Kilpailut ja tulokset 2017-2018

Unkarin World Cup 17.-20.5.2018

  • 01 PF 068 F GRAND CHAMPION SEN
  • Antti Rintanen FIN vs Richard Veres GER 1-4
  • 1 PF 049 S M -79 kg
  • Antti Rintanen FIN vs Prodromos Papadopoulos GRE 2-7
  • 1 PF 050 S M -84 kg
  • Antti Rintanen FIN  vs Leon Greier 5-7
  • 2 LC 034 S M -79 kg
  • Antti Rintanen FIN vs Michael Leitner AUT 3-0
  • Antti Rintanen FIN vs Marek Karlik SVK 3-0
  • Antti Rintanen FIN vs Ivan Krastanov BUL 2-1
  • Rintanen voitti sarjan.
  • 2 LC 035 S M -84 kg
  • Antti Rintanen FIN vs Ádám Vörös HUN 3-0
  • Antti Rintanen FIN vs Martin Glinik SVK 2-1
  • 3 KL 035 S M -84 kg
  • Antti Rintanen FIN vs Ádám  Vörös HUN 0-3
  • 3 KL 034 S M -79 kg
  • Antti Rintanen FIN
  • 5 FC 046 S M -71 kg
  • Akseli Saurama FIN vs Dawid Zabierek POL 3-0
  • Akseli Saurama FIN vs Omer Can Uyan TUR 1-2
  • Saurama sijoittui pronssille.
  • 5 FC 055 S F -60 kg
  • Erika Rinne FIN vs Veronica Mangione ITA 3-0
  • Erika Rinne FIN vs Emilia Czerwinska POL 2-1
  • Erika Rinne FIN vs Thea Therese Naess NOR 1-2
  • Rinne sijoittui hopealle.
  • 6 LK 053 S F -52 kg
  • Wilma Railio FIN vs Lucija Regvat CRO 2-1
  • Wilma Railio FIN vs Ruiz Maria Jose Castello ESP 3-0
  • Wilma Railio FIN vs Saida Bukvic SRB 0-3
  • Railio sijoittui hopealle.
  • 7 K1 034 OJ F -52 kg
  • Noora Al-Saffu FIN vs Barbara Mayerova SVK 3-0
  • Noora Al-Saffu FIN vs Magdalena Niemyjska POL 3-0
  • Noora Al-Saffu FIN vs Irene Roggio ITA 0-3
  • Al-Saffu sijoittui hopealle. Sama parivaljakko kohtasi myös viime vuonna Unkarin finaalissa, samalla lopputuloksella.
  • 7 K1 043 S M -60 kg
  • Korede Lawrence FIN vs Eitan Aharon Kagan ISR 3-0
  • Korede Lawrence FIN vs Maksym Semenchuk UKR 1-2
  • Lawrence sijoittui pronssille, Semenchuk voitti lopulta kultaa, kukisti kreikkalaisen finaalissa 3-0.
  • 7 K1 045 S M -67 kg
  • Lauri Suomela FIN vs Marco Novak SVK 1-2
  • 7 K1 054 S F -56 kg
  • Essi Honkonen FIN vs Jovana Milovanovic SRB 0-3
  • Hanna-Riikka Hartikainen FIN vs Yael Yvon AUT 3-O
  • Hanna-Riikka Hartikainen FIN vs Marina Djekic SRB WO
  • Hanna-Riikka Hartikainen FIN vs Veronika Petrikova SVK 3-0
  • Hanna-Riikka Hartikainen FIN vs Viktoriia Korkoshko UKR 0-3
  • Hartikainen sijoittui hopealle.
  • 7 K1 055 S F -60 kg
  • -Kaisa Musikka FIN vs Lucia Szabova SVK 0-3
  • 7 K1 056 S F -65 kg
  • Virve Sinkkonen FIN vs Martina Fendrichova CZE 3-0
  • Virve Sinkkonen FIN vs Teodora Manic SRB 0-3
  • Sinkkonen sijoittui hopealle.
  • 7 K1 057 S F -70 kg
  • Mirjam Hänninen FIN vs Alexandra Filipova SVK 0-3
  • Petra Hämälä FIN vs Alexandra Filipova SVK 0-3
  • Hämälä sijoittui hopealle ja Hänninen sijoittui pronssille.
  • FC J M -69 kg
  • Anton Poropudas FIN vs Imran Kolenovic BIH 3-0
  • Anton Poropudas voitti sarjansa.

Hämeenlinna Open 5.5.2018

  1. K1nv-67kg Marcus Södergård JSF vs Ismet Oral K-K, 3-0
  2. K1nv-52kg Paula Varis JKB vs Roosa Rauhala KBTK 3-0
  3. K1nv-60kg Siiri Virolainen K-K vs Kaisa Niemi W3R 3-0
  4. K1nv-56kg Emmi Saarela EKH vs Hanna Mutka KBTK 3-0
  5. K1nv-56kg Tanja Korjus K-K vs Elsa Närhi MFC 3-0
  6. K1nv-75kg Joona Huttunen JKB vs Ville Kaipomäki NKU 3-0
  7. K1nv-65kg Anna-Mari Kovaniemi KBTK vs Josefin Stolpe W3R 3-0
  8. K1nv -91kg Jaakko Timonen JKB vs Toni Servin TFC RFC1
  9. K1-60kg Essi Honkonen JKB vs Siiri Virolainen K-K 3-0

Itävallan World Cup 20.-22.4.2018

  • FC -60kg Erika Rinne JÄKK/FIN - Csilla Megyeri HUN 3-0
  • FC 60kg Erika Rinne JÄKK/FIN - Camilla Strøm NOR WO
  • FC 60kg Erika Rinne JÄKK/FIN - Lucia Cmarova SVK 3-0
  • Rinne voitti kultaa
  • FC -71kgAkseli Saurama JÄKK/FIN - Jakub Pokusa POL 0-3
  • Saurama sijoittui pronssille
  • K1 -63,5kg Tino Saarikangas EKH/FIN - Alexander Lepikhov RUS 0-3
  • Saarikangas sijoittui viidenneksi
  • K1J -57kg Alireza Aholami KBT/FIN - Anatoly Lilun RUS 0-3
  • Aholami sijoittui pronssille
  • K1 -70kg Petra Hämälä KBT/FIN - Uliana Mishchenko UKR 3-0
  • K1 70kg Petra Hämälä KBT/FIN - Lucie Mlejnkova CZE 0-3
  • Hämälä sijoittui hopealle
  • LC -69kg Pauli Turunen JÄKK/FIN - Niklas Walter GER 0-3
  • Turunen sijoittui yhdeksänneksi, Walter sijoittui viidenneksi
  • LC -74kgPauli Turunen JÄKK/FIN - Diego Horemans GER 0-3
  • Horemans sijoittui yhdeksänneksi
  • LC -79kg Antti Rintanen JÄKK/FIN - Karlik Marek SVK Walk Over
  • LC -79kg Antti Rintanen JÄKK/FIN - Damian Chillinski POL 3-0
  • LC -79kg Antti Rintanen JÄKK/FIN - Roberto Musti ITA 3-0
  • LC -79kg Antti Rintanen JÄKK/FIN - Adam Bolfan HUN 3-0
  • Rintanen voitti kultaa
  • LC -84kg Antti Rintanen JÄKK/FIN - Damian Chillinski POL 3-0
  • LC -84kg Antti Rintanen JÄKK/FIN - Martin Glinik AUT 0-3
  • Rintanen sijoittui viidenneksi, Glinik voitti kultaa
  • KL -69kg Pauli Turunen JÄKK/FIN - Akos Bolfan HUN 0-3
  • Turunen sijottui yhdeksänneksi, Bolfan sijoittui pronssille
  • KL -74kg Pauli Turunen JÄKK/FIN - Nikodem Bigus POL 0-3
  • Turunen sijottui yhdeksänneksi, Bigus sijoittui pronssille
  • KL -79kg Antti Rintanen JÄKK/FIN - Akos Kovacs HUN 3-0
  • KL -79kg Antti Rintanen JÄKK/FIN - Leon Lindemann GER 0-3
  • Rintanen sijoittui viidenneksi, Lindemann sijoittui hopealle
  • KL -84kg Antti Rintanen JÄKK/FIN - Lukasz Puczynski POL 2-0
  • KL -84kg Antti Rintanen JÄKK/FIN - Eryk Nieweglowski POL 0-3
  • Rintanen sijoittui pronssille, Nieweglowski voitti kultaa

Helsinki Open 14.4.2018

  1. Nv K1 -86 Roope Raati (0) MFC vs. Mika Lehtimäki (0) TJJS 0-3
  2. K1 -81 Tommi Korhonen (4) JKB vs. Tomi Tulisalmi (1+6) STRMK 1-2
  3. Nv K1 -65 Elsa Närhi (1) MFC vs. Sonja Juntunen (5) TJJK 0-3
  4. Nv K1 -75 Ali Bakhtiari (2) MFC vs. Mika Sailio (2) TJJS 0-3
  5. Nv K1 -63,5 Lennu Mäkeläinen (6) 18v KZR vs. Arttu Ruutiainen (2) Gentai 3-0
  6. Nv K1 -71 Daniel Pettersson (1) PiJJ vs. Sivan Amin (2) MFC 0-3
  7. K1 -56 Nea Paulman (3) TFC vs. Tanja Korjus (6) K-K 3-0
  8. K1 -81 Pauli Salmenharju (4) STRMK vs. Niko Skonbäck (0+ MMA 12) GB 0-3
  9. Nv K1 -56 Paula Varis (1) JKB vs. Emmi Saarela A (0) EKH 0-3
  10. Nv K1 -60 Henna Kesänen (0) MFC vs. Siiri Virolainen (3) K-K 0-3
  11. Nv K1 -71 Amin Modabberian (0) EKH vs. Nemat Sajadi (0) MFC 3-0
  12. LK -70 Sabina Bec (20) MFC vs. Virve Sinkkonen (20) K-K 0-3
  13. K1 -81 Markus Servin (0) TFC vs. Mikko Sauren (0) VKK 0-3
  14. K1 -56 Hanna- Riikka Hartikainen (13) TJJK vs. Wilma Railio (24) GB 0-3
  15. K1 -65 Patricia Lohman (3) VKK vs. Sonja Juntunen 3-0
  16. Nv K1 -91 Markus Peltola (0) MMA Seinäjoki vs. Patrik Kapanen (0+18) GB 1-2 
  17. Nv K1 -67 Atte Lintunen (1+2) TFC vs. Lennu Mäkeläinen (7) KZR 2-1

KBT-kisat 24.3.2018

  1. K1nv – 56kg Krista Skantz MMAR vs. Hanna Mutka KBTK, 3-0
  2. K1nv -81kg Joonas Huhtaniemi MMAR vs. Tony Asplund KBTK, 3-0
  3. K1nv -71kg Daniel Pettersson PJJ vs. Rebin Zazaki KBT, DQ3
  4. K1 -71kg Joona Kaisanlahti MMAR vs. Pekka Hannus KBT, 2-1
  5. K1 -91kg Robert Bång PJJ vs. Onni Kujala KBTK, 2-1

SM-kilpailut 2.-3.2018

Suomenmestarit 2018:

  • B-juniorit -67 kg Kalle Ålander, NHB Iisalmi
  • Naiset -52 kg Wilma Railio, GB Gym
  • Naiset -56 kg Hanna-Riikka Hartikainen, Tampereen Ju-jutsukoulu
  • Naiset -60 kg Kaisa Leino, Turun Ju-jutsuseura
  • Naiset -70 kg Mirjam Hänninen, Vantaan Kamppailuklubi
  • Miehet -60 kg Kalle Suvanto, Kickboxing Team Oulu
  • Miehet -67 kg Tino Saarikangas, Espoon Kehähait
  • Miehet -71 kg Sami Leino, Crest Professional Fighting Center
  • Miehet -75 kg Oskari Holmberg, Vantaan Kamppailuklubi
  • Miehet -81 kg Tommi Savolainen, Tuusulan Nyrkkeilyseura
  • Miehet -86 kg Mikko Tirronen, Lappeenrannan Kickboxing Club
  • Miehet +91 kg Eetu Kauppinen, Lappeenrannan Kickboxing Club

Kickboxing Irish Open World Cup 1.-4.3.2018

  1. -71kg FC 1.Kierros Akseli Saurama Jäkk vs Barry O Toole IRL, Walk over
  2. -71kg FC välierä Akseli Saurama Jäkk vs Patrik Strome NOR, 3-0
  3. -71kg FC loppuottelu Akseli Saurama JäKK vs Shane Smyth IRL,3-0
  4. -60kg FC loppuottelu Camilla Strom NOR vs Erika Rinne JäKK, 2-1

"Graniitin Kovimmat" Jyväskylä 10.2.2018

  1. K1nv A -67kg Kalle Älander (0) NHB - Miro Honkanen (2) MMAI 0-3
  2. K1nv B -60kg Veeti Maksimainen (2) MMAI - Arttu Parikka (2) KBT 2-1
  3. K1nv B -63,5kg Juho Suvanto (1) MMAI - Jonne Kahma (1) KBT AB voittaja Kahma
  4. K1nv A -63,5kg Valtteri Kivistö (0) MMAI - Sulo Näveri (0) KBT 3-0
  5. K1nv B -71kg Sivan Amin (1) MFC - Ville Korhonen (0) NHB 3-0
  6. K1nv -52kg Heli Hannus (2) KBT - Paula Varis (0) JKB 2-1
  7. K1nv -56kg Tanja Korjus (5) K-K - Oona Juutilainen (0) JKB 2-1
  8. Näytösottelu: K1 -91kg Jaakko Timonen (0) JKB - K1 -91kg Ville Vahtera (1) WFC
  9. K1nv -65kg Essi Honkonen (13) JKB - Elsa Närhi (0) MFC 3-0
  10. K1nv -70kg Anna-Mari Kovaniemi (0) KBTK - Sanna Hietamäki (2) WFC 3-0
  11. K1nv -71kg Lubomir Hristev (0) KBT - Matteo Onofri (0) JKB RSC 2. voittaja Hristev
  12. K1nv -75 Tommi Toivari (1) GB - Arttu Alvoittu (3) JKB 3-0
  13. K1nv -81kg Tony Kiander (0) MMAI - Tomi Tulisalmi (6) STR 3-0
  14. K1 -91 Tuomas Marjava (+10) GB - Janne Rekilä (0) OKB 3-0
  15. K1nv -67kg Miro Honkanen (3) MMAI - Teemu Säyriö (0) TKB 3-0

Karlovac Open Kroatia 9.-11.2.2018

  1. Kick light -79 kg 1.kierros Antti Rintanen vs Ghilardi Edoardo ITA 3-0
  2. Kick light -79 kg välierä Antti Rintanen vs Szmolek Emanuel HUN 2-1
  3. Kick light -79 kg loppuottelu Antti Rintanen vs Zoltan Balint HUN 3-0
  4. Light contact -84 kg 1. kierros Antti Rintanen vs Sobota Borut SLO 3-0
  5. Light contact -84 kg välierä Antti Rintanen vs Simon Hihaly HUN, walk over
  6. Light contact -84 kg loppuottelu Antti Rintanen vs Janosi Mate HUN 3-0
  7. Light contact -79 kg 1. kierros Emanuel Szmolek HUN vs Antti Rintanen 2-1

FFC Est Open Viro 15.-17.12.2017

  • Korede Lawrence, TuusNy vs Kristop Koitsaar, Vortex Viro 3-0 FINAALI

KBT-kisat Oulu 2.12.2017

  • NÄYTÖSOTTELU K1 -63,5kg Alireza Aholami KBT vs. Yunos Najibi MMAR
  1. K1nv -71kg Zaki Jalili KBT vs. Kalle Seppä RAF, 3-0
  2. K1nv -71kg Pekka Hannus KBT vs. Ville Ylikangas MMAR, 3-0
  3. K1 -89kg (catchweight) Jari-Tapani Runtti OKB vs. Onni Kujala KBTK, 3-0

Helsinki Open 25.11.2017

  1. K1Nv -52kg Tanja Korjus K-K (2) vs. Sara Nurmi EKH (0) 2-1
  2. K1Nv -81kg Tommi Koskela RNC (1) vs. Rostam Abo Aziz MMA Imatra (0) 2-1
  3. A K1Nv -63,5kg Niklas Lindroos TKKS (2) vs. Lennu Mäkeläinen KZR (5) 3-0
  4. A K1Nv -60kg Patricia Lohman VKK (1) vs. Susanna Ikola KuRy (0) 3-0
  5. K1Nv -60kg Nea Paulman TFC (2) vs. Sonja Juntunen WFC (3) 2-1
  6. K1 -71kg Atte Kähäri TKKS (9) vs. Pekka Vesanen PFC (2+TB)0-3
  7. C K1Nv -57kg Joona Waris TNS (0) vs. Veeti Maksimainen MMA Imatra (1) voittaja Maksimainen RSC 3.erä
  8. K1Nv -75kg Oskari Holmberg VKK (1) vs. Tommi Toivari GB (0+1) Holmberg 2-1
  9. K1 -75kg Sami Leino PFC (5+TB) vs. Tommi Korhonen JKB (3) Leino 3-0
  10. K1Nv -86kg Marko Ranto SPJ (1) vs Pauli Salmenharju STR (3) 0-3
  11. K1Nv -60kg Kaisa Niemi W3R (0) vs.Katja Liljeqvist TNS (0) 3-0
  12. K1 -56kg Grite Org PFC (1+2) vs. Essi Honkonen JKB (10) 0-3
  13. K1Nv -67kg Viljo Kylliäinen STR (2) vs. Miro Honkanen MMA Imatra (1+MMA) voittaja Honkanen RSC 3.erä 
  14. K1 -71kg Teemu Siven TFC (6) vs. Tero Harju KuRy (2) 3-0
  15. B K1Nv -67kg Tuisku Uvanto PFC (0+3) vs. Aku-Pekka Saurama JKK 0-3
  16. K1Nv -56kg Anni Maaranen GB (0) vs. Tanja Korjus K-K 2-1
  17. K1Nv -65kg Josefin Stolpe W3R (2) vs. Oona Valkeinen PFC (0+3) 0-3
  18. K1Nv -81kg Jesse Hietanen K-K (2+B) vs. Marko Ranto SPJ 3-0

MM-kilpailut 2017 Budapest - 4.-12.11.2017

  • FC -52 kg Hanne Lauslehto FIN (JÄKK) vs. Irina Parakhina RUS, 3-0
  • FC -52 kg Hanne Lauslehto FIN (JÄKK) vs. Tatjana Obermeier GER, 3-0
  • FC -52 kg Hanne Lauslehto FIN (JÄKK) vs. Tereza Netusilova CZE, 3-0 
  • FC -56 kg Jenna Puurunen FIN (JÄKK) vs. Paulina Saczuk POL, 3-0
  • FC -56 kg Annamaria Bordas HUN vs. Jenna Puurunen FIN (JÄKK), 3-0 
  • FC -60 kg Erika Rinne FIN (JÄKK) vs. Renata Rakoczi HUN, 3-0
  • FC -60 kg Erika Rinne FIN (JÄKK) vs. Natalia Pankova RUS, 3-0
  • FC -60 kg Erika Rinne FIN (JÄKK) vs. Tennesse Randall GBR, 2-1
  • FC -60 kg Erika Rinne FIN (JÄKK) vs. Thea Therese Naess NOR, 3-0 
  • K1 -52 kg Hanna Raatesalmi FIN (VKK) vs. Justyna Falkiewicz POL, 3-0
  • K1 -52 kg Anna Poskrebysheva RUS vs. Hanna Raatesalmi FIN (VKK), 2-1 
  • K1 -56 kg Piia Haverinen FIN (VKK) vs. Amal-Emily Wahby ITA, WO
  • K1 -56 kg Piia Haverinen FIN (VKK) vs. Jovana Milovanovic SRB, 3-0
  • K1 -56 kg Piia Haverinen FIN (VKK) vs. Ewa Pietrzykowska POL, 2-1
  • K1 -56 kg Ielo Page FRA vs. Piia Haverinen FIN (VKK), 3-0 
  • K1 -70 kg Petra Hämälä FIN (KBT) vs. Maelle Deboulle FRA, 3-0
  • K1 -70 kg Elina Gismeeva RUS vs. Petra Hämälä FIN (KBT), 3-0 
  • LC -79 kg Simone Barbiere ITA vs. Antti Rintanen FIN (JÄKK), 3-0  

Suomalaisten sijoitukset:

  • FC -52 kg Hanne Lauslehto FIN (JÄKK) – KULTAA
  • FC -60 kg Erika Rinne FIN (JÄKK) – KULTAA
  • K1 -56 kg Piia Haverinen FIN (VKK) – HOPEAA
  • K1 -52 kg Hanna Raatesalmi FIN (VKK)- PRONSSIA
  • K1 -70 kg Petra Hämälä FIN (KBT) – 5. - 8.
  • FC -56 kg Jenna Puurunen FIN (JÄKK) – 5. - 8.
  • LC -79 kg Antti Rintanen FIN (JÄKK) – 9. - 16.

Hämeenlinna Open 28.10.2017

  1. K1nv -56kg Essi Honkonen, JKB vs Siiri Virolainen 3-0
  2. K-K1nv -60kg    Sonja Juntunen, WFCW vs Henna Suodenjoki, Kotka TBC 3-0
  3. K1nv -63,5kg    Niklas Lindroos, TKKS vs Markus Södergård, SFJ 3-0
  4. K1nv -67kg Teemu Siven, TFC vs Viljo Kylliäinen, STR RSC2
  5. K1nv -71kg    Karmo Kivi, TJJS vs Roope Nevalainen, PFH 3-0
  6. K1 +70kg Anne Pukkila, MMAS vs Niina Havu, PKUK 2-1
  7. K1nv -86kg    Pauli Salmenharju, STR vs Marko Ranto, SFJ 3-0
  8. K1 -71kg    Hoseini Seyed Nader, JKB vs Mika Sailio, TJJS 3-0
  9. K1 -75kg    Lauri Anttila, MMAS vs Atte Kähäri, TKKS 2-1
  10. K1 -91kg Antti Heikura, KBTK vs Juuso Santakallio, SFJ 3-0
  11. K1 -60kg Essi Honkonen, JKB vs Henna Suodenjoki, Kotka TBC 3-0

Fairtex Open 7.10.2017

  1. K1nv B-57 Jonne Kahma, KBT Oulu vs Veeti Maksimainen, MMAI 2-1
  2. K1nv -75 kg Oskari Holmberg, VKK vs Ville Kivipelto, EKH 3-0
  3. K1nv C-57 Jimi Kuismin, KBT Oulu vs Juho Suvanto, MMAI 2-1
  4. K1nv +91kg Lukasz Lebek, VKK vs Ville Vahtera, WFC 3-0
  5. K1nv B-63,5 kg Arttu Parikka, KBT vs Olli Pasenius, CPFC 3-0
  6. K1nv -81 kg Jesse Hietanen, KK vs Tomi Koskela, RNC 2-1
  7. K1nv A-52 Kg Emma Ronkainen, KBT vs Mea Kuukka, KZR 2-1
  8. K1nv -56kg Grite Org, CPFC vs Heli Hannus, KBT 3-0
  9. K1nv -71 kg Zaki Jalili, KBT vs Ali Bakhtiari, MFC AB3
  10. K1 -56 kg Tanja Korjus, KK vs Milla Kosonen, TFC 3-0
  11. K1 A-60 kg Teemu Seppälä, KBT vs Juuso Karjalainen, JKB RSC2
  12. K1 +70 kg Mirjam Hänninen, VKK vs Niina Havu, PKUK 3-0
  13. K1 -71kg Hoseini Seyed Nader, JKB vs Pekka Vesanen, CPFC 2-1
  14. K1 -75 kg Sami Leino, CPFC vs Tommi Korhonen, JKB 2-1
  15. K1 -71 kg Teemu Sivén, TFC vs Arttu Alvoittu, JKB 3-0

Kansalliset kilpailut, Lahti 29.4.2017

  1. Anni Ylönen KFC - Sanna Hietamäki WFC, 0-3
  2. Akbri Habibollagi JKB - Zaki Jalili KBT, 3-0
  3. Siiri Virolainen K-K - Sonja Juntunen WFC, 0-3
  4. Anssi Broman LKK - Viljo Kylliäinen SPT, 2-1
  5. Korede Lawrence TNS - Hussain Zafari JKB, 3-0
  6. Dennis Sundqvist PJJ - Juho Kumpulainen TFC, 0-3
  7. Arttu Ruutiainen LKK - Teemu Seppälä KBT, 1-2
  8. Heli Hannus KBT - Tanja Korjus K-K, 3-0
  9. Miko Manner RJS - Teemu Joensuu PJJ, 0-3
  10. Juhana Vallas HBT - William Sjöholm PJJ, 3-0
  11. Timo Rajala PJJ - Hoseini Seyed Nader JKB, 2-1
  12. Kristoffer Björkskog EKH - Onni Haapala PTBC, 3-0
  13. Riikka Skön JKB - Siiri Virolainen K-K, 3-0

Helsinki Open XVII, 11.3.2017

  1. -71kg K1 Atte Kähäri TKKS vs. Jouni Kotiranta KuRy, Kotiranta RSC
  2. -52kg BK1Nv Noora Al-Saffu GB vs. Mea Kuukka KZR, 2-1
  3. -71kg LKNv Hoseini Seyed Nuri JKB vs. Andrea Gasperi SSKF, Hoseini RSC
  4. -67kg K1Nv Toni Singh W3R vs. Miko Manner RJS Manner RSC
  5. -71kg K1Nv Markus Nätti Crest vs. Arttu Alvoittu JKB 2-1
  6. -81kg K1Nv Esa Lehto PKUK vs. Pauli Salmenharju STR 1-2
  7. -86kg LKNv Max Hellsten SSKF vs. Tommi Korhonen JKB 2-1
  8. -71kg LKNv Jouni Kotiranta KuRy vs. Aksel Kütt SSKF 2-1
  9. -70kg K1Nv Niina Havu PKUK vs. Sanna Hietamäki WFC 2-1
  10. -65kg LKNv Sofia Peltonen KuRy vs. Sinikka Roikonen SSKF 0-3
  11. -86kg K1 Tuomas Marjava GB vs. Sami Leino Crest 3-0
  12. -57kg AK1Nv Joona Peurala KuRy vs. Lennu Mäkeläinen KZR 0-3