Tulokset 2024

25.-26.5.2024 Tallinn Open K1 WAKO 2024, Tallinna

9-10 v. -34 kg
Fedosejev Alan (FFC, Viro) – Frolov Mikhail (Unifight, Suomi), 0-3
Frolov Mikhail (Unifight, Suomi) – Talv Darii (KONKIRO, Viro), 2-1

Mikhail 1. sija

11-12 v. -32 kg
Frolov Ivan (Unifight, Suomi) – Barbõsev Egor (FFC, Viro), 3-0

Ivan 1. sija

YJ -60 kg
Solovjov Denis (FFC, Viro) – Frolov Maxim (Unifight, Suomi), 3-0

Maxim 3. sija

15.-19.5.2024 Turkin World Cup, Istanbul

Full Contact -63,5 kg
Tatu Maunu, Espoon Kehähait – Abdurrahman Altintas, Turkki 3-0
Tatu Maunu – Yousif Abdulnabi Mozan Al Fkaiki, Irak 2-1
Yusuf Kucuk, Turkki – Tatu Maunu 3-0
Tatun sijoitus: 3

K1 -57 kg
Alireza Aholami, Kickboxing Team Oulu – Resul Baba, Turkki 3-0
Alireza Aholami – Seyhmus Tar, Turkki 3-0
Bariscan Karacanta, Turkki  – Alireza Aholami  3-0
Alirezan sijoitus: 3

Lowkick -67 kg
John Englund, KBT Kokkola – Kenan Kilic, Turkki 3-0
John Englund – Kadir Hakan Erol, Turkki 3-0
Onurcan Arslan TUR – John Englund, Turkki 3-0
Johnin sijoitus: 5

K1 -81 kg
Jaakko Haanpää, Järvenpään Kehäkarhut – Bunyamin Kulak, Turkki 3-0
Enes Bilben TUR – Jaakko Haanpää, Turkki 3-0
Jaakon sijoitus: 5

K1 -52 kg
Melis Nazlican Talun, Turkki – Heli Hannus, Kickboxing Team Oulu 3-0
Helin sijoitus: 9

K1 -52 kg
Nazli Karakus, Turkki – Netta Rissanen, Wasa 3 Roots RSC 2
Netan sijoitus: 9

11.5.2024 Hämeenlinna Open 28, Hämeenlinna

voittaja mainittu ensin

1. F K1nv +70 kg Jade Englund, KBT Kokkola  – Alina Vuorinen, CCH,  2-1
2. F K1nv +70 kg Selja Haase, MMA R – Tiia Kohtamäki, CCH, 3-0
3. F K1nv -60 kg Ninni Niskanen, TJJK – Olga Rozhnova, UFE, 3-0
4. M B K1nv -57 kg Cristiano Vahtera, CCH – Nuutti Rajaveräjä, HML KK, 2-1
5. M K1nv -67 kg  Sampo Kolehmainen, CAF – Tommi Pihlajamäki, NKU, 2-1
6. M K1nv -67 kg Jarno Kivistö, MMM L – Petro Hakola, MMA R, 3-0
7. M B K1nv -60 kg Eemeli Kanninen, JKB – Miro Lehto, HML KK, 2-1
8. F K1 +70 kg Eveliina Rauhansalo, JMT – Julia Johnsson, HJJK, 3-0
9. M K1nv -71 kg Akseli Lahtinen, RFC – Sakari Hevosmaa, TFC, 3-0
10.  M K1 -75 kg Keijo Keeroja, CAF – Aarno Kuusjärvi, HML KK, 3-0
11.  F K1 -70 kg Elli Eloranta, JMT- Mari-Leea Hankilanoja, LKK, 3-0
12.  M B K1nv -57 kg Nuutti Muuri, CCH – Nuutti Rajaveräjä, HML KK, 3-0
13.  F B K1nv -60 kg Olga Rozhnova, UFE – Emilia Sokko, CAF, 3-0
14.  F K1nv +70 kg Selja Haase, MMA R – Alina Vuorinen, CCH, 3-0
15.  F K1 -56 kg Ninni Niskanen, TJJK – Maria Lappalainen, LKK, 3-0

4.5.2024 Top Ten Suomi Cup III, Tampere

PF CH M -21 kg                                                                                                         

1. Niiranen Anselmi, Black Eagle Taekwon-Do Tampere
2. Mohammadi Ahmad Samir, Black Eagle Taekwon-Do Tampere

Ottelut:
Niiranen Anselmi – Mohammadi Ahmad Samirblack 7-1

PF CH M -24 kg                                                                                                         1.
1. Niiranen Anselmi Black Eagle Taekwon-Do Tampere
2. Mohammadi Ahmad Samir, Black Eagle Taekwon-Do Tampere

Ottelut:
Niiranen Anselmi-  Mohammadi Ahmad Samirblack 3-0

PF CH M -30 kg                                                                                                         

1.Vartiaynen David, Unifight Club Espoo Ry
2. Kuortti Alvar, Spartacore Fighters
3. Frolov Matvey, Unifight Club Espoo Ry

Ottelut:
Kuortti Alvar – Frolov Matvey WO
Kuortti Alvar – Vartiaynen David  2-7

PF CH  Mixed -33 kg                                                                                               

1. Vartiaynen David, Unifight Club Espoo Ry
2. Shalaby Jannah, Black Eagle Taekwon-Do Tampere

Ottelut:
Vartiaynen David – Shalaby Jannah 6-3

PF YC M -32 kg                                                                              

1.Mohammadi Abdullah, Black Eagle Taekwon-Do Tampere
2. Paasonen Jerome, Järvenpään Kehäkarhut

Ottelut:
Mohammadi Abdullah – Paasonen Jerome WO

PF Beginner YC F -47 kg                                                                                       

1. Vehniainen Melina, Black Eagle Taekwon-Do Tampere
2. Yang Helina, Black Eagle Taekwon-Do Tampere

Ottelut:
Vehniainen Melina – Yang Helina WO
PF YC M -37 kg                                                                                                         

1. Pelkonen Leon, Järvenpään Kehäkarhut
2. Mohammadi Abdullah, Black Eagle Taekwon-Do Tampere

Ottelut:
Pelkonen Leon – Mohammadi Abdullah 5-2

PF Beginner YC Mixed +47 kg                                                                                                        

1.Roos Daniel Black Eagle Taekwon-Do Tampere
2. Yang Helina, Black Eagle Taekwon-Do Tampere
3.Jorgensen Petja, Black Eagle Taekwon-Do Tampere

Ottelut:
Roos Daniel- Jorgensen Petja 4-2
Daniel – Yang Helina WO

PF Beginner OC M -47 kg                                                                                     

1.Churakov Kirill Black Eagle Taekwon-Do Tampere
2. Mohammadi Abdullah, Black Eagle Taekwon-Do Tampere
3. Henttonen Viljo, Black Eagle Taekwon-Do Tampere

Ottelut:
Churakov Kirill – Henttonen Viljo 7-1
Churakov Kirill – Mohammadi Abdullah WO

PF Beginner OC M -57 kg                                                                                     

1.Kostopoulos Evangelos, Black Eagle Taekwon-Do Tampere
2. Churakov Kirill, Black Eagle Taekwon-Do Tampere

Ottelut:
Kostopoulos Evangelos – Churakov Kirill 6-4

PF Beginner OC Mixed +65 kg                                                                                                       

1.Malanina Sofia, Black Eagle Taekwon-Do Tampere
2. Shalaby Rahmah, Black Eagle Taekwon-Do Tampere
3. Parviainen Mauno, Järvenpään Kehäkarhut

Ottelut:
Parviainen Mauno – Shalaby Rahmah WO
Shalaby Rahmah – Malanina Sofia – WO

PF OC F -46 kg                                                                                                          

1.Rintanen Vilja Black Eagle Taekwon-Do Tampere
2. Rintanen Varpu, Black Eagle Taekwon-Do Tampere
3. Malanina Sofia, Black Eagle Taekwon-Do Tampere
3. Sarelainen Elisaveta, Black Eagle Taekwon-Do Tampere

Ottelut:
Malanina Sofia –  Rintanen Vilja 4-9
Rintanen Varpu – Sarelainen Elisaveta WO
Rintanen Vilja – Rintanen Varpu WO

PF OC & Junior F -50 kg                                                                                        

1.Rintanen Varpu Black Eagle Taekwon-Do Tampere
2. Iftikhar Hania, Black Eagle Taekwon-Do Tampere

Ottelut:
Rintanen Varpu – Iftikhar Hania 11-8

PF OC F +60 kg                                                                                                         

1.Dmitrieva Emilia Black Eagle Taekwon-Do Tampere
2. Ansamaa Saga, Black Eagle Taekwon-Do Tampere
3. Al Qaraawee Zeineb, Black Eagle Taekwon-Do Tampere

Ottelut:
Al Qaraawee Zeineb – Dmitrieva Emilia 9-16
Dmitrieva Emilia –  Ansamaa Saga WO
Men PF Seniors -69 kg                                                                                          

1.Stirbu Luca,  Black Eagle Taekwon-Do Tampere
2. Ahlvarsson Ola, Black Eagle Taekwon-Do Tampere

Ottelut:
Stirbu Luca – Ahlvarsson Ola 14-11

Men PF Seniors -74 kg                                                                                          

1.Abarbou Ghassan Black Eagle Taekwon-Do Tampere
2. Uusitalo Joni, Black Eagle Taekwon-Do Tampere
3. Stirbu Luca, Black Eagle Taekwon-Do Tampere
3.Ahlvarsson Ola, Black Eagle Taekwon-Do Tampere

Ottelut:

Uusitalo Joni – Stirbu Luca WO
Abarbou Ghassan – Ahlvarsson Ola WO
Uusitalo Joni – Abarbou Ghassan 4-13

PF Beginner J F -70 kg                                                                                            

1.Shalaby Mariam Black Eagle Taekwon-Do Tampere
2. Madene Sara,  Black Eagle Taekwon-Do Tampere
3.Konovalova Sofia, Black Eagle Taekwon-Do Tampere
3.Ansamaa Saga, Black Eagle Taekwon-Do Tampere

Ottelut:
Shalaby Mariam  Konovalova Sofia 6-4
Madene Sara – Ansamaa Saga 12-2
Shalaby Mariam- Madene Sara 8-5

LC OC & Juniors F -60 kg                                                                                      

1.Ulkuniemi Ira, Jigotai
2.Ansamaa Saga, Black Eagle Taekwon-Do Tampere
3.Dmitrieva Emilia, Black Eagle Taekwon-Do Tampere

Ottelut:
Ulkuniemi Ira – Dmitrieva Emilia 2-1
Ulkuniemi Ira – Ansamaa Saga WO

LC Juniors M -69 kg                                                                                                

1.Kanninen Eemeli, Jigotai
2.Eskola Eetu, Jigotai

Ottelut:
Eskola Eetu – Kanninen Eemeli 0-3

LC Juniors & Seniors F -65 kg                                                                                                        

1.Lindgren Helmi, Jigotai
2. Madene Sara, Black Eagle Taekwon-Do Tampere

Ottelut:
Madene Sara – Lindgren Helmi 0-3

LC YC M -37 kg
1. Frolov Ivan, Unifight Club Espoo
2. Frolov Mikhail, Unifight Club Espoo
3. Pelkonen Leon, Järvenpään Kehäkarhut

Ottelut:
Frolov Mikhail  –  Pelkonen Leon  3-0
Frolov Mikhail – Frolov Ivan  1-2

LC YC MIXED -32 kg
1. Paasonen Jerome, Järvenpään Kehäkarhut
2. Jokinen Alina,  Järvenpään Kehäkarhut
3. Naumotskin Damir, Järvenpään Kehäkarhut

Ottelut:
Paasonen Jerome   – Naumotskin Damir 2-1
Paasonen Jerome  –  Jokinen Alina  3-0

LC OLDER CADETS M -47 kg
1. Frolov Pyotr, Unifight Club Espoo Ry
2. Gronholm Topias, Järvenpään Kehäkarhut       
3. Churakov Kirill, Black Eagle Taekwon-Do Tampere

Ottelut:
Churakov Kirill – Gronholm Topias 0-3
Gronholm Topias- Frolov Pyotr 0-3                                                                                                                          

LC OLDER CADETS M -57 kg
1. Frolov Maxim, Unifight Club Espoo Ry
2. Paksunen Rasmus, Järvenpään Kehäkarhut
3. Parviainen Mauno, Järvenpään Kehäkarhut
3. Ronkko Mico, Järvenpään Kehäkarhut

Ottelut:
Frolov Maxim  – Parviainen Mauno WO
Paksunen Rasmus – Ronkko Mico 3-0
Frolov Maxim- Paksunen Rasmus 3-0

LC OC & JUNIORS F -60 kg
1. Ulkuniemi Ira,  Jigotai
2. Ansamaa Saga, Black Eagle Taekwon-Do Tampere
3. Dmitrieva Emilia, Black Eagle Taekwon-Do Tampere

Ottelut:
Ulkuniemi Ira – Dmitrieva Emilia 2-1
Ulkuniemi Ira –  Ansamaa Saga WO

LC JUNIORS M -69KG
1. Kanninen Eemeli,  Jigotai
2. Eskola Eetu, Jigotai

Ottelut:
Eskola Eetu – Kanninen Eemeli 0-3

LC JUNIORS M -84 kg
1. Pirttinen Lauri, Jigotai
2. Shalaby Ibrahim, Black Eagle Taekwon-Do Tampere

Ottelut:
Pirttinen Lauri- Shalaby Ibrahim 3-0

LC SENIORS M -69KG
1. Ahlvarsson Ola, Black Eagle Taekwon-Do Tampere
2. Stirbu Luca, Black Eagle Taekwon-Do Tampere

Ottelut:
Ahlvarsson Ola- Stirbu Luca 3-0

KL OLDER CADETS M -47KG
1. Frolov Pyotr, Unifight Club Espoo Ry
2. Savolainen Anton, Tuusula Fighter Club

Ottelut:
Frolov Pyotr Savolainen Anton 3-0

KL OLDER CADETS M -52 kg
1. Kirjonen Eemeli, Spartacore Fighters
2. Frolov Pyotr, Unifight Club Espoo Ry
3. Kornblum Elisei, Salini Sport Center
3. Antila Tony, Tuusula Fighter Club

Ottelut:
Frolov Pyotr – Kornblum Elisei WO
Antila Tony – Kirjonen Eemeli WO
Frolov Pyotr – Kirjonen Eemeli 0-3

KL OLDER CADETS M -63 kg
1. Frolov Maxim, Unifight Club Espoo Ry
2. Koprulu Nogay, Unifight Club Espoo Ry
3. Parviainen Mauno, Järvenpään Kehäkarhut
3. Kanninen Eemeli, Jigotai
5. Pilkama Akseli, Tuusula Fighter Club

Ottelut:
Pilkama Akseli – Koprulu Nogay 0-3
Koprulu Nogay -Parviainen Mauno WO
Kanninen Eemeli- Frolov Maxim 0-3
Koprulu Nogay – Frolov Maxim 0-3

KL OLDER CADETS +69 kg
1. Pirttinen Lauri, Jigotai
2. Kelner Rocco, Salini Sport Center

Ottelut:
Kelner Rocco- Pirttinen Lauri 1-2

KL JUNIORS M -69 kg
1.Koprulu Nogay, Unifight Club Espoo Ry
2. Eskola Eetu, Jigotai

Ottelut:
Eskola Eetu – Koprulu Nogay 1-2

KL JUNIORS F -55 kg
1. Ulkuniemi Ira, Jigotai
2. Veikkola Saara, Salini Sport Center

Ottelut:
Ulkuniemi Ira – Veikkola Saara 3-0

KL JUNIORS F -65 kg
1. Lindgren Helmi, Jigotai
2. Rozhnova Olga, Unifight Club Espoo Ry
3. Taijala Jonna, MMA Seinäjoki

Ottelut:
Lindgren Helmi – Taijala Jonna 3-0
Lindgren Helmi -Rozhnova Olga 2-1

KL BEGINNER J M -74 kg
1. Pirttinen Lauri, Jigotai
2. Haikola Jere, Salini Sport Center

Ottelut:
Haikola Jere – Pirttinen Lauri WO

KL BEGINNER OC M -55 kg
1. Makela Oliver, MMA Seinäjoki
2. Ketola Jere,  Salini Sport Center
3. Jamsa Max, Salini Sport Center
3. Churakov Kirill, Black Eagle Taekwon-Do Tampere

Ottelut:
Jamsa Max – Makela Oliver WO
Ketola Jere – Churakov Kirill WO
Makela Oliver – Ketola Jere 3-0

LC BEGINNER OC M -47 kg
1. Churakov Kirill, Black Eagle Taekwon-Do Tampere
2. Henttonen Viljo, Black Eagle Taekwon-Do Tampere

Ottelut:
Henttonen Viljo – Churakov Kirill 0-3

 

20.-21.4.2024 SM-kilpailut, Espoo

FFC -56 kg
1. Kärkkäinen Heini, NHB Iisalmi
2. Rautiainen Mia, Lahden Kamppailulajikeskus

FFC -65 kg
1. Penttinen Sanni, NHB Iisalmi
2. Malinen Tanja, Kajaanin Ju-Jutsuseura
3. Tolonen Johanna, MMA Team 300

FFC 70+kg
1. Helin Jenny, Spartacore Fighters
2. Hirvonen Virpi, NHB Iisalmi
3. Korhonen Lotta, Lahden Kamppailulajikeskus

FK1 -52 kg
1. Al-Saffu Noora, GB Gym
2. Hannus Heli, Kickboxing Team Oulu

FK1 -56 kg
1. Holmberg Sanni, Vantaan Kamppailuklubi
2. Rimpioja Elli, KBT Kokkola

FK1 -60 kg
1. Saarela Emmi, Espoon Kehähait Ry
2. Kuisma Kaisa, Turun Ju-Jutsuseura
3. Ojala Vilma, Kuopio Fighter Club
3. Hoffman Milla, Crest – Professional Fighting Center

FK1 -65 kg
1. Kytölä Nea, MMA Team 300
2. Valkeinen Oona, GB Gym
3. Stenbacka Katarina, Pietarsaaren Jujutsu
3. Nakkila Riia-Eerika, Turun Ju-Jutsuseura
5. Rauhansalo Eveliina, Jyväskylä Muay Thai
5. Saarelma Nina, Jyväskylä Muay Thai

FK1 -70+ kg
1. Sirniö Karolin, Combat Center Hyvinkää
2. Hänninen Mirjam, Crest – Professional Fighting Center
3. Myllymaki Milena, Turun Ju-Jutsuseura

FOJK1 -65 kg
1. Sillanpää Noelle, Espoo Thaiboxing Club
2. Lindgren Helmi, Jigotai

MFC -91 kg
1. Peltonen Viljami, Järvenpään Kehäkarhut
2. Tikka Onni, Helsingin Ju-Jutsuklubi

MK1 -54 kg
1. Kuismin Jimi, Kickboxing Team Oulu
2. Martin Vesa, Turun Ju-Jutsuseura
3. Mikkonen Elmeri, Tampereen Kickboxing

MK1 -57 kg
1. Aholami Alireza, Kickboxing Team Oulu
2. Härmä Lauri, Crest – Professional Fighting Center

MK1 -63,5 kg
1. Kahma Jonne, Kickboxing Team Oulu
2. Lehtosaari Joni, Crest – Professional Fighting Center
3. Väisänen Anton, Tampereen Kickboxing

MK1 -67 kg
1. Suomela Lauri, Kickboxing Team Oulu
2. Sivén Otso, Tuusula Fighter Club
3. Mäkinen Valtteri, GB Gym

MK1 -71 kg
1. Thiangdee Albert, Fight4all
2. Kurttila Henri, Kickboxing Team Oulu
3. Koistinen Joni, Turun Ju-Jutsuseura
3. Schaper Benjamin, Crest – Professional Fighting Center

MK1-75 kg
1. Hintikka Niko, MMA Team 300 Ry
2. Vartiaynen Ruslan, Unifight Club Espoo
3. Kuusjärvi Aarno, Hämeenlinnan Kamppailukeskus

MK1 -81 kg
1. Haanpää Jaakko, Järvenpään Kehäkarhut
2. Iivari Tuukka, Tuusula Fighter Club
3. Peltonen Elmo, MMA Team 300 Ry
4. Behm Kristian, Jyväskylã  Muay Thai

MK1 -86 kg
1. Kaasinen Kasper, Espoo Thaiboxing Club
2. Haddad Shukr, GB Gym
3. Mohammedi Imran, Kajaanin Ju-Jutsuseura

MK1 -91 kg
1. Pihajoki Petteri,  Turun Kontaktikarateseura
2. Kujala Onni, KBT Kokkola

MOJK1 -60 kg
1. Lempiäinen Tuukka, Crest – Professional Fighting Center
2. Sukanen Jordan, Crest – Professional Fighting Center
3. Oinonen Eetu, Jigotai
3. Lehto Miro, Hämeenlinnan Kamppailukeskus

MOJK1 -67 kg
1. Partida Rene, Crest – Professional Fighting Center
2. Alaluusua Aatu, Tampereen Ju-Jutsukoulu
3. Sorsa Joona, GB Gym
3. Ljunberg Emil, GB Gym
5. Kangas Veikko, Espoo Thaiboxing Club
5. Typpö Eevert, Vieskan Voima

MOJK1 -71 kg
1. Jylhä Urho, Hämeenlinnan Kamppailukeskus
2. Koistinen Vili, Tampereen Ju-Jutsukoulu
3. Sheikh Harun, Crest – Professional Fighting Center

MOJK1 -75 kg
1. Sivén Onni, Tuusula Fighter Club
2. Naamanka Aleksi, Kurikan Ryhti

MYJFC -57 kg
1. Vähätiitto Veeti, Järvenpään Kehäkarhut
2. Frolov Maxim, Unifight Club Espoo

Kansainvälisten meriittien perusteella mestaruuden voittivat ilman vastustajia jääneistä:

Simo Tähtinen, Järvenpään Kehäharhut,  Full Contact, A-juniorit 71 kg
Tatu Maunu, Espoon Kehähait,  Full Contact 67 kg
Mikko Hyvärinen, NHB Iisalmi, Full Contact 75 kg

Otteluiden tulokset

Lauantai 20.4.  päiväottelut

PUOLIVÄLIERÄT

  1. MOJK1-67 Aatu Alaluusua, TJJK – Eevert Typpö, ViVo 3-0
  2. MOJK1-67 Rene Partida, CPFC – Veikko Kangas, ETBC 3-0
  3. FK1-65 Katarina Stenbacka, PJJ – Nina Saarelma, JMT 2-1
  4. FK1-65 Oona Valkeinen, GB – Eveliina Rauhansalo, JMT 2-1

VÄLIERÄT

  1. MOJK1-60 Tuukka Lempiäinen, CPFC – Eetu Oinonen, JKB 3-0
  2. MOJK1-60 Jordan Sukanen, CPFC – Miro Lehto, HKK 3-0
  3. MOJK1-71 Urho Jylhä, HKK – Harun Sheikh, CPFC 3-0
  4. FFC-65 Sanni Penttinen, NHB – Johanna Tolonen, MMA300 2-1
  5. FFC+70 Jenny Helin, SCF – Lotta Korhonen, LKK 3-0
  6. FK1+70 Karolin Sirniö, CCH – Milena Myllymäki, TJJS 3-0
  7. MK1-54 Vesa Martin, TJJS – Elmeri Mikkonen, TKB 3-0
  8. MK1-67 Otso Sivén, TFC – Valtteri Mäkinen, GB KO 1
  9. MK1-71 Henri Kurttila, KBT – Joni Koistinen, TJJS 3-0
  10. MK1-71 Albert Thiangdee, F4A – Benjamin Schaper, CPFC 3-0
  11. MK1-75 Ruslan Vartyainen, UCE – Aarno Kuusjärvi, HKK RSC-I 1
  12. MK1-86 Kasper Kaasinen, ETBC – Imran Mohammedi, KJJS 3-0
  13. FK1-60 Emmi Saarela, EKH – Vilma Ojala, KFC 3-0
  14. FK1-60 Kaisa Kuisma, TJJS – Milla Hoffman, CPFC 3-0

LOPPUOTTELUT

  1. MYJFC-57 Veeti Vähätiitto, JÄKK – Maxim Frolov, UCE 3-0
  2. FOJK1-65 Noelle Sillanpää, ETBC – Helmi Lindgren, JKB 3-0
  3. MOJK1-75 Onni Sivén, TFC – Aleksi Naamanka, KuRy 3-0
  4. FFC-56 Heini Kärkkäinen, NHB – Mia Rautiainen, LKK 3-0

Lauantai 20.4. iltagaala

VÄLIERÄT

  1. MK1-63,5 Joni Lehtosaari, CPFC – Anton Väisänen, TKB KO 1
  2. MK1-81 Jaakko Haanpää, JÄKK – Elmo Peltonen, MMA300 KO 3
  3. MK1-81 Tuukka Iivari, TFC – Kristian Behm, JMT 3-0

LOPPUOTTELUT

  1. FK1-52 Noora Al-Saffu, GB – Heli Hannus, KBT 3-0
  2. FK1-56 Sanni Holmberg, VKK – Elli Rimpioja, KBTK RSC 3
  3. MK1-57 Alireza Aholami, KBT – Lauri Härmä, Crest 3-0
  4. MK1-91 Petteri Pihajoki, TKKS – Onni Kujala, KBTK 3-0
  5. MFC-91 Viljami Peltonen, JÄKK – Onni Tikka, HJJK KO 1

WAKO PRO PRESTIGE FIGHT 6×2 MIN

  1. FC -64,5 Tatu Maunu, EKH – Mohamed Rida Kabiri, Espanja 3-0

Sunnuntai 21.4.

VÄLIERÄT

  1. MOJK1-67 Aatu Alaluusua, TJJK – Joona Sorsa, GB 3-0
  2. MOJK1-67 Rene Partida, CPFC – Emil Ljunberg, GB 2-1
  3. FK1-65 Nea Kytölä, MMA300 – Katarina Stenbacka, PJJ 2-1
  4. FK1-65 Oona Valkeinen, GB – Riia-Eerika Nakkila, TJJS 3-0

LOPPUOTTELUT

  1. MOJK1-60 Tuukka Lempiäinen, CPFC – Jordan Sukanen, CPFC 2-1
  2. MOJK1-71 Urho Jylhä, HKK – Vili Koistinen, TJJK KO 3
  3. FFC-65 Sanni Penttinen, NHB – Tanja Malinen, KJJS 3-0
  4. FFC+70 Jenny Helin, SCF – Virpi Hirvonen, NHB 3-0
  5. FK1+70 Karolin Sirniö, CCH – Mirjam Hänninen, CPFC 2-1
  6. FK1-60 Emmi Saarela, EKH – Kaisa Kuisma, TJJS 2-1
  7. MK1-54 Jimi Kuismin, KBT – Vesa Martin, TJJS 3-0
  8. MK1-63,5 Jonne Kahma, KBT – Joni Lehtosaari, CPFC 2-1
  9. MK1-67 Lauri Suomela, KBT – Otso Sivén, TFC 3-0
  10. MK1-71 Albert Thiangdee, F4A – Henri Kurttila, KBT 3-0
  11. MK1-75 Niko Hintikka, MMA300 – Ruslan Vartyainen, UCE KO 1
  12. MK1-81 Jaakko Haanpää, JÄKK – Tuukka Iivari, TFC 3-0
  13. MK1-86 Kasper Kaasinen, ETBC – Shukri Haddad, GB 2-1
  14. MOJK1-67 Rene Partida, CPFC – Aatu Alaluusua, TJJK 3-0
  15. FK1-65 Nea Kytölä, MMA300 – Oona Valkeinen, GB 2-1

 

7.4.2024 Top Ten Suomi Cup 2. osakilpailu, Järvenpää

PFYC 32kg
1. Kierros
David Vartiainen Unifight Espoo vs Alina Jokinen Järvenpään Kehäkarhut JÄKK, 6-4

Välierä
Samir Mohammafi Black Eagles Tampere vs Frolov Matvey Unifight Espoo, 5-3

Välierä
David Vartiainen Unifight Espoo vs Alvar Kuortti Unifight Espoo, 6-5

Loppuottelu
David Vartiainen Unifight Espoo vs Samir Mohammad Black Eagle Tampere, 6-3

  1. David Vartiainen Unifight Espoo
  2. Samir Mohammad Black Eagle Tampere
  3. Matvey Frolov Unifight Espoo
  4. Alvar Kuortti Spartacore Mäntsälä

PFOC 57kg
Välierä
Evangelos Kostopoulos Black Eagle vs Elisaveta Saarelainen Black Eagle, 11-1

Välierä
Eemeli Kirjonen Spartacore Mäntsälä vs Emilia Dmitrieva Black Eagle Tampere, 8-7

Loppuottelu
Evangelos Kostopoulos Black Eagle Tampere vs Eemeli Kirjonen Spartacore Mäntsälä, 9-4

  1. Evangelos Kostopoulos Black Eagle Tampere
  2. Eemeli Kirjonen Spartacore Mäntsälä
  3. Emilia Dmitrieva Black Eagle Tampere
  4. Elisaveta Saarelainen Black Eagle Tampere

PFCH 30kg
Välierä
David Vartiainen Unifight Espoo vs Alvar Kuortti Spartacore Mäntsälä, 9-0

Loppuottelu
David Vartiainen Unifight Espoo vs Samir Mohammadi Black Eagle Tampere, 8-3

  1. David Vartiainen Unifight Espoo
  2. Samir Mohammadi Black Eagle Tampere
  3. Alvar Kuortti Spartacore Mäntsälä

PFYC 37kg
Välierä
Leon Pelkonen Jäkk vs Mikhail Frolov Unifight Espoo, 6-3

Loppuottelu
Leon Pelkonen Jäkk vs Damir Naumotski Jäkk, 6-3

  1. Leon Pelkonen Jäkk
  2. Damir Naumotski Jäkk
  3. Mikhail Frolov Unifight Espoo

PFOC 46kg
Loppuottelu
Varpu Rintanen Black Eagle Tampere vs Taisia Nugaeva Black Eagle Tampere, 16-10

  1. Varpu Rintanen Black Eagle Tampere
  2. Taisia Nugaeva Black Eagle Tampere

PFOC 50kg
Loppuottelu
Vilja Rintanen Black Eagle Tampere vs Taisia Nugaeva Black Eagle Tampere, 13-8

  1. Vilja Rintanen Black Eagle Tampere
  2. Taisia Nugaeva Black Eagle Tampere

PFYC 47kg
Loppuottelu
Mohammad Abdullah Black Eagle Tampere vs Leon Pelkonen Jäkk, 12-7

  1. Mohammad Abdullah Black Eagle Tampere
  2. Leon Pelkonen Jäkk

KLYC 42kg
Välierä
Mikhail Frolov Unifight Espoo vs Ismalji Ledion Espoon Kehä-hait EKH, 3-0

Loppuottelu
Ivan Frolov Unifight Espoo vs Mikhail Frolov Unifight Espoo, 3-0

  1. Ivan Frolov Unifight Espoo
  2. Mikhail Frolov Unifight Espoo
  3. Ismalji Ledion EKH

KLOC 57kg
Välierä
Akseli Pilkama Fighter Club Tuusula vs Leevi Lehessaari EKH, 3-0

Loppuottelu
Maxim Frolov Unifight Espoo vs Akseli Pilkama Fighter Club Tuusula, 3-0

  1. Maxim Frolov Unifight Espoo
  2. Akseli Pilkama Fighter Club Tuusula
  3. Leevi Lehessaari EKH

KLOC 52kg
Välierä
Ilmari Valve EKH vs Anton Hartikainen GB-Gym Helsinki, 3-0

Välierä
Eemeli Kirjonen Spartacore Mäntsälä vs Pyotr Frolov Unifight Espoo, 3-0

Loppuottelu
Ilmari Valve EKH vs Eemeli Kirjonen Spartacore Mäntsälä, 3-0

  1. Ilmari Valve EKH
  2. Eemeli Kirjonen Spartacore Mäntsälä
  3. Anton Hartikainen GB-Gym
  4. Pyotr Frolov Unifight Espoo

LCOC 57kg
1. Kierros
Maxim Frolov Unifight Espoo vs Mauno Parviainen Jäkk, 3-0

Välierä
Veeti Peltoniemi Jäkk vs Eemeli Kirjonen, wo

Välierä
Maxim Frolov Unifight Espoo vs Mico Ronkko Jäkk, 3-0

Loppuottelu
Maxim Frolov Unifight Espoo vs Veeti Peltoniemi Jäkk, 3-0

  1. Maxim Frolov Unifight Espoo
  2. Veeti Peltoniemi Jäkk
  3. Mico Ronkko Jäkk Järvenpää
  4. Eemeli Kirjonen Spartacore Mäntsälä

KLOC 42kg
Loppuottelu
Edward Spitsak Unifight Espoo vs Anton Savolainen Fighter Club Tuusula, 2-1

  1. Edvard Spitsak Unifight Espoo
  2. Anton Savolainen Fighter Club Tuusula

KLOC 63kg
Loppuottelu
Nogay Koprulu Unifight Espoo vs Hugo Venäläinen GB-Gym Helsinki, kesk. 1. erä

  1. Nogay Koprulu Unifight Espoo
  2. Hugo Venäläinen GB-Gym Helsinki

KLOC 65kg
Loppuottelu
Wadhwa Kachru EKH vs Olga Rozhnova Unifight, 3-0

  1. Wadhwa Kachru EKH
  2. Olga Rozhnova Unifight

LCOC 55kg
Loppuottelu
Emilia Dmitrieva Black Eagle Tampere vs Elisaveta Saarelainen Black Eagle Tampere, 3-0

  1. Emilia Dmitrieva Black Eagle Tampere
  2. Elisaveta Saarelainen Black Eagle Tampere

LC seniors M 79kg
Loppuottelu
Jukka Holmen Black Eagle Tampere vs Alpi Laaksonen Jäkk, 3-0

  1. Jukka Holmen Black Eagle Tampere
  2. Alpi Laaksonen Jäkk

KLOJ 57kg
Loppuottelu
Kristian Vahtera CCH Hyvinkää vs Akseli Pilkama Fighter Club Tuusula, 3-0

  1. Kristian Vahtera CCH Hyvinkää
  2. Akseli Pilkama Fighter Club Tuusula

KLOC 47kg
Loppuottelu
Pyotr Frolov Unifight Espoo vs Tony Anttila Fighter Club Tuusula, 3-0

  1. Pyotr Frolov Unifight Espoo
  2. Tony Anttila Fighter Club Tuusula

6.4.2024 Graniitin kovimmat, Jyväskylä

1. K1nv -56kg Maria Lappalainen LKK vs. Ira Ulkuniemi JKB, 1-2
2. K1nv -81 kg Valtteri Pallaspuro KBTK vs. Sakke Saarinen CHJ, RSC
3. K1 -63,5 kg Tomek Selkäinaho RF vs. Leevi Pastinen OKB, 3-0
4. K1nv -63,5 kg Eetu Oinonen JKB vs. Toni Korhonen NHBI, 3-0
5.K1nv -71kg Benjamin Schaper Crest vs. Santeri Kallio NKU, 3-0
6. K1nv -81 kg Markus Nylund KBTK vs. Tommi Ahonen  LKK, 3-0
7. K1nv A -67 kg Anton Lopatin CHJ vs. Eetu Eskola JKB, 3-0
8. FC +70 kg Virpi Hirvonen NHBI vs. Jenny Helin SCF, 1-2
9. K1nv -56 kg Ira Ulkuniemi JKB  vs. Elli Rimpioja  KBTK, 0-3
10. FC -65 kg Eveliina Rauhansalo JMT vs. Sanni Penttinen  NHBI, 3-0
11. K1nv-71kg Valentyn Plokhyi  EKR vs. Matias Asikainen  CHJ, 1-2
12. K1nv +70kg Jade Englund  KBTK vs. Lotta Korhonen LKK, 3-0
13.K1nv B -60 kg Maxim Frolov UFE vs. Eemeli Kanninen JKB, 3-0
14.K1nv -60 kg Emilia Tahvanainen CHJ vs. Mia Rautiainen LKK, 0-3
15. LK +70 kg Jenny Helin SCF vs. Julia Johnsson HJJK, RSC

21.-24.3.2024 Italian World Cup, Jesolo, Italia

Full Contact A-juniorit -75 kg
Simo Tähtinen, Järvenpään Kehäkarhut – Mata Stepic, Kroatia 3-0
Simon sijoitus 1.

Full Contact -63,5 kg
Tatu Maunu, Espoon Kehähait – Milton Barrios Gallareta, Norja 3-0
Tatu Maunu, Espoon Kehähait – Marco Stracker, Saksa KO 1
Tatun sijoitus 1.

Full Contact -71 kg
Akseli Saurama, Järvenpään Kehäkarhut – Oisin Brady, Irlanti 3-0
Akseli Saurama, Järvenpään Kehäkarhut – Kian Golpira, Norja 3-0
Akselin sijoitus 1.

Full Contact -86 kg
Viljami Peltonen, Järvenpään Kehäkarhut – Marcel Ritter, Saksa 2-1
Viljami sijoitus 1.

K1 Rules -56 kg
Sanni Holmberg, Vantaan Kamppailuklubi – Anna Lisa Rubner, Itävalta 2-1
Sannin sijoitus 1.

K1 Rules +70 kg
Jennika Vainio, Combat Academy of Finland – Mariam Dalenda Cisse, Norsunluurannikko 3-0
Jennikan sijoitus 1.

Full Contact -75 kg
Omar Warsame, Järvenpään Kehäkarhut – Sandor Bardosi, Unkari RSC-H 1
Omarin sijoitus 3.

K1 Rules -81 kg
Jaakko Haanpää, Järvenpään Kehäkarhut – Pablo Gonzalez Izard, Espanja 1-2
Jaakon sijoitus 3.

K1 Rules -52 kg
Noora Al-Saffu, GB Gym – Noemi Romano, Italia 3-0
Noora Al-Saffu, GB Gym – Klara Strnadova, Tsekki 0-3
Nooran sijoitus 3.

Low kick -67 kg
John Englund, KBT Kokkola – Andre Lambrigger, Sveitsi 3-0
John Englund, KBT Kokkola – Aleksandar Ribnikov, Bulgaria 1-2
Johnin sijoitus 3.

Full Contact -75 kg
Mikko Hyvärinen, NHB Iisalmi – Alfredo Pacher, Itävalta 0-3
Mikon sijoitus 5.

Tatamiottelut

Point Fighting -65 kg
Sjövall Mira BETKD – Batova Rebeka GBR 12-4
Sjövall Mira BETKD – Ceci Francesca, 12-3
Miran sijoitus 3.

Light Contact -65kg
Sjövall Mira BETKD – Connolly Deirdre IRL, 3-0
Sjövall Mira BETKD – Ledebur Beatrice AUT, 2-1
Sjövall Mira BETKD – Zagar Slemensek Larisa SLO, 0-3
Miran sijoitus 3.

Point Fighting -74kg
Holmen Jukka BETKD – Barbato Luigi, ITA, 5-15
Jukan sijotus 17.

Point Fighting -79kg
Holmen Jukka BETKD – Fabris Mattia ITA, 3-13
Jukan sijoitus 17.

Light Contact -74kg
Holmen Jukka BETKD – Ivanov Latchezar, 0-3
Jukan sijoitus 9.

Point Fighting -63 kg
O Dea Oisin ILR – Luca Stirbu BETKD
Lucan sijoitus 17.

Point Fighting -69 kg
Lanzilao Gabriele ITA – Luca Stirbu BETKD, 10-0
Lucan sijoitus 17.

Light Contact -63kg
Mitilov Oleh UKR – Luca Stirbu BETKD, 3-0
Lucan sijoitus 9.

21.-24.3.2024 Italia Open, Jesolo, Italia

PF J BEG F -60
Maika Tram BETKD – Rasera Aurora ITA, 13-11
Maika Tram BETKD – Van Delft Amy  NL, 19-14
Maika Tram BETKD – Morgera Eliana Nak ITA, 9-13
Maikan sijoitus 2.

LC J BEG F -60
Maika Tram BETKD – Erangoli Alessia Yama Arashi ITA, 0-3
Maikan sijoitus 2.

16.3.2024 Kickboxing Helsinki Open 30, Helsinki

1) K1 -70kg Oona Valkeinen GB vs. Riia-Eerika Nakkila TJJS 3-0
2) K1B -60kg Miro Lehto KK vs. Maxim Frolov UFE 0-3
3) K1nv -70kg Milena Myllymäki TJJS vs. Elli Eloranta JMT 1-2
4) K1nv -81kg Algirdas Blazys MMA L vs. Jasper Savolainen GB 0-3
5) K1nv B Urho Jylhä KK vs. Eino Länsipaltta RFC 3-0
6) FC -60kg Sabina Bec MMA L vs. Emmi Saarela EKH 0-3
7) K1nv -71kg Joni Koistinen TJJS vs Jarno Kivistö MMA L 3-0
8) K1nv A -71kg Joona Sorsa GB vs. Sakari Hevosmaa TFC 3-0
9) K1 -67kg Joni Lehtosaari CPF vs. Otso Sivén TFC 2-1
10) LKAnv -65 kg Sheerin Wadhwa Kachru EKH vs. A Helmi Lindgren JKB 3-0
11) K1nv -67kg Valtteri Mäkinen GB vs. Vadym Yantsev EK 3-0 RSC
12) K1 -71kg Deograce Lutete Kosi CPF vs. Elias Ryyppö KK 0-3
13) K1 -60kg Mairot Jaas GB vs. Aleksi Helkiö KK 0-3
14) K1 -70kg Oona Valkeinen GB vs. Elli Eloranta JMT 0-3
15) AK1nv -67kg Emil Ljungberg GB vs. Eetu Oinonen JKB 3-0

9.3.2024 Kokkolan Kahakka Fight, Kokkola

K1nv -91kg Verneri Surma-Aho KBTK – Jarkko Vimpari KBT Bothnia
Voittaja: Vimpari RSC

K1 A-67kg Konsta Nikko MMAS – Eevert Typpö 17v ViVo
Voittaja: Nikko 3-0

FC -70kg Elli Eloranta JMT – Sanni Penttinen  NHB Iisalmi
Voittaja: Eloranta 3-0

K1 A-52 Sandra Mäkelä KBT Bothnia – Martina Badidová, GB
Voittaja: Mäkelä 2-1

K1nv -91kg Axel Aurén KBTK – Aaro Antila KJJS
Voittaja: Aurén 3-0

K1nv A-75 Jimi Pesonen KBT Oulu – Aleksi Naamanka KuRy
Voittaja: Pesonen 3-0

K1nv A-60kg Taavetti Mäntylä KBT Bothnia – Maxim Frolov  UFE
Voittaja: Frolov 3-0

K1nv +70kg Jade Englund KBT Kokkola – Anna Kuha KBT Oulu
Voittaja: Englund 3-0

K1nv -56kg Ira Ulkuniemi Jigotai – Netta Rissanen W3R
Voittaja: Rissanen 3-0

K1nv – 86 kg Venne Tiitinen JMT – Mohammedi Boualem KJJS
Voittaja:Tiitinen 3-0

K1 -52kg Krista Mäkelä KBT Bothnia – Martina Badidová GB
Voittaja: Badidoova 2-1

K1nv +91kg Tapani Muhonen KBTK – Ilari Alatalo KBT Oulu
Voittaja: Muhonen RSC

K1 -70kg Elli Eloranta JMT – Katarina Stenbacka  PJJ
Voittaja: Stenbacka 2-1

K1nv A-65 Helmi Lindgren Jigotai – Jonna Taijala  MMAS
Voittaja: Lindgren 2-1

K1 -67kg Jonne Kahma KBT Oulu – Antti Lauronen  KJJS
Voittaja: Kahma 3-0

K1 B-86 kg Rasmus Tihinen  KBT Bothnia – Jesse Pahajoki Jigotai
Voittaja: Pahajoki 3-0

K1 +70kg Hedda Nuri  GB – Julia Johnsson  HJJK
Voittaja: Johnsson RSC

K1nv B-60kg Aaron Typpö ViVo – Eemeli Kanninen  Jigotai
Voittaja: Typpö 2-0

K1nv -91kg Jaakko Pankolainen KBT Oulu – Kristian Helin SFJ
Voittaja: Pankolainen 3-0

K1 -91kg Onni Kujala KBTK – Robert Bång PJJ
Voittaja: Kujala 3-0

2.3.2024 Fighters Fight & TopTen Suomi Cup 1. osakilpailu, Mäntsälä

KL CH M -30 kg

  1. Vartiaynen David, UFE
  2. Frolov Matvey, UFE
  3. Alvar Kuortti, TFC
    Ottelut
    Alvar Kuortti, SCF – Vartiaynen David, UFE 0-3
    Vartiaynen David, UFE – FrolovMatvey, UFE 3-0

KL YC Boys -32 kg

  1. Frolov Ivan, UFE
  2. Frolov Mikhail, UFE
    Ottelut:
    Frolov Ivan, UFE – Frolov Mikhail, UFE 3-0

KL OC Boys -42 kg

  1. Frolov Pyotr, UFE
  2. Savolainen Anton, TFC
  3. Kornblum Elise, SSC
    Ottelut:
    Kornblum Elise, SSC – Frolov Pyotr, UFE 0-3
    Frolov Pyotr, UFE – Savolainen Anton, TFC 3-0

 KL OC Boys -47 kg

  1. Frolov Pyotr, UFE
  2. Antila Tony, TFC
  3. Malin Leo, SSC
    Ottelut:
    Antila Tony, TFC – Malin Leo, SSC 3-0
    Antila Tony, TFC –  Frolov Pyotr, UFE 0-3

KL OC Boys -52 kg

  1. Eemeli Kirjonen, SCF
  2. Ketola Jere, SSC
  3. Jämsä Max, SSC
    Ottelut:
    Ketola Jere, SSC – Jämsä Max, SSC 3-0
    Ketola Jere, SSC – Kirjonen Eemeli, SCF WO

KL OC Boys -57 kg

  1. Frolov Maxim, UFE
  2. Pilkama Akseli, TFC
  3. Issa Stephan, SSC
  4. Haikola Jere, SSC
    Ottelut:
    Issa Stephan, SSC – Frolov Maxim, UFE 0-3
    Haikola Jere, SSC – Pilkama Akseli, TFC 0-3
    Frolov Maxim, UFE – Pilkama Akseli, TFC 2-1

KL Juniors F -65 kg

  1. Kachru Sheerin, EKH
  2. Virkki Juulia, SSC
  3. Rozhnova Olga, UFE
    Ottelut:
    Kachru Sheerin, EKH –  Rozhnova Olga, UFE 3-0
    Kachru Sheerin, EKH – Virkki Juulia SSC 3-0

KL OC Boys -69 kg

  1. Koprulu Nogay,UFE
  2. Viemero Rene, SSC
  3. Martinenko Aleksandr, UFE
    Ottelut:
    Viemerö Rene, SSC -Martinenko Aleksandr, UFE 3-0
    Viemerö Rene, SSC vs Koprulu Nogay, UFE 1-2

KL OC Boys +69 kg

  1. Kelner Rocco, SSC
  2. Piiroinen Pepe, SSC
    Ottelut:
    Piiroinen Pepe, SSC – Kelner Rocco, SSC 0-3

LC Seniors M -69 kg

  1. Stirbu Luca, BETK
  2. Samueli Suoniemi, SCF
    Ottelut:
    Stirbu Luca, BETK –  Suoniemi Samuli, SCF 3-0

LC Seniors M -79 kg

  1. Jukka Holmén, BETK
  2. Samueli Suoniemi, SCF
    Ottelut:
    Suoniemi Samueli, SCF –  Holmén Jukka, BETK 0-3

LC Seniors F -65 kg

  1. Mira Sjövall, BETK
  2. Heini Kärkkäinen NHB Iisalmi
    Ottelut:
    Karkkäinen Heini, NHB –  Sjövall Mira, BETK 1-2

LC OC Boys -57 kg

  1. Frolov Maxim, UFE
  2. Paksunen Rasmus, JäKK
    Ottelut:
    Frolov Maxim, UFE – Paksunen Rasmus JäKK 3-0

Fighters Fight

M – 91 K1nv Olli Patrikainen, CCH vs Ari Sahlström, CCH  0-3
M 67 K1nv Mikko Ojamäk,i SCF vs Mika Leppänen,TFC 3-0
N – 65 K1nv Ninni Niskanen, TJJK  vs Gabriella Särkkä, CCH 0-3
M + 91 K1nv Juha Rusama, EKH vs Henri Savolainen, TFC 1-2
M – 60 K1nv Nuutti Muuri, CBH vs Miro Lehto, HKK 1-2

16.-18.2.2024 Eurooppa Cup, Kroatia

Jaakko Haanpää (K1 -81 kg)
Jaakko Haanpää, JäKK vs Amar Hodzic SLO 3-0
Jaakko Haanpää, JäKK vs Domagoj Gorupec CRO, WO
Jaakko Haanpää, JäKK vs Jolic Dario SLO 3-0
Jaakon sijoitus 1.

Maxim Frolov (-57 kg FC B-juniorit)
Maxim Frolov, UFE vs Davyd Dryk, Kroatia 3-0
Maximin sijoitus 1.

Simo Tähtinen (-71 kg FC A-juniorit)
Pavel Ionut ROM vs Simo Tähtinen, JÄKK  3-0
Simon sijoitus 3.

10.2.2024 Espoo Open 4, Espoo

Tatami

KL B-65 kg Ira Ulkuniemi, JKB vs Olga Rozhnova, UFE 3-0
KL CH -32 kg Matvey Frolov, UFE vs Alvar Kuortti, SCF 3-0
KL B-42 kg Anton Savolainen, TFC vs Ivan Frolov, UFE 2-1
KL B-52 kg Eemeli Kirjonen, SC vs Akseli Pilkama, TFC 3-0
KL A-57 kg Mikke Rautiainen, EKH vs Nuutti Muuri, CCH 0-3

Kehä

K1nv +70 kg Hedda Nuri, GB vs Tiia Ahponen, CCH 3-0
K1nv -71 kg Caner Tek, HJJK vs Jarno Kivistö, MMALPR 3-0
K1nv B-60 kg Eemeli Kanninen, JKB vs Miro Lehto, HKK 2-1
FC -56 kg Heini Kärkkäinen, NHB vs Carola Saarinen, SSC 3-0
K1nv B-71 kg Urho Jylhä, HKK vs Arttu Aromaa, CHJ 3-0
K1nv A-67 kg Benjamin Iles, HJJK vs Eero Miettinen, NHB 1-2
LKnv -70 kg Vilma Ojala, KFC vs Ida Flink, HJJK 0-3
K1nv -81 kg Sakari Saarinen, CHJ vs Jasper Savolainen, GB 0-3
K1nv A-60 kg Ira Ulkuniemi, JKB vs Sara Scuoppo, HJJK RSC-I 3
K1nv -86 kg Richard Bethell, CCH vs Venne Tiitinen, JKLMT 0-3
K1nv -63,5 kg Tommi Pihlajamäki, NKU vs Theo Pänkäläinen, JKB 1-2
K1nv -56 kg Peppi Kapanen, KFC vs Netta Rissanen, W3R 0-3
K1nv -71 kg Caner Tek, HJJK vs Matias Asikainen, CHJ 3-0
K1nv -71 kg Tuomas Inkeroinen, HJJK vs Joni Koistinen, TJJS 0-3
K1nv +91 kg Kristian Helin, SF vs Markus Patrikainen, CCH 3-0
K1nv -57 kg Vesa Martin, TJJS vs Mairot Jaas, GB 2-1
1nv A-60 kg Eemeli Kanninen, JKB vs Luca Räty, CHJ WO
K1 B-57 kg Veeti Vähätiitto, JÄKK vs Maxim Frolov, UFE 0-3
K1nv +70 kg Hedda Nuri, GB vs Karolin Sirniö, CCH AB 1
FCnv -65 kg Sabina Bec, MMALPR vs Raita Ampuja, HJJK 3-0
LKnv -75 kg Sami Klemola, EKH vs Harri Lehtilä, SCF 3-0
K1 -63,5 kg Aleksi Helkiö, HKK vs Bogdan Krat, CAF 3-0
K1nv -71 kg Santeri Kallio, NKU vs Elias Ryyppö, TJJS 0-3
K1 -75 kg Otso Sivén, TFC vs Matias Äijö, NKU KO 3
K1 -81 kg Ruslan Vartiaynen, UFE vs Iiro Peltomäki, GB KO 1
LK +91 kg Toomas Sjöman, TFC vs Onni Tikka, HJJK 2-1
K1nv -57 kg Sulayman Arya, CAF vs Mairot Jaas, GB 0-3

3.2.2024 K1 Estonia Open, Tarto

K1 11-12 v -32 kg
Finaali: Frolov Ivan (UFE) – Rakomin Janek (EST), voittaja Ivan Frolov 3-0
Ivanin sijoitus 1.

K1 13-14 v -40 kg
Finaali: Frolov Pyotr (UFE) – Kaneps Danila (EST), voittaja Pyotr Frolov 3-0
Pyotrin sijoitus 1.

K1 15-16 v -57 kg 
Finaali:  Denis Solovjov (EST) – Frolov Maxim (UFE): voittaja Solovjov  3-0
Maximin sijoitus 2.

K1 9 v -32 kg
Puolivälieräottelu: Stefan Palmen (EST) – Frolov Mikhail (UFE), TKO2, voittaja Mikhail Frolov
Välieräottelu:  Frolov Mikhail (UFE) – Erik Kulikov (EST), voittaja Kulikov 3-0
Mikhailin sijoitus 3.