Potkunyrkkeilyn SM-kilpailut 2006: Finaalit ja semifinaalit

Finaalit Su 2.4 klo 12.00

Tulokset:

1. Light Contact (tytöt) -56 kg
Sara Ngyen, IHKH – Anni Liikkanen, EKH
Voittaja: Liikkanen, kaikin tuomariäänin 3-0

2. Light Contact (pojat) -60 kg
Santeri Saramäki, EKH – Toni Borgenström, SKB
Voittaja: Borgenström, hajaäänin 2-1

3. Light Contact (pojat) -63,5 kg
Janne Elonen-Kulmala, EKH – Jarkko Sorvali, EKH
Voittaja: Elonen-Kulmala, kaikin tuomariäänin 3-0

4. Light Contact (pojat) -67 kg
Jussi Hyvärinen, JÄKK – Joonas Palkonen, EKH
Voittaja: Palkonen, kaikin tuomariäänin 3-0

5. Light Contact (pojat) -75 kg
Miikka Ohisalo, GB Gym – Niko Karhunen, KFC
Voittaja: Ohisalo, hajaäänin 2-1

6. Light Contact (pojat) -91 kg
Matias Rantala, Sutemi – Stepan Erkkilä, KBT
Voittaja: Erkkilä, kaikin tuomariäänin 3-0

7. Light Contact (naiset) -56 kg
Niina Myyrä, Kushin-Kan - Taru Paananen, Sutemi
Voittaja: Paananen, hajaäänin 2-1

8. Light Contact (naiset) -60 kg
Eliisa Suojala, JÄKK – Jassi Rissanen, VKK
Voittaja: Suojala, kaikin tuomariäänin 3-0

9. Light Contact (naiset) +70 kg
Sanna Laine, JÄKK – Sandra Roos, GB Gym
Voittaja: Laine, RSC 2. erä ajassa 1.05

10. Light Contact (miehet) -67 kg
Juha Toivio, EKH – Dmitri Dubinin, IHKH
Voittaja: Dubinin, hajaäänin 2-1

11. Light Contact (miehet) -71 kg
Jukka Holopainen, EKH – Petri Laine, Lahden KLK
Voittaja: Holopainen, hajaäänin 2-1

12. Light Contact (miehet) -81 kg
Antti Sariola, KBT – Topias Rintala, GB Gym
Voittaja: Sariola, hajaäänin 2-1

Finaalit Su 2.4 klo 18.00

1. Full Contact (naiset) -52 kg
Marja-Liisa Väänänen, VKK – Hanne Mäkinen, JÄKK
Voittaja: Mäkinen, kaikin tuomariäänin 3-0

2. Full Contact (naiset) -56 kg
Jutta Nordberg, IHKH – Milla Ranne, PJJS
Voittaja: Nordberg, RSC 2. erä ajassa 0.50

3. Full Contact (naiset) -60 kg
Anne Vuorinen, JÄKK – Sanna Partio, VKK
Voittaja: Vuorinen, kaikin tuomariäänin 3-0

4. Full Contact (naiset) -65 kg
Anne Katas, VKK – Kirsi Ilonen, JÄKK
Voittaja: Katas, kaikin tuomariäänin 3-0

5. Full Contact (miehet) -63,5 kg
Joel Puranen, KBT – Kim Åge Renvall, GB Gym
Voittaja: Renvall, hajaäänin 2-1

6. Kickboxing (miehet) -63,5 kg
Toni Anttila JKB – Juha Järvi, CAF
Voittaja: Anttila, RSC 1. erä

7. Full Contact (miehet) -71 kg
Shamil Seifulla, Kushin-Kan – Lasse Kiuru, VKK
Voittaja: Kiuru, RSC 1. erä ajassa 1.40

8. Kickboxing (miehet) -71 kg
Joni Meriläinen, Prime Fighters – Teijo Ukkonen, JKB
Voittaja: Ukkonen, RSC 3. erä ajassa 1.00

9. Kickboxing (miehet) -75 kg
Sami Paakkala, SKB – Pekka Luukkonen, GB Gym
Voittaja: Paakkala, RSC 3. erä ajassa 1.20

10. Kickboxing (miehet) -81kg
Miika Lumilampi, KFC – Kimmo Kurvi, JÄKK
Voittaja: Kurvi, hajaäänin 2-1

11. Full Contact (miehet) -86 kg
Jani Aaltonen, Lahden KLK – Lasse Pelkonen, JÄKK
Voittaja: Pelkonen, kaikin tuomariäänin 3-0

12. Kickboxing (miehet) -86 kg
Teppo Laine, LTKB – Jani Ranta SSKF
Voittaja: Laine, KO 2. erä ajassa 1.15

13. Full Contact (miehet) +91 kg
Ilkka Lehtimäki, HJJK – Jukka Saarinen, JÄKK
Voittaja: Saarinen, kaikin tuomariäänin 3-0

Semifinaalit La 1.4 klo 12.00

Tulokset:

1. Light Contact (pojat) -67 kg
Arto Torikka, VKK – Jussi Hyvärinen, JÄKK
Voittaja: Hyvärinen, hajaäänin 2-1

2. Light Contact (pojat) -75 kg
Teemu Torvikoski, KBT – Miikka Ohisalo, GB Gym
Voittaja: Ohisalo, kaikin tuomariäänin 3-0

3. Light Contact (naiset) -60 kg
Eliisa Suojala, JÄKK – Tiina Hannunen, HJJK
Voittaja: Suojala, kaikin tuomariäänin 3-0

4. Light Contact (naiset) -56 kg
Tiina Korhonen, KFC – Niina Myyrä, Kushin-Kan
Voittaja: Myyrä, hajaäänin 2-1

5. Light Contact (naiset) -56 kg
Taru Paananen, Sutemi – Kati Pöyskö MFC
Voittaja: Paananen, kaikin tuomariäänin 3-0

6. Light Contact (miehet) -67 kg
Risto Mäkinen, Sutemi – Juha Toivio, EKH
Voittaja: Toivio, kaikin tuomariäänin 3-0

7. Light Contact (miehet) -71 kg
Jukka Holopainen, EKH – Mika Hyvärinen, IHKH
Voittaja: Holopainen, hajaäänin 2-1

8. Light Contact (miehet) -81 kg
Johannes Poranen, JÄKK – Antti Sariola, KBT
Voittaja: Sariola, hajaäänin 2-1

9. Full Contact (miehet) -63,5 kg
Kim Renvall, GB Gym – Tuomas Simpura, LTKB
Voittaja: Renvall, hajaäänin 2-1

10. Light Contact (tytöt) -56 kg
Sara Ngyen, IHKH – Minna Rantanen, Kushin-Kan
Voittaja: Ngyen, hajaäänin 2-1

Semifinaalit La 1.4 klo 18.00

Tulokset:

1. Full Contact (naiset) -52 kg
Marja-Liisa Väänänen, VKK – Eveliina Rautio, KBT
Voittaja: Väänänen, kaikin tuomariäänin 3-0

2. Full Contact (naiset) -60 kg
Anne Vuorinen, JÄKK – Jenni Tiittanen, PJJS
Voittaja: Vuorinen, kaikin tuomariäänin 3-0

3. Kickboxing (miehet) -71 kg
Teijo Ukkonen, JKB – Markus Hakkarainen, VKK
Voittaja: Ukkonen, hajaäänin 2-1

4. Kickboxing (miehet) -81 kg
Kimmo Kurvi, JÄKK – Veli-Jussi Nieminen, GB Gym
Voittaja: Kurvi, kaikin tuomariäänin 3-0

5. Full Contact (miehet) +91 kg
Ilkka Lehtimäki, HJJK – Mika Innala, JÄKK
Voittaja: Lehtimäki, kaikin tuomariäänin 3-0