Potkunyrkkeilyn SM-kilpailut 1. - 2.4.2006 Helsingin Urheilutalolla

Sijoitukset:

 

Light Contact (tytöt) -56 kg
1. Anni Liikkanen, EKH
2. Sara Ngyen, IHKH
3. Minna Rantanen, Kushin-Kan

 
     Light Contact (pojat) -60 kg
1. Toni Borgenström, SKB
2. Santeri Saramäki, EKH
Light Contact (pojat) -63,5 kg
1. Janne Elonen-Kulmala, EKH
2. Jarkko Sorvali, EKH
 Light Contact (pojat) -67 kg
1. Joonas Palkonen, EKH
2. Jussi Hyvärinen, JÄKK
3. Arto Torikka, VKK

 
Light Contact (pojat) -75 kg
1. Miikka Ohisalo, GB Gym
2. Niko Karhunen, KFC
3. Teemu Torvikosko, KBT

 
 Light Contact (pojat) -91 kg
1. Stepan Erkkilä, KBT
2. Matias Rantala, Sutemi
Light Contact (naiset) -56 kg
1. Taru Paananen, Sutemi
2. Niina Myyrä, Kushin-Kan
3. Tiina Korhonen, KFC
3. Kati Pöyskö, MFC

 
 Light Contact (naiset) -60 kg
1. Eliisa Suojala, JÄKK
2. Jassi Rissanen, VKK
3. Tiina Hannunen, HJJK
Light Contact (naiset) +70 kg
1. Sanna Laine, JÄKK
2. Sandra Roos, GB Gym
 Light Contact (miehet) -67 kg
1. Dmitri Dubinin, IHKH
2. Juha Toivio, EKH
3. Risto Mäkinen, Sutemi

 
Light Contact (miehet) -71 kg
1. Jukka Holopainen, EKH
2. Petri Laine, Lahden KLK
3. Mika Hyvärinen, IHKH

 
 Light Contact (miehet) -81 kg
1. Antti Sariola, KBT
2. Topias Rintala, GB Gym
3. Johannes Puranen, JÄKK
Full Contact (naiset) -52 kg
1. Hanne Mäkinen, JÄKK
2. Marja-Liisa Väänänen, VKK
3. Eveliina Rautio, KBT

 
 Full Contact (naiset) -56 kg
1. Jutta Nordberg, IHKH
2. Milla Ranne, PJJS
Full Contact (naiset) -60 kg
1. Anne Vuorinen, JÄKK
2. Sanna Partio, VKK
3. Jenni Tiittanen, PJJS

 
 Full Contact (naiset) -65 kg
1. Anne Katas, VKK
2. Kirsi Ilonen, JÄKK
Full Contact (miehet) -63,5 kg
1. Kim Renvall, GB Gym
2. Joel Puranen, KBT
3. Tuomas Simpura, LTKB

 
 Kickboxing (miehet) -63,5 kg
1. Toni Anttila JKB
2. Juha Järvi, CAF
Full Contact (miehet) -71 kg
1. Lasse Kiuru, VKK
2. Shamil Seifulla, Kushin-Kan
 Kickboxing (miehet) -71 kg
1. Teijo Ukkonen, JKB
2. Joni Meriläinen, Prime Fighters
3. Markus Hakkarainen, VKK

 
Kickboxing (miehet) -75 kg
1. Sami Paakkala, SKB
2. Pekka Luukkonen, GB Gym
 Kickboxing (miehet) -81 kg
1. Kimmo Kurvi, JÄKK
2. Miika Lumilampi, KFC
3. Veli-Jussi Nieminen, GB Gym

 
Full Contact (miehet) -86 kg
1. Lasse Pelkonen, JÄKK
2. Jani Aaltonen, Lahden KLK
 Kickboxing (miehet) -86 kg
1. Teppo Laine, LTKB
2. Jani Ranta SSKF

 

Full Contact (miehet) +91 kg
1. Jukka Saarinen, JÄKK
2. Ilkka Lehtimäki, HJJK
3. Mika Innala, JÄKK

 kts. finaalien ja semi-
filaanien ottelutulokset

Kilpailuiden jyry valitsi Suomen mestaruus kilpailuiden parhaaksi ottelijaksi Järvenpään Kehäkarhujen Hanne Mäkisen (-52kg FC).

Seuratulostaulukko

 1. Järvenpään Kehäkarhut ry 7 kulta-, 2 hopea- ja 2 pronssimitalia
 2. Espoon Kehähait ry 4 kulta-, 3 hopeamitalia
 3. Vantaan Kamppailukeskus ry 2 kulta-, 3 hopea- ja 2 pronssimitalia
 4. GB-Gym ry 2 kulta-, 3 hopea- ja 1 pronssimitali
 5. Kickboxing Team Oulu ry 2 kulta-, 1 hopea- ja 2 pronssimitalia
 6. Itä-Helsingin Kehä-Hukat ry 2 kulta-, 1 hopea- ja 1 pronssimitali
 7. Shudokan Hyvinkää ry 2 kultamitalia
 7. Jyväskylän Kickboxing ry 2 kultamitalia
 9. Mäntän Sutemi ry 1 kulta-, 1 hopea- ja 1 pronssimitali
10. Lappeenrannan Thai-Kickboxing Club ry  1 kulta- ja 1 pronssimitali
11. Kushin-kan Hämeenlinna ry 2 hopea- ja 1 pronssimitali
11. Kuopion Fighter´s Club ry 2 hopea- ja 1 pronssimitali
13. Lahden Kamppailulaji Keskus ry 2 hopeamitalia
14. Helsingin Ju-Jutsu Klubi ry 1 hopea- ja 1 pronssimitalisti
15. Porin Ju-Jutsu Seura ry   1 hopea- ja 1 pronssimitali
16. Suomen Shaoling Kung-Fu ry 1 hopeamitali
16. Combat Academy of Finland 1 hopeamitali
18. Mikkelin Full Contact ry 1 pronssimitali