisma Juha-Matti o44o69369o
    Sailio Mika


  • nimimerkki

    Sportfighters Jyväskylä

    28.4.2019 klo 09:13
    Sportfighters Jyväskylä

    K1-81kg Marko Ranto (7)

    Valmentaja
    Teijo Ukkonen
    040-7349647

  • nimimerkki

    Virve V

    28.4.2019 klo 11:41
    MMA Imatran puolesta:

    K1-71kg Miro Honkanen
    Mahdollisesti vielä myös toinen ottelija

  • nimimerkki

    Jake

    28.4.2019 klo 13:21
    Kurikan Ryhti

    K-1 C - 65kg Viivi Vuorinen {5}
    K-1A +70 Sofia Peltonen (5)

    Valmentaja Jarkko Syrjälä
    jake.syrjala@gmail.com
    0466576279

  • nimimerkki

    NHB Iisalmi

    28.4.2019 klo 13:45
    K1 nv -71kg Aki Pennanen (0) muutama nyrkkeilymatsi

    Matti Kokkonen
    matti.kokkonen@gmail.com
    0401638868

  • nimimerkki

    Michael B

    28.4.2019 klo 16:55
    Espoon Kehähait

    K1 nv -65kg Anna Henriksson (1)

  • nimimerkki

    JKB / Marko

    28.4.2019 klo 17:22
    Jyväskylän Jigotai kickboxing JKB

    K1 -56kg Janita Immonen (4 ottelua)
    K1 -56kg Taija Savolainen (15 ottelua)

    K1 - 63,5kg Olli Tikkanen (1kb ja useita tb matseja. Voi otella myös - 67kg)

    Tuomareiden osallistuminen varmistuu myöhemmin!

    Valmentaja: Marko Saarinen / marko.saarinen2405@gmail.com / 0400-876501

  • nimimerkki

    Virve V

    29.4.2019 klo 22:24
    MMA Imatralta vielä kaksi ottelijaa

    K1nv -67kg Jesse Mutikainen (19v, 0 + muutama MMA)
    K1nv A -71kg Jimi Orava (18v, 0)

  • nimimerkki

    Virve V

    29.4.2019 klo 22:30
    Alustava ottelulista:

    F K1 -52kg Elsa Närhi (8) Kachi-Kai – Sara Nurmi (6) EKH
    F K1nv -56kg Jessika Elo (1) – Janita Immonen (4) JKB
    F K1 -56kg Emmi Saarela (6) EKH – Taija Savolainen (15) JKB
    F K1nv -60kg Federica Russo (0) TKKS – Mimmi Kalenius (1) LKK
    F K1nv -65kg Vilma Laine (2) OK – Jenna Mäntylä (1) MMA S
    F K1nv -65kg Vilma Laine (2) OK - Marika Juvonen (6) VKK -> toteutuu, jos Laine vammoitta ekasta
    F K1nv -65kg Emma Salo (1) TJJS -Anna Henriksson (1) EKH
    F K1nv -65kg Susanna Koskelin (0) KFC – Viivi Vuorinen (5) KR
    F K1nv +70kg Anni Ylönen (1) KFC - Sofia Peltonen (5) Kurikan ryhti
    M LKnv -63,5kg Sami Käsmä (0) ATC – Olli Tikkanen (1+TB) JKB
    M K1nv -67kg Jesse Mutikainen (19v, 0) MMA Imatra – Jaakko Haanpää (15v, 4) ATC -> suostuuko?
    M K1 -71kg Karmo Kivi (3) TJJS – Miro Honkanen (3) MMA I
    M K1nv -75kg Aki Pennanen (0) NHB – Jimi Orava (0+MMA) -> suostuuko?
    M K1nv -81kg Roope Raati (4) Kachi-Kai – Jarno Sottinen (0) Kushin-kan
    M K1nv -91kg Timo Tapiala (0) LKK – Marko Ranto (7) SFJ


    Vilma Laine (-65kg) suostuu toiseen otteluun Juvosta vastaan, jos pysyy kunnossa ensimmäisestä ottelustaan.
    Suostuuko Ahjon -67kg jr nousemaan aikuisten sarjaan?
    Suostuuko Imatran -71kg Orava nousemaan -75kg sarjaan?
    Suostuuko Elsa Närhi (-52kg) ottamaan toisen ottelu Noora Al-Saffua vastaan?

    Ilman ottelua jäämässä:
    K1 -52kg Noora Al-Saffu (25), GB Gym


  • nimimerkki

    Virve V

    30.4.2019 klo 08:06
    Ja tarkennuksena edelliseen, alustavat otteluparit kyseessä siis. Ottelujärjestys laaditaan la punnituksen jälkeen.

  • nimimerkki

    Virve V

    1.5.2019 klo 21:46
    Muutokset/lisäykset:

    Elsa Närhi ottelee toisen ottelun Noora Al-Saffua vastaan (K1-52kg), jos ei loukkaannu ensimäisessä ottelussa.

    -71kg Aki Pennanen - ottelun Kivi/Honkanen voittaja

    Ilman ottelua jäämässä:
    K1 A -75kg Jimi Orava (0+MMA)

  • nimimerkki

    Virve V

    2.5.2019 klo 23:28
    Peruutuksia:

    M LKnv -60kg Sami Kämsä, ATC
    F K1 -65kg Marika Juvonen, VKK

    Tämän johdosta, ilman ottelua jäämässä myös:
    M K1 -63,5kg Olli Tikkanen, JKB

  • Konovalova Alisa

    3.5.2019 klo 07:22
    Hei!

    Voimassa olevaa lisenssiä ei ole seuraavilla:

    K1nv -81kg Jarno Sottinen (0)


    Terv. Alisa/SPNL

  • nimimerkki

    Virve V

    4.5.2019 klo 11:08
    OTTELUJÄRJESTYS

    PUNAINEN SININEN

    1. F K1 -52kg Elsa Närhi K-K M -Sara Nurmi EKH
    2. M K1 -71kg Karmo Kivi TJJS - Miro Honkanen MMA I
    3. F K1nv -65kg Vilma Laine OK - Jenna Mäntylä MMA S
    4. M K1nv -81kg Jarno Sottinen K-K Hml - Roope Raati K-K M
    5. F K1nv -60kg Federica Russo TKKS - Mimmi Kalenius LKK
    6. F K1 -60kg Emmi Saarela EKH - Taija Savolainen JKB
    7. M K1nv -91kg Marko Ranto SFJ - Timo Tapiala LKK

    TAUKO 20min

    8. F K1nv -60kg Jessika Elo VKK - Janita Immonen JKB
    9. M K1nv -71kg Jesse Mutikainen MMA I - Jaakko Haanpää ATC
    10. F K1nv -65kg Susanna Koskelin KFC - Viivi Vuorinen KR
    11. F K1nv -70kg Emma Salo TJJS - Anni Ylönen KFC
    12. M K1nv -75kg Aki Pennanen NHB - ottelun 2 Kivi/Honkanen voittaja
    13. F K1 -52kg Noora Al-Saffu GB Gym - Elsa Närhi K-K M
    14. M K1 -75kg Jimi Orava MMA I - T.B.A.

  • nimimerkki

    Virve V

    4.5.2019 klo 17:26
    TULOKSET

    Voittaja ensin


    1. F K1 -52kg Elsa Närhi K-K M - Sara Nurmi EKH, 3-0
    2. M K1 -71kg Miro Honkanen MMA I - Karmo Kivi TJJS, 3-0
    3. F K1nv -65kg Jenna Mäntylä MMA S- Vilma Laine OK , 2-1
    4. M K1nv -81kg Jarno Sottinen K-K Hml - Roope Raati K-K M, 3-0
    5. F K1nv -60kg Mimmi Kalenius LKK - Federica Russo TKKS, RSC2
    6. F K1 -60kg Emmi Saarela EKH - Taija Savolainen JKB, 2-1
    7. M K1nv -91kg Marko Ranto SFJ - Timo Tapiala LKK, 3-0
    8. F K1nv -60kg Jessika Elo VKK - Janita Immonen JKB, 2-1
    9. M K1nv -71kg Jesse Mutikainen MMA I- Jaakko Haanpää ATC, 2-1
    10. F K1nv -65kg Viivi Vuorinen KR - Susanna Koskelin KFC, 2-1
    11. F K1nv -70kg Emma Salo TJJS - Anni Ylönen KFC, 3-0
    12. M K1nv -75kg Karmo Kivi, TJJS - Aki Pennanen NHB, 3-0
    13. F K1 -52kg Noora Al-Saffu GB Gym - Elsa Närhi K-K M, 3-0
    14. M K1 -75kg Jimi Orava MMA I - Aki Pennanen, ratkaisematon

    Kushin-Kan kiittää kaikkia tapahtumaan osallistuneita.
« aihelistaan

Osallistu keskusteluun

tai aloita uusi keskustelu »

Roskapostin esto ei onnistunut. Ole hyvä ja yritä uudelleen.
Hämeenlinna Open XXIV 4.5.2019