SM-kisojen ilmoittautuneet (päivitetty 24.4.)

13.4.2015



Espoossa 25.-26.4. pidettäviin potkunyrkkeilyn SM-kisoihin on ilmoittautunut yli 60 ottelijaa 20 eri seurasta.

Ilmoittautumislistaa päivitetään tähän mikäli peruuntumisia tai sarjamuutoksia tapahtuu.

 

Naiset

-48kg

Saija Simpanen LKK

Johanna Lehtonen VKK

Paula Kamula KBT

Sanni Nurminen LKC

Susanna Heiskanen GB

 

-52kg

Hanna Raatesalmi VKK

Anna-Kaisa Hokkanen K-K

Mirka Phetsangkhat CAF

Katariina Vesala GB

 

-56kg

Piia Haverinen VKK

Nita Makkonen PTBC

 

-60kg

Kaisa Leino TJJS

Hanna-Riikka Hartikainen TJJS

Henniina Hulkko LKC

Wilma Railio GB

Viivi Kuorelahti VKK

 

-65kg

Marika Juvonen VKK

Kaisa Musikka VKK

Julia Laapotti TJJS

Laressa Van Endem LKC

Sinikka Roikonen SSKF

Virve Sinkkonen K-K

 

-70kg

Petra Hämälä KBT

Mirjam Hänninen VKK

Lina Rosenstedt PTBC

 

+70kg

Hanna Saarinen TNS

 

 

Pojat

-60kg

Tino Saarikangas EKH

Kalle Suvanto KBT

Juuso Keinänen KBT

Lennu Mäkeläinen FKS

 

-67kg

Iiro Nurmi VKK

Sebastian Yrjölä LKK

Iiro Ihalainen LKK

Johannes Puranen PTBC

 

-75kg

Jani Lehto LKBC

 

 

Miehet

-60kg

Korede Lawrence TNS

Riku Mikkonen PTBC

 

-63,5kg

Joona Vauhkonen VKK

Johannes Henriksson TJJS

Jani Kantoluoto LKK

Henri Kurttila KBT

Juha Tuomola KFC

 

-67kg

Henrik Björkvist W3R

Joni Kurkimäki W3R

Kari Viinikainen PTBC

 

-71kg

Lauri Suomela KBT

Jan Salminen PTBC

 

-75kg

Otto Suonpää TJJS

Simo Ukkonen KTBC

 

-81kg

Daniel Forsberg RNC

Olli Leppänen GB

 

-86kg

-

 

-91kg

Antti Sariola KBT

Juha-Matti Runtti OKB

Tuomas Marjava GB

 

+91kg

Timo Lehtinen LKK

Pirkka Suksi W3R

 

Peruttu:

Aki Jaakola KBTK

Valtteri Sipola KBT

Kevin Nieminen PTBC

Joni Muttilainen CAF

Jani Kokko RNC

Tessa Kakkonen LKC

 

Seurat:

CAF = Combat Academy of finland

GB = GB Gym

EKH = Espoon Kehähait

FKS = Forssan Karateseura Kan-Zen-Ryu

KBT =Kickboxing Team

KBTK = KBT Kokkola

KFC = Kuopio Fighter Club

K-K = Kushin-Kan

KTBC = Kotka Thaiboxing Club

LKBC = Lappeenrannan Kickboxing Club

LKC = Lahti Kickboxing Club

LKK = Lahden Kamppailulajikeskus

OKB = Oulun Kickboxing

PTBC = Porvoo Thaiboxing Club

RNC = RNC Sport Club

SSKF = Suomen Shaolin Kung-fu

TJJS = Turun Ju-jutsuseura

TNS = Tuusulan Nyrkkeilyseura

VKK = Vantaan Kamppailukeskus

W3R = Wasa 3 Roots