Potkunyrkkeilyn SM-2010: osallistujat

SM-kisoihin ilmoittautuneet ottelijat painosarjoittain 23.4.:

MIEHET

LIGHT CONTACT

-69kg
Juha Kuuttinen PFC
-74kg
Marko Marttila TKKS
Marko Pyykkö TKKS
Arto Karppinen K-K
Raiko Mäkeläinen FKS
- 79kg
Antti Järvikivi IHKH
-89kg
Tapani, Ceder FKS
+ 94kg
Timmy Lähteinen IHKH
Petri Sillanpää FKS


FULL CONTACT
-60kg
Miika Kosunen Varkauden KB
-63,5kg
Teemu Tuominen BDK
-67kg
Joni Kurkimäki BDK
Jarkko Jussila BDK
Aarno Kuusjärvi BDK
Michael Grönfors GB
-71kg
Tomi Puikkonen BDK
Antti Juntunen TKKS
Shamil Seifulla K-K
Teemu Repo FKS
Joni Salovaara EKH
-75kg
Markus Hakulinen VKK
-81kg
-91kg
Petri Surakka JÄKK
+91kg
Pirkka Suksi BDK
Ilkka Lehtimäki HJJK
Tero Kosunen Varkauden KB
Perunut osallistumisensa:
Anton Viljanen LKLK


LOW KICK
-60kg
Tommi Grön BDK
Joona Vauhkonen KFC
Aleksi Vanninen KFC
Jani Itävalko KBT
-63,5kg
Joni Porkka LKBC
Korede Lawrendce VKK
Teemu Vänskä JKB
Jonne Keränen JÄKK
-67kg
Niko Karhunen LKBC
Mikael Renlund BDK
Kimmo Ojanpää NKB
Toni Anttila JKB
-71kg
Markku Puskala BDK
Riku Vuorinen TKKS
Juuso Santakallio JKB

-75kg
Mikko Tirronen LKBC
Henri Herranen KFC
Kimmo Rantanen JKB

-81kg
Miika Lumilampi VKK
Alpo Kautonen MMAI

-91kg
Antti Sariola JKB

+91kg
Eetu Kauppinen LKBC

Perunut osallistumisensa
Tuomas Simpura LKBC


POJAT

LIGHT CONTACT

-

FULL CONTACT

-60kg
Janne Laakso BDK
- 63,5kg
Niklas Wallin BDK

-75kg
Teemu Halminen GB



LOW KICK
-51kg
Matias Hurri LKBC
-63,5kg
 
Perunut osallistumisensa:
Paavo Kuronen JKB

                   

NAISET

LIGHT CONTACT

-60kg
Iida Vainio SHDK
Sanna Valtanen PFC
-65kg
Sara Komulainen K-K


FULL CONTACT
-48kg
Paula Kamula KBT
Satu Pekkarinen SUT
- 56kg
Terhi Pesonen VKK
Jutta Nordberg IHKH
Sini Kuivalainen KFC
Tiina Korhonen KFC
Jutta Pitkälä K-K
Jenni Tiittanen PFC
- 60kg
Camilla Viksten VKK
Jenny Alonen TKKS
-65kg
Anne Katas VKK
Riikka Kiiski IHKH

+70kg
Virve Vanhakoski VKK
Sandra Roos GB

 

TYTÖT

LIGHT CONTACT

-60kg
Laura Pietiläinen SUT
Taru Hakala Varkauden KB


FULL CONTACT
-
 

LOW KICK
-


(m) = vaihtanut sarjaa

SEURALYHENTEET

BDK: Budokan (Vaasa)

CAF: Combat Academy of Finland (Helsinki)

CHI: Chitalada (Tampere)

EKH: Espoon Kehähait
FKS: Forssan Karateseura Kan-Zen-Ryu

GB: GB-Gym (Helsinki)

HJJK: Helsingin Ju-Jutsuklubi

IHKH: Itä-Helsingin Kehähukat

JKB: Jigotai (Jyväskylä)

JÄKK: Järvenpään Kehäkarhut

KBT: Kickboxing Team (Pohjois-Suomi)

KFC: Kuopio Fighter Club

K-K: Kushin-Kan (Hämeenlinna)
LKLK: Lahden Kamppailulajikeskus

LKBC: Lappeenrannan Kickboxing Club

MFC: Mikkelin Full Contact

MMAI: MMA Imatra

NKB: Nokian Kickboxing

OKB: Oulun Kickboxing

PFC: Pori Fight Club
PJJS: Porin Jujutsuseura

SHDK: Shudokan (Hyvinkää)

SJK: Suonenjoen Karateseura

SSKF: Suomen Shaolin Kung-Fu (Helsinki)

SUT: Sutemi (Mänttä)

TKB: Thai-KickBoxing Club (Kouvola)

TKU: Tampereen Kamppailu-urheilijat

TKKS: Turun Kontaktikarateseura

VKK: Vantaan Kamppailukeskus