Kilpailut ja tulokset 2020

 


Topten Cup III 7.3.2020

      

 

      

Tytöt 7-9v.

     

PF avoin painosarja

     

Elli Koivusara Järvenpää Kehäkarhut Jäkk

vs

Lila Joutsela Nokian Kamppailu-Urheilijat NKU,

5-2

      

Sijoitukset:

     

1. Elli Koivusara

Jäkk

    

2. Lila Joutsela

NKU

    
      

Point Fighting pojat

     

7-9v

     

avoin sarja

     

Benjamin Blomqvist  Järvenpää Kehäkarhut Jäkk

vs

Thor Kandell Nokian Kamppailu-Urheilijat NKU,

4-1

Voitto Koivusara  Järvenpää Kehäkarhut Jäkk

vs

Titus Kandell Nokian Kamppailu-Urheilijat NKU,

6-2

Benjamin Blomqvist  Järvenpää Kehäkarhut Jäkk

vs

Lenni Joutsela Nokian Kamppailu-Urheilijat NKU,

9-5

Lenni Joutsela Nokian Kamppailu-Urheilijat NKU

vs

Titus Kandell Nokian Kamppailu-Urheilijat NKU,

8-4

Voitto Koivusara  Järvenpää Kehäkarhut Jäkk

vs

Benjamin Blomqvist  Järvenpää Kehäkarhut Jäkk,

6-3

      

Sijoitukset:

     

1. Voitto Koivusara

Jäkk

    

2. Benjamin Blomqvist

Jäkk

    

3. Lenni Joutsela

NKU

    
      

Tytöt 10-12v.

     

KL +47kg

     

Sandra Mäkelä Kickboxing Team Bothnia KBTB

vs

Linnea Rahikkala Nokian Kamppailu-Urheilijat NKU,

3-0

Iida Suvanto MMA Imatra MMAI

vs

Sandra Mäkelä Kickboxing Team Bothnia KBTB,

3-0

      

Sijoitukset:

     

1. Iida Suvanto

MMAI

    

2. Sandra Mäkelä

KBTB

    

3. Linnea Rahikkala

NKU

    
      

Tytöt 13-15v.

     

KL -46kg

     

Oona Pylkäs Jigotai Kickboxing JKB

vs

Jasmin Leppänen Raaseporin Budo Rasbudo,

3-0

      

Sijoitukset:

     

1. Oona Pylkäs

JKB

    

2. Jasmin Leppänen

Rasbudo

    
      

Tytöt 13-15v.

     

KL -55kg

     

Nea Pääkkönen Jigotai Kickboxing JKB

vs

Linnea Rahikkala Nokian Kamppailu-Urheilijat NKU,

3-0

Sandra Mäkelä Kickboxing Team Bothnia KBTB

vs

Nelli Rautiainen Jigotai Kickboxing JKB,

2-1

Iida Suvanto MMA Imatra MMAI

vs

Nea Pääkkönen Jigotai Kickboxing JKB,

3-0

Iida Suvanto MMA Imatra MMAI

vs

Sandra Mäkelä Kickboxing Team Bothnia KBTB,

3-0

      

Sijoitukset:

     

1. Suvanto

MMAI

    

2. Sandra Mäkelä

KBTB

    

3. Nea Pääkkönen

JKB

    

3. Nelli Rautiainen

JKB

    
      

Tytöt 13-15v.

     

KL -60kg

     

Viivi Vuorinen Kurikan Ryhti KURY

vs

Henna Ollikainen NHB Iisalmi NHBI,

3-0

Viivi Vuorinen Kurikan Ryhti KURY

vs

Wilma Kronqvist Jigotai Kickboxing JKB,

3-0

      

Sijoitukset:

     

1. Viivi Vuorinen

KURY

    

2. Wilma Kronqvist

JKB

    

3. Henna Ollikainen

NHB

    
      

Tytöt 13-15v.

     

KL +65kg

     

Ida Flink Helsingin Ju-jutsuklubi HJJK

vs

Mimosa Välimäki Nokian Kamppailu-Urheilijat NKU,

3-0

      

Sijoitukset:

     

1. Ida Flink

HJJK

    

2. Mimosa Välimäki

NKU

    
      

Tytöt 16-18v.

     

KL -55kg

     

Venla Luukkonen NHB Iisalmi NHBI

vs

Milla Männikkö  Kurikan Ryhti KURY,

3-0

Venla Luukkonen NHB Iisalmi NHBI

vs

Jassu Jasmin Jigotai Kickboxing JKB,

3-0

      

Sijoitukset:

     

1. Venla Luukkonen

NHB

    

2. Jassu Jasmin

JKB

    

3. Milla Männikkö

KURY

    
      

Tytöt 16-18v.

     

KL -60kg

     

Viivi Vuorinen Kurikan Ryhti KURY

vs

Anni Nissinen Jigotai Kickboxing JKB,

3-0

Maija Lehtomäki NHB Iisalmi NHBI

vs

Anni Lappalainen Järvenpää Kehäkarhut Jäkk,

3-0

Viivi Vuorinen Kurikan Ryhti KURY

vs

Maija Lehtomäki NHB Iisalmi NHBI,

3-0

      

Sijoitukset:

     

1. Viivi Vuorinen

KURY

    

2. Maija Lehtomäki

NHB

    

3. Anni Nissinen

JKB

    

4. Anni Lappalainen

Jäkk

    
      

Avoin 10-12v.

     

KL -32kg

     

Veeti Vähätiitto Ahjo Training Center ATC

vs

Verneri Kauppinen Järvenpää Kehäkarhut Jäkk,

3-0

Minka Kaipomäki Nokian Kamppailu-Urheilijat NKU

vs

Veeti Vähätiitto Ahjo Training Center ATC,

3-0

      

Sijoitukset:

     

1. Minka Kaipomäki

NKU

    

2. Veeti Vähätiitto

ATC

    

3. Verneri Kauppinen

Jäkk

    
      

Pojat 10-12v.

     

KL -42kg

     

Rasmus Rintee MMA Imatra MMAI

vs

Luka Kaipomäki Nokian Kamppailu-Urheilijat NKU,

3-0

Sijoitukset:

     

1. Rasmus Rintee

MMAI

    

2. Luka Kaipomäki

NKU

    
      
      

Pojat 10-12v.

     

KL -47kg

     

Aleksanteri Hanski MMA Imatra MMAI

vs

Kaapo Joutsela Nokian Kamppailu-Urheilijat NKU,

3-0

Aleksanteri Hanski MMA Imatra MMAI

vs

Rasmus Rintee MMA Imatra MMAI,

2-1

      

Sijoitukset:

     

1. Aleksanteri Hanski

MMAI

    

2. Rasmus Rintee

MMAI

    

3. Kaapo Joutsela

NKU

    
      

Pojat 10-12v.

     

KL +47kg

     

Olli-Pekka Talja Kurikan Ryhti KURY

vs

Viljami Evikoski Nokian Kamppailu-Urheilijat NKU,

2-1

Aleksanteri Hanski MMA Imatra MMAI

vs

Otto Merta Olan Kamppailijat OKA,

3-0

Onni Siven Tuusula Fighter Club TFC

vs

Olli-Pekka Talja Kurikan Ryhti KURY,

3-0

Aleksanteri Hanski MMA Imatra MMAI

vs

Onni Saranpää Kurikan Ryhti KURY,

2-1

Onni Siven Tuusula Fighter Club TFC

vs

Aleksanteri Hanski MMA Imatra MMAI,

2-1

      

Sijoitukset:

     

1. Onni Siven

TFC

    

2. Aleksanteri Hanski

MMAI

    

3. Olli-Pekka Talja

KURY

    

4. Onni Saranpää

KURY

    
      

Pojat 13-15v.

     

KL -47kg

     

Emil Ketola MMA Imatra MMAI

vs

Oskari Hyle Tuusula Fighter Club TFC,

3-0

Sijoitukset:

     

1. Emil Ketola

MMAI

    

2. Oskari Hyle

TFC

    
      

Pojat 13-15v.

     

KL -52kg

     

Eetu Oinonen Jigotai Kickboxing JKB

vs

Konsta Kinnunen Järvenpää Kehäkarhut Jäkk,

3-0

Emil Ketola MMA Imatra MMAI

vs

Casper Tiesmaa Järvenpää Kehäkarhut Jäkk,

2-1

Pavel Podvokin MMA Imatra MMAI

vs

Eetu Oinonen Jigotai Kickboxing JKB,

3-0

Pavel Podvokin MMA Imatra MMAI

vs

Emil Ketola MMA Imatra MMAI,

3-0

      

Sijoitukset:

     

1. Pavel Podvokin

MMAI

    

2. Emil Ketola

MMAI

    

3. Casper Tiesmaa

Jäkk

    

3. Eetu Oinonen

JKB

    
      

Pojat 13-15v.

     

KL -63kg

     

Juuse Uusimäki NHB Iisalmi NHBI

vs

Ville Häkkinen Jigotai Kickboxing JKB,

2-1

Leevi Nurmenniemi Kurikan Ryhti KURY

vs

Simo Tähtinen Järvenpää Kehäkarhut Jäkk,

2-1

Otso Siven Tuusula Fighter Club TFC

vs

Juuse Uusimäki NHB Iisalmi NHBI,

3-0

Elias Puustelli Jigotai Kickboxing JKB

vs

Leevi Nurmenniemi Kurikan Ryhti KURY,

2-1

Otso Siven Tuusula Fighter Club TFC

vs

Elias Puustelli Jigotai Kickboxing JKB,

3-0

      

Sijoitukset:

     

1. Otso Siven

TFC

    

2. Elias Puustelli

JKB

    

3. Leevi Nurmenniemi

KURY

    

3. Juuse Uusimäki

NHB

    
      

Pojat 13-15v.

     

KL -69kg

     

Elias Rajamäki Järvenpää Kehäkarhut Jäkk

vs

Samuel Avård Kurikan Ryhti KURY,

3-0

Joni Saastamoinen Järvenpää Kehäkarhut Jäkk

vs

Elias Rajamäki Järvenpää Kehäkarhut Jäkk,

3-0

      

Sijoitukset:

     

1. Joni Saastamoinen

Jäkk

    

2. Elias Rajamäki

Jäkk

    

3. Samuel Avård

KURY

    
      

Miehet 16-18v.

     

KL -63kg

     

Kalle Tarkkanen Jigotai Kickboxing JKB

vs

Niklas Mankki Jigotai Kickboxing JKB,

2-1

      

Sijoitukset:

     

1. Kalle Tarkkanen

JKB

    

2. Niklas Mankki

JKB

    
      

Miehet 16-18v.

     

KL -79kg

     

Aleksander Fieandt Tuusula Fighter Club TFC

vs

Seel Emil Lampinen Järvenpää Kehäkarhut Jäkk,

RSC

      

Sijoitukset:

     

1. Aleksander Fieandt

TFC

    

2. Seel Emil Lampinen

Jäkk

    
      

Miehet 16-18v.

     

KL -84kg

     

Tuukka Iivari Tuusula Fighter Club TFC

vs

Micke Ekblad Raaseporin Budo Rasbudo,

RSC

Tuukka Iivari Tuusula Fighter Club TFC

vs

Viljami Verronen Sportfighters Jyväskylä SFJ,

3-0

      

Sijoitukset:

     

1. Tuukka Iivari

TFC

    

2. Viljami Verronen

SFJ

    

3. Micke Ekblad

Rasbudo

    
      

Pojat 10-12v.

     

LC -42kg

     

Veeti Peltoniemi Järvenpää Kehäkarhut Jäkk

vs

Verneri Kauppinen Järvenpää Kehäkarhut Jäkk,

3-0

Veeti Peltoniemi Järvenpää Kehäkarhut Jäkk

vs

Veeti Vähätiitto Ahjo Training Center ATC,

3-0

      

Sijoitukset:

     

1. Veeti Peltoniemi

Jäkk

    

2. Veeti Vähätiitto

ATC

    

3. Verneri Kauppinen

Jäkk

    
      

Pojat 10-12v.

     

LC +47kg

     

Otto Merta Olan Kamppailijat OKA

vs

Aron Kesti Raaseporin Budo Rasbudo,

3-0

      

Sijoitukset:

     

1. Merta Otto

OKA

    

2. Aron Kesti

Rasbudo

    
      

Pojat 13-15v.

     

LC -63kg

     

Vasili Linnavuori Black Eagle Kick Boxing BEKB

vs

Arseny Ignatiev Raaseporin Budo Rasbudo,

2-1

      

Sijoitukset:

     

1. Vasili Linnavuori

BEKB

    

2. Arseny Ignatiev

Rasbudo

    
      

Pojat 13-15v.

     

LC +69kg

     

Vasili Linnavuori Black Eagle Kick Boxing BEKB

vs

Arseny Ignatiev Raaseporin Budo Rasbudo,

3-0

Yousef Goushvaresh Black Eagle Kick Boxing BEKB

vs

Vasili Linnavuori Black Eagle Kick Boxing BEKB,

RSC

      

Sijoitukset:

     

1. Yousef Goushvaresh

BEKB

    

2. Vasili Linnavuori

BEKB

    

3. Arseny Ignatiev

Rasbudo

    
      

Veteraanit 45-55v.

     

KL -74kg

     

Harri Lehtilä Järvenpää Kehäkarhut Jäkk

vs

Timo Mäkelä Kickboxing Team Bothnia KBTB,

2-1

      

Sijoitukset:

     

1. Harri Lehtilä

Jäkk

    

2. Timo Mäkelä

KBTB

    
      

Veteraanit 45-55v.

     

KL -84kg

     

Jarkko Syrjälä Kurikan Ryhti KURY

vs

Safiullah Sedeqi Prime Fighters Helsinki PFH,

3-0

Harri Lehtilä Järvenpää Kehäkarhut Jäkk

vs

Timo Mäkelä Kickboxing Team Bothnia KBTB,

3-0

Jarkko Syrjälä Kurikan Ryhti KURY

vs

Harri Lehtilä Järvenpää Kehäkarhut Jäkk,

3-0

      

Sijoitukset:

     

1. Jarkko Syrjälä

KURY

    

2. Harri Lehtilä

Jäkk

    

3. Timo Mäkelä

KBTB

    

3. Safiullah Sedeqi

PFH

 

 

  
    

Helsinki Open 29.2.2020
 

1. K1 -81kg Marko Ranto SFJ (12) vs Lehtimäki Mika TJJS (2) 2-1
2. K1 -52kg Maria Singh VKK (24) vs. Elsa Närhi MKK (12) 3-0
3. K1 -71kg Itkonen Karri GB (2 + MMA) vs. Haud Karl Margus VTG EE (4) 1-2
4. K1ANv -65kg Ikulu Ronja TJJK (0) vs. Franck Cassandra EKH (0 AJR) RSC voittaja Franck
5. K1 -60kg Simone Viidas VTG EE (1) vs. Kallio Elina JKB (1) 0-3
6. K1 -56kg Nykänen Veera GB (5 + MMA) vs. Holmlund Pihla- Maaria LKLK (0) 2-1
7. K1Nv -56kg Mäki Hanna- Kaisa NHB (1) vs. Rantakylä Tiia- Mari EKH (3) RSC voittaja Rantakylä
8. K1 +70kg Liste Nina VKK (5) vs. Elonranta Elli JKB (4) 3-0
9. K1A -71kg Tugarev Omar MMA L (0+10 MMA) vs. Uskov Konstantin VTG EE (3) 3-0
10. K1 63,5kg Tikkanen Olli JKB (5 + TB) vs. Akhmedov Artem RUS (+10) RSC voittaja Tikkanen
11. K1B -60kg Levänen Onni MMA L (0) vs. Ahmaoja Lucas RJS (0 +1MMA Cjr) 0-3
12. K1 -56kg al- Saffu Noora (30) GB vs. Heiskanen Hanna NHB (11) 3-0
13. K1 -71kg Haud Karl Margus VTG EE vs. Sailio Mika TJJS (4) 0-3
14. K1Nv -60kg Laitinen Saara EKH (6) vs. Kallio Elina JKB 0-3
15. K1 -71kg Sarasjärvi Marko GB (0+ +10 MMA) vs. Kähäri Atte TKKS (12) 3-0
16. K1 -70kg Ruuska Sari JKB (11) vs. Suur Elisabet VTG EE (0) 3-0
17. K1Nv -52kg Oinonen Niina TJJK (0) vs Huttunen Nea NHB (5)1-2
18. K1NvA -65kg Kapper Victoria (C) VTG EE (0) vs. Franck Cassandra EKH RSC voittaja Franck
19. K1NV -91kg Timonen Jaakko JKB (1) vs. Kulmala Matti TJJS (0) 3-0
20. LKnvB -75kg Salonen Otso (1) SSKF vs. Haanpää Jaakko ATC (7) 0-3
21. K1 -71kg Farhadi Amin TKKS (30) vs. Pakkanen Antto MMA L (0 + 5 MMA AJR) 2-1
22. K1 -81kg Patrik Kapanen GB (2+MMA) vs. Ranto Marko SFJ 2-1
 


Irish Open 27.2.-1.3.2020

 

Mitalisijoittuneet:

FC  J  -60 KG     kultaa, Maunu Tatu, Espoon Kehähait
FC -67 KG          kultaa, Saarikangas Tino, Espoon Kehähait
FC -71 KG          kultaa, Saurama Akseli, Järvenpään Kehäkarhut
FC  -65 KG         kultaa, Puurunen Jenna, Järvenpään Kehäkarhut
LC J  +94 KG     kultaa, Launiala Aapo, Järvenpään Kehäkarhut
K1  -56 KG         kultaa, Honkonen Essi, Jyväskylän Jigotai Kickboxing

FC -75 KG         hopeaa, Hyvärinen Mikko, Nhb Iisalmi
K1  -60 KG        pronssia, Pöyhönen Katja, Jyväskylän Jigotai Kickboxing

Ottelutulokset:

FC miehet -67 kg
Tino Saarikangas, Espoon Kehähait - Tomasz Micigolski, Puola 3-0
Tino Saarikangas - Truls Mathisen, Norja 3-0
loppuottelu: Tino Saarikangas - Kian Golpira, Saksa 3-0

FC A-juniorit -60 kg
loppuottelu: Tatu Maunu, Espoon Kehähait - Albert Károly Baráth, Unkari 3-0

FC naiset -65kg
välierä: Jenna Puurunen JÄKK vs Martine Solli NOR,  3-0
loppuottelu: Jenna Puurunen vs Camilla Ström NOR, 3-0

FC miehet -71kg
välierä: Akseli Saurama JÄKK vs Thomas Myller IRL, 3-0
loppuottelu: Akseli Saurama vs Billy Dolan Geary IRL, 3-0

LC nuoret (15-16-vuotiaat) +94kg
välierä: Aapo Launiala JÄKK vs Tim Riedel GER, luov.
loppuottelu: Aapo Launiala vs Stuart Kiero GBR, 3-0

K1 naiset -56 kg
välierä: Rakoczi Renata, HUN vs. Honkonen Essi, Jigotai FIN, 0-3
loppuottelu: Bache Else-Karin NOR vs. Honkonen Essi, FIN, 0-3

K1 naiset -60 kg
loppuottelu: Hemetsbetger Stella, AUT vs. Pöyhönen Katja Jigotai FIN, 2-1

LC miehet -79 kg 1. kierros
Jukka Holmen Black Eagle Kick Boxing vs Brewer Scott UK 0-3

PF miehet 1. kierros
Jukka Holmen  vs Tyrin Aleksei RUS: 12-17

PF grand champion 1. kierros
Jukka Holmen vs Ethan Kerr UK: 6-5
Jukka Holmen vs Aravena Felipe CHI: 9-10

LC juniorit -65 kg
1. kierros: Mira Sjövall Black Eagle Kick Boxing vs Nilsen Mille NOR: 3-0
2. kierros: Mira Sjövall vs Brown Jodie IRL: 1-2

LC naiset -65 kg 
1. kierros: Mira Sjövall vs Christoffersen Vilde Marie NOR: 3-0
2. kierros: Mira Sjövall vs Ledebrur Beatrice AUT: 0-3

PF Grand Champion, 1. kierros
Mira Sjövall vs Hershaw Molly UK: 10-0
Mira Sjövall vs Elisabeth Rouillard CAN 1-10

Rufus Kesti, RasBudo:

Pointfight -63kg (6-15)
Pointfight -69kg (7-17)
Grand champion Pointfight (0-8)
Light contact -63kg (0-1)
Light contact -69kg (0-3)

 


Baltic Open 15.-16.2.2020
 

K1 -52 kg: Sara Nurmi, Espoon Kehähait vs. Crista Padu 0-3
K1 -60 kg: Saara Laitinen, Espoon Kehähait vs. Olga Borisenko 1-2.
K1 -60kg: Tiia-Mari Rantakylä, Espoon Kehähait vs. Olga Borisenko 1-2.
 


Graniitin Kovimmat 15.2.2020


1. K1 -52kg: Heli Hannus KBT - Oona Juutilainen JKB 0-3
2. K1 -56kg: Maija Lehtomäki NHB - Pihla-Maaria Holmlund LKK 0-3
3. K1 -56kg: Hanna Heiskanen NHB - Taija Savolainen JKB 0-3
4. K1nv -63,5kg: John Englund KBTK - Esmatollah Yousefi KBT 3-0
5. K1 -63,5kg: Olli Tikkanen JKB - Alireza Aholami KBT 0-3
6. K1nv -60kg: Marianna Karjalainen JKB - Anna-Kristiina Ylitalo W3R RSC (voittaja Karjalainen)
7. K1 -60kg: Mimmi Kalenius LKK - Katja Pöyhönen JKB 0-3
8. K1nv -75kg: Tuomas Räbinä TFC - Juho Leppänen NKU RSC (voittaja Räbinä)
9.   K1 -81kg: Sami Tuomainen TFC - Reda Oulmane LKK 0-3
10. K1nv -65kg: Jenna Mäntylä MMAS - Marika Känsäkangas W3R 3-0
11. K1 -65kg: Sari Ruuska JKB - Viivi Vuorinen KURY 3-0
12. K1 +70kg: Jonna Räisänen TFC 76,4kg- Elli Eloranta JKB 3-0
13. K1 -52kg: Elsa Närhi K-K - Heli Hannus KBT 3-0
14. K1nv -86kg: Roope Pöyhtäri NKU - Janne Silvonen TFC 1-2
15. K1 -91kg: Juha Kivilahti OKB - Timo Tapiala LKK RSC (voittaja Kivilahti)
16. K1nv +91kg: Toomas Sjöman TFC - Johan Häkkinen W3R RSC (voittaja Sjöman)
 


Karlovac Open 7.-9.2.2020


Rufus Kesti (RasBudo)
PF -63kg: 3. sija
PF -69kg: 3. sija
LC -63kg: 5. sija 
PF Grand Champion: 5. sija