Arvokilpailumitalistit

Suomalaiset potkunyrkkeilyn arvokilpailumitalistit
Aalto Asko 1988 EM 2. (FC -63,5 kg)
al-Saffu Noora 2019 A-junioreiden EM 1. (K1 -52 kg WAKO)
2018 A-junioreiden MM 3. (K1 -52 kg WAKO)
2017 B-junioreiden EM 1. (K1 -52 kg WAKO)
Dahlbacka Jaakko1995 MM 3. (FC -54 kg IAKSA)
Hakulinen Markus 2006 EM 1. (FC -75 kg WAKO)
2002 EM 3. (FC -75 kg WAKO)
Hartikainen Hanna-Riikka2018 EM 3. (K1 -56 kg WAKO)
Haverinen Pia 2017 MM 2. (K1 -56 kg WAKO)
2016 EM 3. (LK -56 kg WAKO)
Honkonen Essi 2021 MM 2. (K1 -56 kg)
Huotari Heidi1998 EM 3. (FC -56 kg WAKO)
Jussila Jarkko 2011 MM 3. (FC -67 kg WAKO)
2010 EM 2. (FC -67 kg WAKO)
2009 MM 3. (FC -67 kg WAKO)
2008 EM 3. (FC -67 kg WAKO)
Katas Anne2013 MM 3. (FC -65 kg WAKO)
2011 MM 3. (LK -65 kg WAKO)
2011 MM 3. (FC -65 kg WAKO)
2008 EM 3. (FC -65 kg WAKO)
2005 MM 2. (FC -65 kg WAKO)
2004 EM 3. (FC -65 kg WAKO)
Klockars Mathias1997 MM 2. (FC -54 kg IAKSA)
Laine Teppo 2013 MM 3. (K1 -86 kg WAKO)
2006 EM 3. (LK -81 kg WAKO)
2006 EM 3. (FC -81 kg WAKO)
2005 MM 3. (LK -81 kg WAKO)
2004 EM 3. (LK -81 kg WAKO)
2002 EM 3. (LK -86 kg WAKO)
Lappalainen Marjut2003 MM 3. (FC-70 kg WAKO)
2002 EM 1. (FC -65 kg WAKO)
2001 MM 1. (FC -65 kg WAKO)
Lauslehto Hanne 2017 MM 1. (FC -52 kg WAKO)
2016 EM 1. (FC -52 kg WAKO)
2015 MM 1. (FC -52 kg WAKO)
2014 EM 1. (FC -52kg WAKO)
Lehtinen Harri1992 EM 2. (FC -81 kg)
Lindgren Kaj1993 MM 3. (FC -86 kg)
Lumilampi Miika 2009 MM 3. (LK -81 kg WAKO)
Malén Mika 1991 MM 3. (FC -81 kg)
Marjamäki (os. Viksten) Camilla 2016 EM 1. (LK -60 kg WAKO)
2014 EM 3. (LK -60 kg WAKO)
2013 MM 3. (FC -60 kg WAKO)
2012 EM 3. (FC -56 kg WAKO)
2012 EM 3. (LK -60 kg WAKO)
2010 EM 3. (FC -60 kg WAKO)
Maunu Vesa-Matti 1991 MM 3. (FC -60 kg)
Nordberg Jutta 2010 EM 3. (FC -56 kg WAKO)
2007 MM 3. (FC -56 kg WAKO)
2006 EM 3. (FC -56 kg WAKO)
2005 MM 3. (FC -56 kg WAKO)
2004 EM 3. (FC -56 kg WAKO)
Nurminen Jarno 1997 MM 2. (LK +91kg WKA)
Paulamäki Matias 2011 A-junioreiden EM 1. (FC -71 kg WAKO)
Pitkänen Annika2004 EM 3. (FC -48 kg WAKO)
Poropudas Anton 2018 B-junioreiden MM 1. (FC -60 kg WAKO)
2017 B-junioreiden EM 2. (FC -60 kg WAKO)
Puurunen Jenna 2020 MM 1. (FC 60 kg WAKO PRO)
2019 MM 1. (FC -65 kg WAKO)
2015 MM 3. (FC -60 kg WAKO)
2014 EM 2. (FC -60 kg WAKO)
Raatesalmi Hanna 2017 MM 3. (K1 -52 kg WAKO)
Rantala Pasi1999 MM 1. (FC -75 kg WAKO)
1997 MM 3. (FC -75 kg IAKSA)
1996 EM 1. (FC -75 kg WKA)
1995 MM 2. (FC -75 kg IAKSA)
1994 EM 3. (FC -75 kg IAKSA)
Rantalainen Elmeri 2011 MM 1. (musical forms with weapons WAKO)
2010 EM 1. (musical forms with weapons WAKO)
Rautiainen Kai1996 EM 3. (LC -81 kg IAKSA)
Reima Petri1998 EM 2. (FC -86 kg WAKO)
1996 EM 2. (FC -81 kg WKA)
1995 MM 3. (FC -81 kg IAKSA)
Reinikainen Jere 2005 MM 1. (FC -67 kg WAKO)
2004 EM 1. (FC -67 kg WAKO)
2003 MM 1. (FC -67 kg WAKO)
2002 EM 3. (FC -63,5 kg WAKO)
Rinne Erika 2019 MM 3. (FC -60 kg WAKO)
2017 MM 1. (FC -60 kg WAKO)
2014 EM 3. (K1 -56 kg WAKO)
Rintanen Antti 2019 MM 3. (LC -79 kg WAKO)
2018 EM 3. (LC -79 kg WAKO)
Saarikangas Tino2018 EM 3. (FC -67 kg WAKO)
Saarinen Jukka 2009 MM 1. (FC +91 kg WAKO)
2008 EM 2. (FC +91 kg WAKO)
2007 MM 3. (FC +91 kg WAKO)
2006 EM 3. (FC +91 kg WAKO)
2005 MM 3. (FC +91 kg WAKO)
2004 EM 3. (FC +91 kg WAKO)
Saurama Akseli2021 MM 3. (FC -71 kg)
2020 EM 1. (FC 71,8 kg WAKO PRO)
2019 MM 2. (FC -71 kg WAKO)
2018 EM 3. (FC -71 kg WAKO)
2016 nuorten MM 2. (FC -71 kg WAKO)
Saurama Juha 1996 EM 2. (FC +91kg WKA)
Singh (os Martikainen) Maria 2015 MM 2. (LK -52 kg WAKO)
2014 EM 2. (LK -52 kg WAKO)
2012 EM 1. (LK -52 kg WAKO)
Sjövall Mira 2021 MM 3. (LC -65 kg)
Suomela Lauri 2021 MM 3. (K1 -67 kg)
2012 B-junioreiden MM 2. (K1-67 kg WAKO)
2011 B-junioreiden EM 3. (K1 -67 kg WAKO)
Tomann Sami2002 EM 2. (LK -63,5 kg WAKO)
Tuominen Teemu2011 MM 3. (FC -63,5 kg WAKO)
2010 EM 3. (FC -63,5 kg WAKO)
Vanhakoski Virve 2021 MM 3 (K1 -70 kg)
Vuorinen Anne2004 nuorten MM 2. (FC -60 kg WAKO)
Väänänen Marja-Liisa2011 MM 3. (LK -48 kg WAKO)
2010 EM 3. (FC -48 kg WAKO)
2008 EM 2. (FC -48kg WAKO)