Potkunyrkkeilyn SM-kilpailut 31.3. - 1.4.2007 Lahden Kamppailulajikeskuksessa

SM-kilpailut järjestettiin Lahdessa paikallisen Kamppailulajikeskuksen tiloissa 31.3. - 1.4.

TULOKSET & MITALITILASTO

lauantai 31.3.

Pojat -63,5 kg
Honkanen Johannes KTB - Kouri  Sampo KTB 2-1 / pronssia Erus Oscar

Pojat -71 kg
Finaali:
Ohisalo Miikka GB-gym Hyvärinen Jussi JÄKK 3-0 / pronssia Aho Joonas

Tytöt -52 kg
Finaali: Toivanen Anni Jäkk - Jerkkola Laura MFC 2-1 / pronssia Jaatinen Mari KTB

Naiset  -65 kg LC
Finaali: Pitkä Tiina VKK- Vuolle Teija TKKS 2-1 / pronssia Roos Sandra

Miehet -67 kg LC
Finaali: Keränen Jonne Jäkk - Dubinin Dimitri IH-KH 2-1

Miehet LC -60 kg
Finaali : Vänskä Teemu Jigotai Jyväskylä - Teppola Olavi KBT 2-1

FINAALIT SUNNUNTAI 1.4.

1. N LC -52 kg
Myyrä Niina HML:n Kushin-Kan - Pesonen Jaana Itä-Helsin Kehähukat 3-0
pronssia Laitinen Sari GB-Gym ja Väisänen Meeri MFC

2. N LC -56 kg
Paananen Taru Mäntän Sutemi -  Belgasem Sabrina JäKK 3-0
Pronssi Korhonen Petra Jäkk  ja Räty Anne PJJS

3. N LC - 60 kg
Satu Tamminen VKK - Viksten Camilla  VKK
pronssia Harju Annika Mäntän Sutemi ja Niemi Heli LKLK

4.  M LC -71 kg
Jani Lehtomurto HML:n Kushin-Kan -  Lappalainen Antti JäKK 3-0

5. M LC -81 kg
Putkonen Jan Shudokan Hyvinkää - Rintala Topias GB-Gym 3-0
pronssia Palenius Tommi Porin JJS

6. N FC -48 kg
Väänänen Marja-Liisa VKK - Saastamoinen Marita KFC  2-1

7. N FC -52 kg
Mäkinen Hanne Järvenpään KK - Tiittanen Jenni Porin JJS 3-0

8. N FC -56 kg
Nordberg Jutta Itä-Helsingin Kehähukat - Korhonen Tiina KFC 3-0
pronssia Ahtonen Kati JäKK

9. M FC -60 kg
Huotari Sami Mikkelin FC - Blom Mikko Itä-Helsingin Kehä-hukat RSC 3.erä

10. N  FC -60 kg
Vuorinen Anne JäKK - Pulkkinen Johanna JäKK 3-0

11. M FC -63,5 kg
Tuominen Teemu Vaasan Budokan - Simpura Tuomas Lappeenrannan KB Club 3-0
pronssia Rytkönen Jani LKLK

12. N FC -65 kg
Katas Anne Vantaan Kamppailukeskus - Ilonen Kirsi JäKK 2-1
pronssia Koivistoinen Aamu LKLK

13. M FC -67 kg
Lampinen Mika Suonenjoen Karateseura -Holopainen Jouni KFC  WO
pronssia Puikkonen Tomi Vaasan  Budokan

14. M FC -71 kg
Keränen Jani HML:n Kushin-Kan - Torvinen Antti  Varkauden KB RSC 3.erä

15. M KB -63,5 kg
Porkka Joni Lappeenranna T-KB - Ojanpää Kimmo Chitalada TRE 3-0

16. M KB -67 kg
Vanninen Aleksi Kuopion FC - Anttila Toni Jyväskylän Jigotai AB 3.erä

17. M KB -81 kg
Lumilampi Miika KFC - Sariola Antti KBT Oulu 3-0

18. M FC -75 kg
Lepistö Markus Turun KKS - Anttila Jaakko Mäntän Sutemi 2-1
pronssia Shamil Seifulla Kushin-Kan HML

19. M  FC - 81 kg
Junkkari Jasse GB-Gym - Erikkilä Stepan Kickboxing Team Oulu 3-0

20. M FC + 91 kg
Saarinen Jukka JÄKK - Lehtimäki Ilkka  Helsingin jujutsuklubi 3-0
pronssia Simpanen Jyrki LKLK

*  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *

MITALITILASTO kulta hopea pronssi
1. Järvenpään Kehäkarhut    5    4    2
2. Vantaan Kamppailukeskus    4    1
3. Kushin-Kan Hämeenlinna    3    1
4. Kuopion Fighter Club    2    3
5. GB-Gym Helsinki    2    2    2
6. Kickboxing Team Oulu    1    4    1
7. Itä-Helsingin Kehähukat    1    3
8. Mikkelin Fullcontact    1    1    2
9. Sutemi Mänttä    1    1    1
10. Lappeenrannan T-KB    1    1
Jigotai Jyväskylä    1    1
Turun Kontaktikarateseura    1    1
13. Budokan Vaasa    1    1
14. Shudokan Hyvinkää    1
Suonenjoen Karateseura    1
16. Porin Jujutsuseura    1    2
17. Helsingin Jujutsuklubi    1
Chitalada Tampere    1
19. Lahden Kamppailulajikeskus    5

Lisätietoja
SPL-kilpailukalenteri
pj Rauno Partanen 0400 406 739
vpj Juha Saurama 0400 428 018