Suomen Potkunyrkkeilyliitto

« aihelistaan

Helsinki Open 22 - 29.2.2020


  • nimimerkki

    Sandra GB

    5.2.2020 klo 08:11
    Ylläpitäjä on muokannut tätä viestiä.
    Kickboxing Helsinki Open 22

    Päivämäärä: 29.2.2020
    Paikka: GB Gym, Mekaanikonkatu 21, 00880 Helsinki

    Ilmoittautumiset: su 23.2.2020 mennessä SPNL foorumille.
    Ilmoittautumisesta tulee ilmetä ottelijan seura, sarja, nimi, ottelukokemus ja junioreilla ikä. Ilmoittautumiseen tulee liittää myös valmentajan tai muun yhteyshenkilön nimi ja puhelinnumero ja/tai sähköpostiosoite kilpailunjärjestäjän yhteydenottoja varten. Ilmoittautumiset tehdään kootusti seuroittain ja tuomarit tulee ilmoittaa samalla
    Säännöt: Suomen Potkunyrkkeilyliiton viralliset ottelusäännöt
    Ottelumuodot: Low Kick, K‐1 ja FC-Rules
    Painosarjat: Suomen Potkunyrkkeilyliiton eri ottelumuotojen viralliset painosarjat
    Osallistumismaksu: 15 €, jos seura tuo mukanaan tuomarin osallistumismaksu on 10 €.
    Punnitus: 29.2.2020 klo 09.00 – 10.00

    Yleisön sisäänpääsy: 29.2.2020 11.30

    Ottelut alkavat: 29.2.2020 12.00
    Katsojien pääsyliput: 5 €

    Kilpailujen johtaja/lisätiedot: Sandra Roos 050-5221408 sandram.roos(at)gmail.com

    Tuomareiden ilmoittautuminen ja tuomariasiat: SPNLn foorumille

    Lisätietoja: Otteluhanskat järjestävän seuran puolesta. Muiden varusteiden tulee olla sääntöjen mukaiset. Ottelijoilla tulee olla voimassa oleva lääkärintarkastus (merkittynä passiin) ja Potkunyrkkeilyliiton lisenssi sekä passi.

    TERVETULOA!

  • nimimerkki

    Ahjo Training Center

    7.2.2020 klo 15:44
    Ahjo Training Center

    K1 -71kg Jaakko Haanpää (7) 16v.

    Valmentaja:
    Delcio Pereira

    info@ahjotrainingcenter.fi
    050-4395166

  • nimimerkki

    Oppet

    11.2.2020 klo 11:23
    MMA Lappeenranta ilmoittaa seuraavat ottelijat, kaikki k-1 noviisisäännöillä tai ilman erikseen sovittaessa:
    Antto Pakkanen -71 kg (5 mma)
    Omar Tugarev -71 kg A juniori (10 mma)
    Onni Levänen -60 kg B juniori (ei aikaisempaa ottelukokemusta

    Lisäksi MMA Imatralta:
    Maiju Suotama -65kg (noin 20 mma ottelua)

    Valmentaja Teppo Laine 0405203970

  • nimimerkki

    Mikko

    14.2.2020 klo 12:32
    Rjs Rauma

    K1 (nv) -60kg Lucas Ahmaoja C-juniori (0) yksi vapari matsi.

    Valmentaja Mikko Salonen
    040-8405615

  • nimimerkki

    Elsa

    18.2.2020 klo 22:04
    Mikkelin Kachi-kan
    K1-52kg Elsa Närhi (12)
    Valmentaja Henna Kesänen, 040 9127594

  • nimimerkki

    Art

    19.2.2020 klo 12:03
    Akhmedov Artem, Russia - SM 63.5 kg
    K-1, Low-kick, Full contact

  • nimimerkki

    Pihla

    20.2.2020 klo 19:37
    Lahden Kamppailulajikeskus

    K1 -56kg Pihla-Maaria Holmlund (1)

    Valmentaja: Leevi Heino
    044 981 5561



  • nimimerkki

    Markus

    20.2.2020 klo 22:18
    Turun kontaktikarateseura

    K1 -71kg Atte Kähäri (12)
    K1 -71kg Amin Farhadi (+30 ottelua Iranissa, 7 vuotta taukoa lajiharjoittelusta)

    Valmentaja:
    Markus Lepistö
    0407606310

  • nimimerkki

    TFC Jann

    21.2.2020 klo 20:52
    Tuusula Fighter Club:

    K1 +91 kg Toomas Sjöman (1)

    Valmentajat: Jann Ranta, Teemu Sivén
    email: tuusulafighterclub@gmail.com
    p. 040 665 1540

  • nimimerkki

    Kuisma/TJJS

    21.2.2020 klo 22:00
    Turun jujutsuseura

    K1nv -60kg Henry Robertsson (0)
    K1nv -81kg Mika Lehtimäki (2)
    K1nv -86kg Matti Kulmala (0)

    K1 -71kg Mika Sailio (4)

    Valmentajat
    Kaisa ja Juha-Matti Kuisma/o44o69369o

  • nimimerkki

    Mirjam/VKK

    22.2.2020 klo 14:08
    Vantaan Kamppailukeskus:

    K1 -52kg Maria Singh (23 ottelua, 4 vuoden kilpailutauko)
    K1 -70kg Mirjam Hänninen (24)
    K1 +70kg Nina Liste (5)

    Valmentaja
    Anne Katas
    040-5277080

    Huoltajat
    Piia Haverinen
    Marika Juvonen
    Kaisa Musikka

  • nimimerkki

    SSKF

    22.2.2020 klo 19:22
    SSKF ry.

    LKnv -67kg Max Väisänen (1 kick light ottelua) B-juniori (15v)
    LKnv -75kg Otso Salonen (0 ottelua) B-juniori (16v)

    vastustaja nv ml. kaikki lajit

    molemmilla myös K1nv ottelu mahdollinen

    Valmentaja: Peter Gibson
    Yhteyshenkilö: Kristina p.044 243 0648 / info@sskf-ry.com


  • nimimerkki

    Sportfighters Jyväskylä

    22.2.2020 klo 19:22
    Sportfighters Jyväskylä

    K1-81kg Marko Ranto (12)

    Valmentajat
    Teijo Ukkonen p.040-7349647
    Juuso Santakallio

  • nimimerkki

    GB Gym

    22.2.2020 klo 20:20
    K1 -56kg Noora al- Saffu (30)
    K1 -56kg Veera Nykänen (5 + MMA)

    K1 -63,5kg Qudrat Dargai (0 + 2 MMA)
    K1 -67kg Karri Itkonen (1+ 10 MMA)
    K1 -71kg Marko Sarasjärvi (0 +MMA)
    K1 -81kg Patrik Kapanen (2 + MMA)

  • nimimerkki

    NHB Iisalmi

    23.2.2020 klo 07:54
    FC -52kg Nea Huttunen 3 kehä +2 tatamiottelua
    FCnv -71kg Jirko Pihlainen 0 ottelua
    K1nv -56kg Hanna-Kaisa Mäki 1 tatamiottelu

    Matti Kokkonen
    0401638868
    matti.kokkonen@gmail.com

  • nimimerkki

    Ikävalko/TJJK

    23.2.2020 klo 15:40
    Tampereen Ju-Jutsukoulu

    K1 -75kg Aleksi Virtanen (2 ottelua)
    K1nv -52kg Niina Oinonen (0 ottelua) A-juniori

    Lisäksi varauksella (tällä hetkellä kipeänä, seurataan alkuviikosta tilanne)
    K1nv -60kg Ronja Ikuli (0 ottelua) A-juniori

  • Petteri Maunu

    23.2.2020 klo 19:51
    Espoon Kehähait:

    K1 nv -56 Tiia-Mari Rantakylä (3)
    K1 -60 Saara Laitinen (6)
    A-LK/K1/FC nv -65 Cassandra Franck (0)

    Koutsaamaan tulee Michael Bäckman, puh. 044 544 0436

  • nimimerkki

    JKB / Marko

    23.2.2020 klo 20:32
    Jyväskylän Jigotai kickboxing JKB

    K1 - 63,5kg Olli Tikkanen (5)
    K1 -91kg Jaakko Timonen (1)

    K1 -60kg Elina Kallio (1)
    K1 -65kg Sari Ruuska (11)
    K1 +70kg Elli Eloranta (4)

    Tuomari: Jussi Maula, Teijo Kostiainen

    Valmentaja: Esa Maula
    040-3006234
    esa.maula@are.fi

  • nimimerkki

    Lepa / KBT

    23.2.2020 klo 22:13
    JKBn Tikkasella taitaa puuttua 10 thaimatsia? Yleensähän nuo ilmoitetaan myös ;-).

  • nimimerkki

    0ppet

    24.2.2020 klo 16:12
    Mma Imatra Maiju Suotama -65kg Peruttu!

  • nimimerkki

    JKB / Esa Maula

    24.2.2020 klo 18:22
    Kyllä Lepa olet oikeassa. Tikkasella on thaimatseja. Nämä on jäänyt JKB:ltä ilmoittamatta. Pahoittelut.

  • nimimerkki

    Sandra GB

    25.2.2020 klo 01:24
    Moi,

    Alla alustavat otteluparit. Muistakaa nyt taas, että matkalla voi tulla sairastumisia jne. eli tämä on vain alustava. Eikä missään nimessä ole ottelujärjestys.

    Olkaa yhteydessä jos listalla on jotain väärin, joku puuttuu tai on muuten vain jotain kysyttävää, 0505221408/Sandra.

    HELSINKI OPEN

    PUNAINEN SININEN

    1) K1 -52kg Maria Singh VKK (24) vs. Elsa Närhi MKK (12)
    2) K1Nv -52kg Oinonen Niina TJJK (0) vs Huttunen Nea NHB (5)
    3) K1 -56kg Nykänen Veera GB (5 + MMA) vs. Holmlund Pihla- Maaria LKLK (0)
    4) K1Nv -56kg Mäki Hanna- Kaisa NHB (1) vs. Rantakylä Tiia- Mari EKH (3)
    5) K1 -60kg Laitinen Saara EKH (6) vs. Kallio Elina JKB (1)
    6) K1Nv -65kg Ruuska Sari JKB (11) vs. Frank Cassandra EKH (0 AJR)
    7) K1 +70kg Liste Nina VKK (5) vs. Elonranta Elli JKB (4)
    8) K1B -60kg Levänen Onni MMA L (0) vs. Ahmaoja Lucas RJS (0 +1MMA Cjr)
    9) K1 63,5kg Tikkanen Olli JKB (5 + TB) vs. Akhmedov Artem RUS (+10)
    10) K1 -81kg Kapanen Patrik GB (2+MMA) vs. Ranto Marko SFJ (12)
    11) K1A -71kg Tugarev Omar MMA L (0+10 MMA) vs. Haanpää Jaakko Ahjo (7)
    12) K1 -71kg Sarasjärvi Marko GB (0+ +10 MMA) vs. Kähäri Atte TKKS (12)
    13) K1 -71kg Farhadi Amin TKKS (30) vs. Pakkanen Atte MMA L (0 + 5 MMA AJR)
    14) K1 -71kg Itkonen Karri GB (2 + MMA) vs. Sailio Mika TJJS (4)
    15) LK -75kg Salonen Otto SSKF (0 BJR) vs. Virtanen Aleksi TJJK (2)

    Ehdotukset
    16) K1Nv -63,5kg Dargai Qudrat GB (0+2MMA) vs. Robertsson Henry TJJS (0)
    17) K1NV -91kg Timonen Jaakko JKB (1) vs. Kulmala Matti TJJS (0)
    18) K1 -70kg Hänninen Mirjam VKK (24) vs. Ottelun 6. Ruuska – Frank voittaja
    19) LK/K1 -81Nv Lehtimäki Mika TJJS (2) vs. Ottelun 15. Salonen – Virtanen voittaja

    Ilman matsia nyt:
    Väisänen Max -67kg LK, onko mahdollista ottaa K1?
    Sjöman Toomas +91 TFC
    Norpasta neuvottelu menossa

    Ja mulla oli tiedossa noi JKB Tikkasen TB-matsit, joten ei hätää senkään suhteen.

    Pysykäähän kaikki nyt vain terveinä ja nipussa :)

  • Petteri Maunu

    25.2.2020 klo 09:07
    Ylläpitäjä on muokannut tätä viestiä.
    Emme päästä meidän junioria noin koviin matseihin debyyttikisoissaan (ottelut 6 & 18, Franck). Aloitteleva aikuinen voisi käydä, jos toista junioria ei löydy.

  • Pellikka Tuija

    25.2.2020 klo 09:49
    Vuoden 2020 lisenssi on vielä monelta hankkimatta:

    Lisenssi puuttuu:
    Jaakko Haanpää
    Omar Tugarev
    Lucas Ahmaoja
    Atte Kähäri
    Max Väisänen
    Veera Nykänen
    Noora al- Saffu
    Qudrat Dargai
    Karri Itkonen
    Marko Sarasjärvi
    Patrik Kapanen
    Hanna-Kaisa Mäki
    Aleksi Virtanen

    Huoltajat joilta puuttuu lisenssi:
    Delcio Pereira
    Mikko Salonen
    Markus Lepistö
    Anne Katas
    Piia Haverinen
    Marika Juvonen
    Kaisa Musikka
    Peter Gibson
    Juuso Santakallio
    Michael Bäckman

    On lisenssi mutta ei lisenssivakuutusta:
    Onni Levänen
    Maria Singh
    Cassandra Franck
    Olli Tikkanen
    Jaakko Timonen
    Sari Ruuska

  • nimimerkki

    Sandra GB

    25.2.2020 klo 10:34
    Säädän tänään listaa teidän toiveiden ja palautteiden perusteella, julkasen huomenna sitten fiksatun listan

  • nimimerkki

    TJJK / Ikävalko

    25.2.2020 klo 10:54
    Maunu Petterin puhuttiin seuraavan kaltaista otteluparia:
    K1nv -65 kg Ronja Ikuli TJJK (0 AJR) - Frank Cassandra EKH (0 AJR)

    Kuitattu että ok.

  • nimimerkki

    SSKF

    25.2.2020 klo 12:51
    Tää ottelu oltava B-junnu/noviisi säännöin, Otso vasta 16v eikä yhtään matsia vielä alla;
    15) LK -75kg Salonen Otto SSKF (0 BJR) vs. Virtanen Aleksi TJJK (2)

    Ja tähän;
    Ilman matsia nyt:
    Väisänen Max -67kg LK, onko mahdollista ottaa K1?
    K1nv on mahdollinen... sairausvarauksella eli Max on saikulla nyt.

  • nimimerkki

    Markus / TKKS

    25.2.2020 klo 19:18
    TKKS on matkassa yhdellä huoltajalla, joten Atte Kähärin ja Amin Farhadin otteluiden väliin toivotaan 3-4 matsia.

  • nimimerkki

    Sandra GB

    26.2.2020 klo 22:58
    Moi,

    Alla muokattu lista, lista vieläkin alustava, eikä missään nimessä ottelujärjestys. Olkaa yhteydessä vaan heti, jos joku puuttuu tai nimi on kirjoitettu väärin. Muistuttelen samalla kaikkia, että nyt on flunssakausi menossa, eli viimeinen virallinen lista tulee vasta lauantaina puntarin jälkeen. Markus, toiveenne on kuultu :)

    1) K1 -52kg Maria Singh VKK (24) vs. Elsa Närhi MKK (12)
    2) K1Nv -52kg Oinonen Niina TJJK (0) vs Huttunen Nea NHB (5)
    3) K1 -56kg Nykänen Veera GB (5 + MMA) vs. Holmlund Pihla- Maaria LKLK (0)
    4) K1Nv -56kg Mäki Hanna- Kaisa NHB (1) vs. Rantakylä Tiia- Mari EKH (3)
    5) K1 -60kg Simone Viidas VTG EE (1) vs. Kallio Elina JKB (1)
    6) K1ANv -65kg Ikuli Ronja TJJK (0) vs. Frank Cassandra EKH (0 AJR)
    7) K1 +70kg Liste Nina VKK (5) vs. Elonranta Elli JKB (4)
    8) K1B -60kg Levänen Onni MMA L (0) vs. Ahmaoja Lucas RJS (0 +1MMA Cjr)
    9) K1 63,5kg Tikkanen Olli JKB (5 + TB) vs. Akhmedov Artem RUS (+10)
    10) K1 -81kg Kapanen Patrik GB (2+MMA) vs. Ranto Marko SFJ (12)
    11) K1 -71kg Sarasjärvi Marko GB (0+ +10 MMA) vs. Kähäri Atte TKKS (12)
    12) K1 -71kg Farhadi Amin TKKS (30) vs. Pakkanen Antto MMA L (0 + 5 MMA AJR)
    13) K1 -71kg Itkonen Karri GB (2 + MMA) vs. Sailio Mika TJJS (4)
    14) K1 -81kg Lehtimäki Mika TJJS (2vs. Virtanen Aleksi TJJK (2)
    15) K1NV -91kg Timonen Jaakko JKB (1) vs. Kulmala Matti TJJS (0)
    16) K1Nv -63,5kg Dargay Qudrat GB (0+2MMA) vs. Robertsson Henry TJJS (0)
    17) K1A -71kg Tugarev Omar MMA L (0+10 MMA) vs. Uskov Konstantin VTG EE (3)
    18) K1NV -91kg Timonen Jaakko JKB (1) vs. Kulmala Matti TJJS (0)
    19) LKnvB -75kg Salonen Otso (1) SSKF vs. Haanpää Jaakko Ahjo (7)
    20) K1 -56kg al- Saffu Noora (30) GB vs. Heiskanen Hanna NHB (11)
    21) LKNv -67kg Väisänen Max SSKF (1) vs. Haud Karl Margus VTG EE (3)
    22) K1 -70kg Ruuska Sari JKB (11) vs. Suur Elisabet VTG EE (0)
    23) K1Nv -60kg Laitinen Saara EKH (6) vs. ottelun viisi voittaja

    Ilman matsia
    Sjöman Toomas +91 TFC
    Hänninen Mirjam -70kg VKK
    Kapper Victoria -60kg Cjr (0)

  • nimimerkki

    SSKF

    27.2.2020 klo 07:37
    Korjaatko otteluun;
    19) LKnvB -75kg Salonen Otso (1) SSKF vs. Haanpää Jaakko Ahjo (7)
    Otson otteluiksi nollan, kiitti

    Onko matsin;
    21) LKNv -67kg Väisänen Max SSKF (1) vs. Haud Karl Margus VTG EE (3)
    kaveri minkä ikäinen??? Max on vasta 15v.Onko tasavertanen ottelupari?

  • nimimerkki

    Sandra GB

    27.2.2020 klo 08:32
    Eestin poika 20.v, 65kg ja neljä ottelua taustalla, noviisisäännöt. Korjaan samalla kun Maxin ottelumäärän. Kun en tunne Maxia tai Karl Margusta sen tarkemmin, niin en osaa sen paremmin otteluparin tasavertaisuudesta sanoa muuta kuin, että paperilla mielestäni järkevä pari.


  • nimimerkki

    SSKF

    27.2.2020 klo 08:37
    Kuitti & kiitti
    Ja korjaathan Otson ottelut, ei Maxin :)

  • nimimerkki

    SSKF

    27.2.2020 klo 15:30
    Perutaan Max Väisäsen kisaosallistuminen, lenssu pitää liian tiukasti poikaa otteessaan, ei ole kaverista kehään lauantaiksi.
    Pahoittelut

  • nimimerkki

    TJJK Ikävalko

    28.2.2020 klo 11:31
    Aleksi Virtanen ikävä kyllä kuumeessa eikä pysty ottelemaan.

  • nimimerkki

    TJJK / Ikävalko

    28.2.2020 klo 12:23
    Lisätään vielä unohtuneet yhteystiedot

    Valmentaja
    Jani Ikävalko
    050 3165 922

    Huoltajat
    Hanna-Riikka Hartikainen
    Eva Front

  • nimimerkki

    Sandra GB

    28.2.2020 klo 12:53
    Qudrat meiltä kipeenä. Puntarin jäljeen tehdään virallinen lista ja siitä lähdetään, että kaikille saadaan matsi. Yrittäkäähän loput pysyä terveinä nyt

  • nimimerkki

    Sandra GB

    28.2.2020 klo 22:33
    Huomauttakaa huomenna, jos joku puuttuu tai on jotain muuten väärin. Lähes kaikki halusivat taas olla ekoina, joten toiveet on otettu huomioon, niin hyvin kuin vain pystyin.
    Pysykää kaikki terveenä ja huomenna nähdään!


    PUNAINEN SININEN

    1) K1 -81kg Kapanen Patrik GB (2+ MMA) vs Lehtimäki Mika TJJS (2)
    2) K1 -52kg Maria Singh VKK (24) vs. Elsa Närhi MKK (12)
    3) K1 -71kg Itkonen Karri GB (2 + MMA) vs. Haud Karl Margus VTG EE (4)
    4) K1ANv -65kg Ikulu Ronja TJJK (0) vs. Franck Cassandra EKH (0 AJR)
    5) K1 -60kg Simone Viidas VTG EE (1) vs. Kallio Elina JKB (1)
    6) K1 -56kg Nykänen Veera GB (5 + MMA) vs. Holmlund Pihla- Maaria LKLK (0)
    7) K1Nv -56kg Mäki Hanna- Kaisa NHB (1) vs. Rantakylä Tiia- Mari EKH (3)
    8) K1 +70kg Liste Nina VKK (5) vs. Elonranta Elli JKB (4)
    9) K1A -71kg Tugarev Omar MMA L (0+10 MMA) vs. Uskov Konstantin VTG EE (3)
    10) K1 63,5kg Tikkanen Olli JKB (5 + TB) vs. Akhmedov Artem RUS (+10)
    11) K1B -60kg Levänen Onni MMA L (0) vs. Ahmaoja Lucas RJS (0 +1MMA Cjr)
    12) K1 -56kg al- Saffu Noora (30) GB vs. Heiskanen Hanna NHB (11)
    13) K1 -71kg ottelun 3 Itkonen- Haud voittaja vs. Sailio Mika TJJS (4)
    14) K1Nv -60kg Laitinen Saara EKH (6) vs. ottelun 5 Viidas- Kallio voittaja
    15) K1 -71kg Sarasjärvi Marko GB (0+ +10 MMA) vs. Kähäri Atte TKKS (12)
    16) K1 -70kg Ruuska Sari JKB (11) vs. Suur Elisabet VTG EE (0)
    17) K1Nv -52kg Oinonen Niina TJJK (0) vs Huttunen Nea NHB (5)
    18) K1NvA -65kg Kapper Victoria (C) VTG EE (0) vs. ottelun 4 Ikulu – Franck voittaja
    19) K1NV -91kg Timonen Jaakko JKB (1) vs. Kulmala Matti TJJS (0)
    20) LKnvB -75kg Salonen Otso (1) SSKF vs. Haanpää Jaakko ATC (7)
    21) K1 -71kg Farhadi Amin TKKS (30) vs. Pakkanen Antto MMA L (0 + 5 MMA AJR)
    22) K1 -81kg ottelun 1 Kapanen – Lehtimäki voittaja vs. Marko Ranto SFJ (12)
    23) K1Nv -60kg Robertsson Henry TJJS (0) vs. Levänen Onni MMA L (0)


  • nimimerkki

    Sandra GB

    29.2.2020 klo 10:38
    Ottelulista ja ottelujärjestys

    HELSINKI OPEN 22

    PUNAINEN SININEN

    K1 -81kg Ranto Marko SFJ (12) vs Lehtimäki Mika TJJS (2)
    K1 -52kg Maria Singh VKK (24) vs. Elsa Närhi MKK (12)
    K1ANv -65kg Ikulu Ronja TJJK (0) vs. Franck Cassandra EKH (0 AJR)
    K1 -60kg Simone Viidas VTG EE (1) vs. Kallio Elina JKB (1)
    K1 -56kg Nykänen Veera GB (5 + MMA) vs. Holmlund Pihla- Maaria LKLK (0)
    K1Nv -56kg Mäki Hanna- Kaisa NHB (1) vs. Rantakylä Tiia- Mari EKH (3)
    K1 +70kg Liste Nina VKK (5) vs. Elonranta Elli JKB (4)
    K1A -71kg Tugarev Omar MMA L (0+10 MMA) vs. Uskov Konstantin VTG EE (3)
    K1 -67kg Tikkanen Olli JKB (5 + TB) vs. Haud Karl Margus VTG EE (4)
    K1B -60kg Levänen Onni MMA L (0) vs. Ahmaoja Lucas RJS (0 +1MMA Cjr)
    K1 -56kg al- Saffu Noora (30) GB vs. Heiskanen Hanna NHB (11)
    K1 -71kg Karri Itkonen vs. Sailio Mika TJJS (4)
    K1Nv -60kg Laitinen Saara EKH (6) vs. ottelun 5 Viidas- Kallio voittaja
    K1 -71kg Sarasjärvi Marko GB (0+ +10 MMA) vs. Kähäri Atte TKKS (12)
    K1 -70kg Ruuska Sari JKB (11) vs. Suur Elisabet VTG EE (0)
    K1Nv -52kg Oinonen Niina TJJK (0) vs Huttunen Nea NHB (5)
    K1NvA -65kg Kapper Victoria (C) VTG EE (0) vs. ottelun 4 Ikulu – Franck voittaja
    K1NV -91kg Timonen Jaakko JKB (1) vs. Kulmala Matti TJJS (0)
    LKnvB -75kg Salonen Otso (1) SSKF vs. Haanpää Jaakko ATC (7)
    K1 -71kg Farhadi Amin TKKS (30) vs. Pakkanen Antto MMA L (0 + 5 MMA AJR)
    K1 -81kg Patrik Kapanen GB (2+ MMA) vs. Ottelun 1 Ranto - Lehtimäki voittaja
    K1Nv -60kg Robertsson Henry TJJS (0) vs. Levänen Onni MMA L (0)


  • nimimerkki

    Sandra GB

    29.2.2020 klo 10:43
    Unohtakaa edellinen ihan just tulee uusi lista

  • nimimerkki

    Sandra GB

    29.2.2020 klo 10:46
    PUNAINEN SININEN

    1) K1 -81kg Marko Ranto SFJ (12) vs Lehtimäki Mika TJJS (2)
    2) K1 -52kg Maria Singh VKK (24) vs. Elsa Närhi MKK (12)
    3) K1 -71kg Itkonen Karri GB (2 + MMA) vs. Haud Karl Margus VTG EE (4)
    4) K1ANv -65kg Ikulu Ronja TJJK (0) vs. Franck Cassandra EKH (0 AJR)
    5) K1 -60kg Simone Viidas VTG EE (1) vs. Kallio Elina JKB (1)
    6) K1 -56kg Nykänen Veera GB (5 + MMA) vs. Holmlund Pihla- Maaria LKLK (0)
    7) K1Nv -56kg Mäki Hanna- Kaisa NHB (1) vs. Rantakylä Tiia- Mari EKH (3)
    8) K1 +70kg Liste Nina VKK (5) vs. Elonranta Elli JKB (4)
    9) K1A -71kg Tugarev Omar MMA L (0+10 MMA) vs. Uskov Konstantin VTG EE (3)
    10) K1 63,5kg Tikkanen Olli JKB (5 + TB) vs. Akhmedov Artem RUS (+10)
    11) K1B -60kg Levänen Onni MMA L (0) vs. Ahmaoja Lucas RJS (0 +1MMA Cjr)
    12) K1 -56kg al- Saffu Noora (30) GB vs. Heiskanen Hanna NHB (11)
    13) K1 -71kg ottelun 3 Itkonen- Haud voittaja vs. Sailio Mika TJJS (4)
    14) K1Nv -60kg Laitinen Saara EKH (6) vs. ottelun 5 Viidas- Kallio voittaja
    15) K1 -71kg Sarasjärvi Marko GB (0+ +10 MMA) vs. Kähäri Atte TKKS (12)
    16) K1 -70kg Ruuska Sari JKB (11) vs. Suur Elisabet VTG EE (0)
    17) K1Nv -52kg Oinonen Niina TJJK (0) vs Huttunen Nea NHB (5)
    18) K1NvA -65kg Kapper Victoria (C) VTG EE (0) vs. ottelun 4 Ikulu – Franck voittaja
    19) K1NV -91kg Timonen Jaakko JKB (1) vs. Kulmala Matti TJJS (0)
    20) LKnvB -75kg Salonen Otso (1) SSKF vs. Haanpää Jaakko ATC (7)
    21) K1 -71kg Farhadi Amin TKKS (30) vs. Pakkanen Antto MMA L (0 + 5 MMA AJR)
    22) K1 -81kg Patrik Kapanen GB (2+MMA) vs. ottelun 1 Ranto – Lehtimäki voittaja
    23) K1Nv -60kg Robertsson Henry TJJS (0) vs. Levänen Onni MMA L (0)

  • nimimerkki

    Sandra GB

    29.2.2020 klo 18:44
    Suuri iso kiitos kaikille osallistujille, saatiin hieno tapahtuma vedettyä hienosti läpi!

    Kisojen parhaina ottelijoina palkittiin MMA Lappeenrannan Omar Tugarev ja GB Gymin Veera Nykänen.

    Laitan tulokset huomenna, nyt on pakko tientää KOK:iin. Jos, ette pääse paikalle hyödyntäkää tapahtuman ilmaista streamia.

  • nimimerkki

    Sandra GB

    1.3.2020 klo 16:09
    Tulokset:

    Ja muistakahaan ilmoittautua SM-kisoihin, huomenna viimeinen päivä hoitaa ilmoittautuminen!

    1) K1 -81kg Marko Ranto SFJ (12) vs Lehtimäki Mika TJJS (2) 2-1
    2) K1 -52kg Maria Singh VKK (24) vs. Elsa Närhi MKK (12) 3-0
    3) K1 -71kg Itkonen Karri GB (2 + MMA) vs. Haud Karl Margus VTG EE (4) 1-2
    4) K1ANv -65kg Ikulu Ronja TJJK (0) vs. Franck Cassandra EKH (0 AJR) RSC voittaja Franck
    5) K1 -60kg Simone Viidas VTG EE (1) vs. Kallio Elina JKB (1) 0-3
    6) K1 -56kg Nykänen Veera GB (5 + MMA) vs. Holmlund Pihla- Maaria LKLK (0) 2-1
    7) K1Nv -56kg Mäki Hanna- Kaisa NHB (1) vs. Rantakylä Tiia- Mari EKH (3) RSC voittaja Rantakylä
    8) K1 +70kg Liste Nina VKK (5) vs. Elonranta Elli JKB (4) 3-0
    9) K1A -71kg Tugarev Omar MMA L (0+10 MMA) vs. Uskov Konstantin VTG EE (3) 3-0
    10) K1 63,5kg Tikkanen Olli JKB (5 + TB) vs. Akhmedov Artem RUS (+10) RSC voittaja Tikkanen
    11) K1B -60kg Levänen Onni MMA L (0) vs. Ahmaoja Lucas RJS (0 +1MMA Cjr) 0-3
    12) K1 -56kg al- Saffu Noora (30) GB vs. Heiskanen Hanna NHB (11) 3-0
    13) K1 -71kg Haud Karl Margus VTG EE vs. Sailio Mika TJJS (4) 0-3
    14) K1Nv -60kg Laitinen Saara EKH (6) vs. Kallio Elina JKB 0-3
    15) K1 -71kg Sarasjärvi Marko GB (0+ +10 MMA) vs. Kähäri Atte TKKS (12) 3-0
    16) K1 -70kg Ruuska Sari JKB (11) vs. Suur Elisabet VTG EE (0) 3-0
    17) K1Nv -52kg Oinonen Niina TJJK (0) vs Huttunen Nea NHB (5)1-2
    18) K1NvA -65kg Kapper Victoria (C) VTG EE (0) vs. Franck Cassandra EKH RSC voittaja Franck
    19) K1NV -91kg Timonen Jaakko JKB (1) vs. Kulmala Matti TJJS (0) 3-0
    20) LKnvB -75kg Salonen Otso (1) SSKF vs. Haanpää Jaakko ATC (7) 0-3
    21) K1 -71kg Farhadi Amin TKKS (30) vs. Pakkanen Antto MMA L (0 + 5 MMA AJR) 2-1
    22) K1 -81kg Patrik Kapanen GB (2+MMA) vs. Ranto Marko SFJ 2-1

    Kiitokset vielä kaikille tapahtumaan tavalla tai toisella osallistuneille!
« aihelistaan

Osallistu keskusteluun

tai aloita uusi keskustelu »

Roskapostin esto ei onnistunut. Ole hyvä ja yritä uudelleen.
Helsinki Open 22 - 29.2.2020