Tulokset 2023

FFC Open K1 2023 & Baltic Cup K1 Wako 2023, Tallinna 2.-3.12.

K1 8 v -26 kg:
Malinin Mihail (EST) – Frolov Matvey (KBT Oulu), voittaja Malinin
Matvey Frolovin sijoitus 2.

K1 9-10 v -32 kg:
Talv Darii (EST) – Frolov Mikhail (KBT Oulu), voittaja TalvTalv
Mikhail Frolovin sijoitus 5.

K1 11-12 v -32 kg:
Frolov Ivan (KBT Oulu) – Rakomin Janek (EST), voittaja Frolov
Ivan Frlovin sijoitus 1.

K1 13-14 v -40 kg:
Frolov Pyotr (KBT Oulu) – Kaneps Danila (EST), voittaja Frolov
Pyotr Frolovin sijoitus 1.

K1 13-14 v -54 kg:
Semifiaali
Frolov Maxim (KBT Oulu) – Kristian Mustanen (EST): voittaja Frolov

Finaali
Frolov Maxim (KBT Oulu) – Roost Jan (EST): voittaja Frolov (WO)
Maxim Frlolovin sijoitus 1.

K1 -60 kg
Emmi Saarela (Espoon Kehähait) – Karolina Voronova (EST) 0-3
Emmin  sijoitus 3.

K1 -70 kg
Elli Eloranta (Jigotai) – Gretel Tiivel (EST) 0-3.
Ellin sijoitus 2.

MM-kilpailut, Portugali, 17. – 26.11.

FC  -63,5 kg
Tatu Maunu – Milton Barrios Galarreta (NOR) 3-0
Tatu Maunu – Juan Leonardo Corrales (ARG) 2-1
Tatu Maunu – Dalton John (GBR) 2-1
Tatun sijoitus: 1.

FC -71 kg
Akseli Saurama – Adrian Koszalka (POL) 3-0
Akseli Saurama – Sandor Bardos (HUN) 3-0
Akseli Saurama – Borna Bilandzic (CRO) 3-0
Akseli Saurama – Maxat Ussip (KAZ) 3-0
Akseli sijoitus: 1.

FC -81 kg
Jaakko Haanpää – Adriano Lopes (POR) 3-0
Jaakko Haanpää – Tymur Brykov (UKR) 3-0
Jaakko Haanpää – Ganza Timur (KAZ) 3-0
Jaakko sijoitus: 1.

K1 +70 kg
Jennika Vainio – Adriana Grano (CAN) 3-0
Jennika Vainio – Tilly Bell (AUS) 3-0
Jennika Vainio – Oliwia Gajewczyk  (POL) 3-0
Jennika Vainio – Lucija Bilobrk (CRO) 0-3
Jennika sijoitus: 2.

FC -86 kg
Viljami Peltonen – Nursultan Zhakupov (KAZ) 3-0
Viljami Peltonen – Emrah Yasar (TUR), Viljamille tappio 3.erän keskeytyksellä
Viljami sijoitus: 3.

K1  -52 kg
Noora al-Saffu – Ana Oliveirav (POR) 3-0
Noora Al-Saffu – Lillie Helton (USA) 3-0
Noora Al-Saffu – Klara Strnadova(CZE)  0-3
Noora sijoitus: 3.

K1 -57 kg
Alireza Aholami – Vusal Kazimov (AZE) 3-0
Alireza Aholami – Kalshora Nurdaulet (KAZ) 0-3
Alireza sijoitus: 3.

K1 -65 kg
Mari Hankilanoja – Ana Novais (POR) 3-0
Mari Hankilanoja – Zoe Putorak (AUS) 0-3
Mari sijoitus: 3.

K1 -67 kg
Lauri Suomela – Mohammed Karimi (UAE) 3-0
Lauri Suomela – Soulamaine Ben Hamman (MAR) 3-0
Lauri Suomela – Denis Da Silva De Souza (BRA) 0-3
Lauri sijoitus: 3.

K1 -56 kg
Sanni Holmberg – Pheline Rosini (NZL)  2-1
Sanni Holmberg – Zehra Aslan (TUR) 0-3
Sanni sijoitus: 5.

LK  -60 kg
Korede Lawrence – Peter Maximilian (GER) 3-0
Korede Lawrence – Istamov Zarifjon (UZB) 0-3
Korede sijoitus: 5

FC -75 kg Mikko Hyvärinen – David Ratovic (LIT) 0-3, Mikko sijoitus: 17.
K1 -54 kg Jimi Kuismin – Arsen Soiyrkas (KAZ) 0-3, Jimi sijoitus: 9.
K1 -60 kg Jonne Kahma – Ismael Fajry (FRA) 0-3, Jonne sijoitus: 9.
LK -67 kg John Englund – Dostonbek Ilashev (UZB) 0-3, John sijoitus: 9.
K1 -60 kg Miina Sirkeoja – Savannah Kincses (AUS) 1-2, Miina sijoitus: 9.

Hämeenlinna Open 25.11. 

Voittaja mainittu ensin.

  1. B K1nv -60kg Miro Lehto, Hml KK – Nuutti Muuri, CCH, 3-0
  2. M K1nv -57kg Sulaiman Arya, CAF – Mairot Jaas, GB Gym, 2-1
  3. M K1nv -71kg Timo Lahdenneva, EK – Santeri Kallio, NKU, 3-0
  4. B K1nv -71kg Santeri Ilonen, VKK – Urho Jylhä, Hml KK, 3-0
  5. M K1 -67kg Joni Lehtosaari, Crest – Aleksi Helkiö, Hml KK, 3-0
  6. A K1nv -75kg Amin El Mankari, VKK – Tomas Hämäläinen, JKB, 3-0
  7. M K1nv -67kg Sampo Kolehmainen, CAF – Tommi Pihlajamäki , NKU, 2-1
  8. M K1nv +91kg Toomas Sjöman, TFC – Miikka Sinisaari, Hml KK, 3-0

Helsinki Open 29, 4.11.

Näytösottelu Noora al-Saffu GB vs.Elli Eloranta JKB

1) K1nv -56kg Martina Badoova GB vs. Netta Rissanen W3R 0-3
2) K1 -71kg Keijo Keeroja CAF vs. Otso Sivén TFC 0-3
3) FC -60kg Johanna Tolonen MMAT vs. Carola Saarinen Salini 3-0
4) K1 -86kg Tino Kiviranta TamTKD vs. Shukri Haddad GB 0-3
5) K1nv -81kg, Petrus Mäenpää W3R vs. Antti Iljala TJJS 3-0
6) K1nv B -60kg Miro Lehto K-K vs. Nuutti Muuri CCH 1-2
7) K1nv +91kg Toomas Sjöman TFC vs. Onni Tikka HJJK 3-0
8)K1nvA -63,5kg Bogdan Krat CAF vs. Lauri Silfver salini KO voittaja Krat
9) K1nv +70kg Hedda Nuri GB vs. Karolin Sirniö CCH 0-3
10) K1nv A-jun. -67 Eetu Oinonen JKB vs. Elias Ryyppö TJJS 0-3
11) K1nv -67 kg Julius Melametsä EKH vs. Sampo Kolehmainen CAF 2-1
12) LKnv -75kg Joonas Rantanen LKU vs. Aleksi Antila KJJ 0-3
13) K1nv -67kg Todorovic Jovan GB vs. Deograce Lutete Kosi CAF 3-0
14) K1nv -71kg Joni Koistinen TJJS vs. Eino Hakala CAF 3-0
15) K1-86kg Marko Ranto SPC vs. Shukri Haddad GB KO voittaja Haddad
16)FC -60 kg Sara Nurmi EKH vs. FC Carola Saarinen Salini 3-0
17) K1nv +70kg Johanna Aspholm GB vs. Karolin Sirniö CCH 0-3

Espoo Open 3, 14.10.

1. LKnv -75 Sami Klemola, EKH vs Harri Lehtilä, SCF 0-3
2. KL B-52 Ilmari Valve, EKH vs Akseli Pilkama, TFC tatami 2-1
3. LC C-32 Jerome Paasonen, JÄKK vs Mikhail Frolov, KBT 0-3
4. KL C-37 Ledion Ismajli, EKH vs Anton Savolainen, TFC 0-3
5. KL C-52 Eemeli Kirjonen, SCF vs Pyotr Frolov, KBT 1-2
6. KL B-52 Ilmari Valve, EKH vs Christian Vahtera, CCH 0-3
7. KL A-63 Mikke Rautiainen, EKH vs Eetu Eskola, Jigotai 2-1
8. KL A-70 Sheerin Wadhwa Kachru, EKH vs Helmi Lindgren, Jigotai 3-0
9. KL B-74 Eelis Äyrälä, EKH vs Nogay Koprulu, UCE 0-3
10. KL A-63 Maxim Frolov, KBT vs Eetu Eskola, Jigotai 3-0
11. KL B-47 Joona Savolainen, EKH vs Edward Spitsak, UCE 0-3
12. PF D-33 Alvar Kuortti, SCF vs Matvey Frolov, KBT 3-8
13. K1nv -75 Ram Giuseppe Francesco, EKH vs Matias Äijö, NKU 0-3
14. K1nv -65 Netta Rissanen, W3R vs Alina Särkinen, ATC 3-0
15. K1nv +91 Lasse Roslader, EKH vs Onni Tikka, HJJK 3-0
16. K1nv -81 Jeremias Outinen, NKU vs Petrus Mäenpää, W3R 0-3
17. FC -56 Heini Kärkkäinen, NHB vs Carola Saarinen, SSC 1-2
18. K1 -86 Jaakko Haanpää, JÄKK vs Tino Kiviranta, TamTKD TKO 2
19. FC -63,5 Tatu Maunu, EKH vs Alessandro Panzironi, Italia 3-0

Graniitin Kevyimmät, Jyväskylä, 7.10.

KL OC M -52 kg BEG
Vahtera Christiano CCH – Kyröläinen Antti KBTB 3-0
Vahtera Christiano CCH – Pilkama Akseli TFC 3-0

KL J F -70 kg
Ulkuniemi Ira JKB – Lindgren Helmi JKB 2-1
Ulkuniemi Ira JKB – Timonen Sara JKB 1-2

KL OC M -63 kg BEG
Arrelo Ukko KBTB – Kanninen Eemeli JKB 0-3
Moilanen Niila KBTB – Frolov Maxim KBT  0-3
Frolov Maxim KBT – Kanninen Eemeli JKB  3-0

KL J M -79 kg
Holm Leevi JKB  – Tihinen Rasmus KBTB   0-3
Tihinen Rasmus KBTB  – Hämäläinen Tomas JKB 1-2

KL YC M -37 kg
Frolov Ivan KBT – Savolainen Anton TFC 0-3

KL S M -63 kg
Korhonen Toni NHBI– Eskola Eetu JKB 3-0

KL OC N -57 kg
Kyröläinen Antti KBTB – Kirjonen Eemeli SCF 0-3

KL OC M +69 kg BEG
Hanski Petter JKB – Nogoay Korpulu UFE 2-1

KL OC M -42 kg BEF
Frolov Pyotr  KBT – Spitsak Edvard UFE 3-0

LC OC M -63 kg
Kanninen Eemeli JKB – Frolov Maxim KBT  WO, voittaja Frolov

LC J M -79 kg
Hämäläinen Tomas JKB – Hanski Petter  JKB 2-1

LC J F -70
Timonen Sara JKB  – Ollikainen Henna NHBI 0-3

LC J M -79 kg
Hämäläinen Tomas JKB – Holm Leevi JKB 0-3

LC S F -60 kg
Ulkuniemi Ira JKB – Kärkkäinen Heini NHBI 0-3

LC S F -65 kg
Ollikainen Henna NHBI – Lindgren Helmi JKB 3-0

LC J M -63 kg
Eskola Eetu JKB – Korhonen Toni NHBI 0-3

LC OC F -60 kg BEG
Ulkuniemi Ira JKB – Ovaskainen Mila NHBI 3-0

PF CH M -33 kg BEG
Frolov Mikhail KBT – Kuortti Alvar SCF 3-0

KL OC M -52 KG
Pilkama Akseli TFC – Pyotr Frolov KBT 0-3

TFC Open 1, Tuusula, 30.9.

1 FCnv A -65kg Henna Ollikainen NHB- Meah Stiller EKH 2-1
2 K1nv -70kg Jenni Hämäläinen CCH- Vilma Ojala KFC 0-3
3 K1nv A -75kg Onni Sivén (B) TFC- Amin El Mankari VKK3-0
4 K1nv -67kg Eetu Oinonen (A) JKB – Mikko Ojamäki SCF 3-0
5 K1 -56kg    Netta Rissanen (A) W3R- Carola Saarinen SSC 3-0
6 K1nv -75kg    Lauri Rantatorikka CCH- Santtu Rajala NKU 1-2
7 FCnv -65kg    Sanni Penttinen NHB- Alina Särkinen ATC 3-0
8 K1nv -63,5kg Toni Korhonen NHB- Lauri Silfver (A) SSC 3-0
9 K1nv B -71kg Urho Jylhä HKK- Santeri Ilonen VKK 0-3
10 K1 -86kg      Richard Bethell CCH- Tino Kiviranta TamTKD TKO, voittaja Kiviranta
11 K1 -71kg Aleksi Helkiö HKK- Otso Sivén TFC 1-2
12 K1nv +70kg Alina Vuorinen CCH- Hedda Nuri (B) GB 0-3
13 K1 -81kg Tuukka Iivari TFC- Marko Ranto SFJ 1-2

Italian World Cup, Jesolo, 28.9 – 1.10

Jennika Vainio, K1 S F +70 Kg, Combat Academy of Finland
Jennika Vainio – Joy Goktepe (TUR), WO, voittaja Vainio
Jennika Vainio – Alexandra Filipova  (SVK) 3-0
Sijoitus 1.

Jaakko Haanpää, FC S M -81 Kg, Järvenpään Kehäkarhut
Jaakko Haanpää – Matej Nemec (SVK) 3-0
Jaakko Haanpää – Kane Blakeburn (GBR) 3-0
Jaakko Haanpää – Paul Kastner (GER) WO
Sijoitus 1.

Viljami Peltonen, FC S M -86 Kg, Järvenpään Kehäkarhut
Viljami Peltonen – Konstantin Filatov (GER) 2-1
Sijoitus 1.

Akseli Saurama, FC S M -71 Kg, Järvenpään Kehäkarhut
Akseli Saurama – Simone Concu (ITA) 3-0
Akseli Saurama – Guillermo Orozco (ESP) 3-0
Sijoitus 1.

Jonne Kahma, K1 S M -60 Kg, Kickboxing Team Oulu
Jonne Kahma  – Salvatore Geraci (ITA) 3-0
Jonne Kahma – Noam Roberts (ISR) 2-1
Sijoitus 1.

Mari Hankilanoja, K1 S F -65 Kg, Lahden Kamppailulajikeskus
Mari Hankilanoja – Mariam Cisse (CIV), WO, voittaja Hankilanoja
Mari Hankilanoja – Julia Cassel (SWE) 3-0
Mari Hankilanoja – Nea Kytöla (FIN) 3-0
Sijoitus 1.

Tatu Maunu, FC S M -63,5 Kg,  Espoon Kehähait
Tatu Maunu – Mohamed Mehdaoui (ALG) KO 2
Tatu Maunu – Dalton John (GBR) 2-1
Sijoitus 1.

Lasse Pelkonen, K1 S M +91 Kg, Järvenpään Kehäkarhut
Lasse Pelkonen – Yilmaz Aliks (GER) 0-3
Sijoitus 2.

Simo Tähtinen, FC OJ M -71 Kg, Järvenpään Kehäkarhut
Simo Tähtinen – Karlo Muzinic (CRO) 0-3
Sijoitus 2.

John Englund, LK S M -67 Kg, KBT Kokkola Ry
John Englund – Federico Avella (ITA) 3-0
John Englund – Abdulaziz Murad (KUW) 2-1
John Englund – Yinon Sinay (ISR) 0-3
Sijoitus 2.

Lauri Suomela, K1 S M -67 Kg, Kickboxing Team Oulu
Lauri Suomela – Aviel Cohen (ISR) 3-0
Lauri Suomela – Matteo Patane (ITA) 3-0
Lauri Suomela – George Hayek (ISR) 1-2
Sijoitus 2.

Nea Kytölä, K1 S F -65 Kg, MMA Team 300
Nea Kytölä – Melina Cehajic (GER) 2-1
Ne Kytölä – Naomi Eytan (ISR) 2-1
Nea Kytöla – Mari Hankilanoja (FIN) 0-3
Sijoitus 2.

Emmi Saarela, K1S F -60 Kg, Espoon Kehähait
Emmi Saarela – Lina Saad (SWE) 2-1
Emmi Saarela – Stella Hemetsberger (AUT) 0-3
Sijoitus 2.

Veeti Peltoniemi, LC OC M -52 Kg, Järvenpään Kehäkarhut
Veeti Peltoniemi – Tom Brown (GBR) 0-3
Sijoitus 3.

Mikko Hyvärinen, FC S M -75 Kg, NHB Iisalmi
Mikko Hyvärinen – Rocco Skert (ITA) 3-0
Mikko Hyvärinen – Yero Ndiaye (GER), WO, voittaja Ndiaye
Sijoitus 3.

Miina Sirkeoja, K1 S F -60 Kg, Tampereen Kickboxing
Miina Sirkeoja – Stella Hemetsberger (AUT) 1-2
Sijoitus 3.

Omar Warsame, FC S M -75 Kg, Järvenpään Kehäkarhut
Omar Warsame – Raymond Gaassand (NOR) 0-3
Sijoitus 5.

 

Nordic Open, Kööpenhamina, 23.9.

Sanni Holmberg, Vantaan Kamppailukeskus, K1 -56 kg
Sanni – Clara Bjurulf (NOR) 2-1
Sanni – Nanna Dahler (DEN) 3-0
Sanni – Sanaz Rasouli (NOR) 3-0
Sijoitus 1.

Marko Ranto, Sportfighters Jyväskylä, K1 -81 kg
Marko – Marcus Kettler (SWE) 0-3
Sijoitus 5.

Scandinavian Open, Oslo,  15.-16.9.

FC S F -60 KG BEG.
Anna Söderström (NOR) – Kärkkäinen Heini, NHB  Iisalmi, Heinille 3-0 tappio

K1 OJ M -67 KG
Mirac Guven (NOR) – Korede Lawrence, Spartacore Fighters, Koredelle 3-0 tappio

K1  S M -67 KG
Henrik Lyse (NOR) – Korede Lawrence, Spartacore Fighters, WO, voittaja Lyse

Kokkolan Kahakka Fight 9.9.2023

1. K1nv -86kg Janne Mehtälä KBT  – Veikka Lepistö KBT Bothnia  2-0
2. NÄYTÖSOTTELU K1nv +70kg Hedda Nuri GB Gym – Sanni Penttinen NHB Iisalmi
3. K1 -56kg, Netta Rissanen, W3R  – Carola Saarinen SSC 3-0
4. FCnv +70kg Virpi Hirvonen NHB Iisalmi  – Julia Johnsson HJ-JK  0-3
5. K1nv -86kg Petrus Mäenpää W3R  – Janne Mehtälä AB 2.erä
6. LK -71kg Henri Kurttila KBT – John Englund KBTK 0-3

Lasten ja nuorten EM-kilpailut, Istanbul, 25.8.-2.9.

Nea Kytölä, K1 -65 kg A-juniorit (MMA Team 300),
Lana Madaric, CRO, voitto 3-0
Beyza Cetinkaya, TUR, voitto 3-0
Sijoitus 1.

Joseph Hilander, K1 -51 kg B-juniorit (MMA Team 300)
Stefan Rada, ROU, häviö 3-0
Sijoitus 3.

Simo Tähtinen, FC -71 kg A-juniorit (Järvenpään Kehäkarhut)
Taha Selcuk, TUR, häviö 2-1
Sijoitus 5. 

Kutsukilpailut, Espoo 12.8.

K1 +70 kg maajoukkuekarsinta
Jennika Vainio, Combat Academy of Finland – Mirjam Hänninen, GB Gym 3-0

Euroopan kisat, Puola,  28.6. – 3.7.

Mira Sjövall, Black Eagle Taekwon-Do
Light Contact -60 kg
Mira Sjövall – Sam Delroc (HUN), 2-1
Mira Sjövall – Urska Gazvoda (SLO) 0-3
Miran sijoitus 3.

Mira Sjövall, Black Eagle Taekwon-Do
Point Fighting -60 kg
Mira Sjövall – Kiara Mager (GER) 4-14
Miran sijoitus 5.

Tatu Maunu, Espoon Kehähait
Full Contact -63,5 kg
Tatu Maunu – Milton Barrios Galarreta (NOR) 1-2
Tatun sijoitus 5.

Jaakko Haanpää, Järvenpään Kehäkarhut
Full Contact -75 kg
Jaakko Haanpää – Tymur Brykov (UKR)
Jaakon sijoitus 5.

Tino Shikongo, Black Eagle Taekwon-Do
Tino Shikongo – Cevat Kir (TUR) 1-11
Tinon sijoitus 5.

Unkarin World Cup, Budapest, 15.-18.6.

Joseph Hilander, K1 -51 kg A-juniorit (MMA TEAM 300)
Tajak Maksymilian (POL), voitto 2-1
Dikhtiar Denys (UKR) voitto 3-0
Sijoitus 1.

Nea Kytölä K1 -65 kg A-juniorit, (MMA Team 300)
Bojoc Evelina (MDA), voitto 3-0
Sijoitus 1.

Tatu Maunu, FC -63,5 kg (Espoon Kehähait)
Akim Bekbolat (KAZ), voitto 2-1
Sijoitus 1.

Elli Eloranta, K1 -70 kg (Jigotai)
Georgina Legrady (HUN), voitto KO3
Filipova Alexandra (SVK), voitto WO
Makri Despoina (GRE), tappio 3-0
Sijoitus 2.

Alireza Aholami, K1 -57 kg (KBT Oulu)
Wozniak Piotr (POL), voitto KO2
Cazacinschii Alexandru (MDA), tappio 3-0
Sijoitus 2.

Jennika Vainio, K1 +70 kg (Combat Academy of Finland)
Lea Blagojevic (SRB), tappio 3-0
Sijoitus 3.

Mirjam Hänninen, K1 +70 kg (GB Gym)
Oliwia Gajewczyk (POL), tappio 3-0
Sijoitus 3.

John Englund, LK -67 kg (KBT Kokkola)
Hadrovic Rijad (BIH), voitto 3-0
Turcic Mateo (CRO), voitto 3-0
Matiash Danylo (UKR), tappio 3-0
Sijoitus 3.

Heli Hannus, K1 -52 kg (KBT Oulu)
Biscevic Sirin (BIH), voitto RSC3
Palfi Viktoria Dora (HUN), tappio 3-0
Sijoitus 3.

Jonne Kahma, K1 -60 kg (KBT Oulu)
Homer Richard (GER), voitto 3-0
Dejdija Damir (SRB), tappio 3-0
Sijoitus 3.

Henna Ollikainen, FC -65kg A-juniorit (NHB Iisalmi)
Boiarchenko Viktoriia (UKR), tappio RSC-I 1
Sijoitus 3

Emmi Saarela, K1 -60 kg (Espoon Kehähait)
Jana Djeric (BIH), tappio 3-0
Sijoitus 5.

Elina Kallio, K1 -60 kg (Jigotai)
Plonka Patrycja (POL), tappio 3-0
Sijoitus 5.

Lauri Suomela, K1 -71 kg (KBT Oulu)
Benben Michal (POL), voitto 2-1
Chaban Hlib, tappio WO
Sijoitus 5.

Mikko Hyvärinen, FC -75 kg (NHB Iisalmi)
Talant Uralbayev, tappio 3-0
Sijoitus 5.

Niina Oinonen K1 -52 kg (Tampereen Ju-Jutsukoulu)
Ivanova Daryna (UKR), tappio 3-0
Sijoitus 5.

Aleksi Holmberg, K1 -75 kg (Vantaan Kamppailuklubi)
Schneider Janos (HUN), voitto 3-0
Mykhailytsia Pavlo (UKR), tappio RSC-I 2
Sijoitus 5.

Sanni Holmberg, K1 -56 kg (Vantaan Kamppailuklubi)
Dror Niri (ISR), tappio 3-0
Sijoitus 5.

Tatamilajien tulokset

Ivan Frolov (KBT Oulu)
Point fighting YC -32 kg, sijoitus: 9.

Pyotr Frolov (KBT Oulu)
Light contact OC -37 kg, sijoitus: 9.
Kick light OC -37 kg, sijoitus: 9.

Maxim Frolov (KBT Oulu)
Light contact OC -52kg, sijoitus: 5.
Kick light OC -52kg, sijoitus: 9.

KBT-kisat, Oulu, 10.6.

Tatami
1. KL/-63 Maxim Frolov, KBT VS Topias Törrö, KBT Bothnia, Voittaja: Törrö, 2-1

Kehä
2. K1nv/-86 näytös Sakari Honkala, KBT VS Hannes Strandvall, F4A, ei tulosta (näytös)
3. K1nv/-86 Janne Mehtälä, KBT VS Veikka Lepistö, KBT Bothnia, Voittaja: Lepistö, 2-1
4. K1nv/-65 Lisa Sundqvist, F4A VS Minna Räsänen, KFC, Voittaja: Räsänen, 3-0
5. K1nv/-63,5 Taavetti Mäntylä, KBT Bothnia VS Eevert Typpö, ViVo, Voittaja: Typpö, RSC 3.erä
6. K1nv/-71 Jimi Pesonen, KBT VS Tatu Kinnunen, KBT, Voittaja: Pesonen, 2-1
7. FCnv/+70 Sanni Penttinen, NHB VS Vilma Ojala, KFC, Voittaja: Ojala, 3-0
8. K1nv/-86 Sakari Honkala, KBT VS Veikka Lepistö, KBT Bothnia, Voittaja: Honkala, TKO 3.erä
9. FCnv/-65 Heini Kärkkäinen, NHB VS Lisa Sundqvist, F4A, Voittaja: Kärkkäinen, 3-0

Turkin World Cup, Istanbul, 18.-21.5.

Jaakko Haanpää, Full Contact -81 kg
Jaakko Haanpää, Järvenpään Kehäkarhut vs Emir Ozgur, Turkki 3-0
Jaakko Haanpää vs Serdar Anbarci, Turkki 3-0
Jaakko Haanpää vs Murtadha Ali Lafta Al Mamoori, Irak 3-0
Jaakko Haanpää vs Boburbek Raxmonov, Uzbekistan WO
Jaakko Haanpää vs Tymur Brykov, Ukraina 0-3

Jaakon sijoitus 2.

Tatu Maunu, Full Contact -63,5 kg
Tatu Maunu, Espoon Kehähait vs Furkan Ali Peker, Turkki WO
Tatu Maunu vs Yunus Emre Deniz, Turkki 2-1
Tatu Maunu vs Fatih Bugra Mirza, Turkki KO 2.erä
Tatu Maunu vs Farid Aghamoghlanov, Azerbaidžan 1-2

Tatun sijoitus 2.

Korede Lawrence, Low kick -60 kg
Korede Lawrence  vs Berkay Ozan Sahin, Turkki 3-0
Korede Lawrence vs Muhammed Ali Cakir, Turkki WO
Korede Lawrence vs Mehmet Kemal Celik, Turkki 1-2

Koreden sijoitus 3.

John Englund, Low kick -67 kg
John Englund vs Buğra Küçükali, Turkki 3-0
John Englund vs Arash Behmanesh, Iran 3-0
John Englund vs Ziya Furkan Gündüz, Turkki 1-2

Johnin sijoitus 5.

Chikudo Cup, Liechtenstein, 20.4.

-71 kg FC
Akseli Saurama,  Järvenpään Kehäkarhut vs Patrick Pirchet LIE, 3-0
Akselin sijoitus 1.

-91kg FC
Viljami Peltonen, Järvenpään Kehäkarhut vs Konstantin Filatov GER, KO 1.erä
Viljamin sijoitus 1.

Yli 160cm nuoret LC
Gleb Langlitz SUI vs Veeti Peltoniemi Järvenpään Kehäkarhut  3-0

Suomi Cupin finaali, Iisalmi, 15.-16.4.

LC J F -65
Lassila Natali, Jigotai– Ollikainen Henna, NHB Iisalmi 0 – 3
Ollikainen Henna, NHB Iisalmi – Valkonen Noora, Jigotai 3 – 0
1. Henna Ollikainen, NHB Iisalmi
2. Natali Lassila, Jigotai
3. Noora Valkonen, Jigotai

KL OC M -47
Kirjonen Eemeli, SCF – Tissari Elias, Spartacore WO
Kirjonen Eemeli, SCF – Frolov Pyotr, KBT  0 – 3
1. Frolov Pyotr, KBT
2. Kirjonen Eemeli, SCF
3. Tissari Elias, Spartacore

KL YC M -37
Frolov Ivan, KBT – Savolainen Anton, TFC  0 – 3
1. Savolainen Anton, TFC
2. Frolov Ivan, KBT

LC OC M -63
Frolov Maxim, KBT – Rossi Roope, Jigotai 3 – 0
1. Frolov Maxim, KBT
2. Rossi Roope, Jigotai

LC J M -74
Pahajoki Jesse, JKB – Tähtinen Simo, JäKK 0 – 3
1. Tähtinen Simo, JäKK
2. Pahajoki Jesse, JKB

KL J F -65
Lassila Natali, Jigotai – Valkonen Noora Jigotai 0 – 3
1. Valkonen Noora, Jigotai
2. Lassila Natali, Jigotai

KL OC M -63
Frolov Maxim, KBT – Rossi Roope, Jigotai 3 – 0
1. Frolov Maxim, KBT
2. Rossi Roope, Jigotai

LC OC M -47
Tissari Elias, Spartacore – Frolov Pyotr, KBT 1 – 2
1. Frolov Pyotr, KBT
2. Tissari Elias, Spartacore

PF YC M -GC
Frolov Ivan, KBT – Kirjonen Eemil, SCF  3 – 7
1. Kirjonen Eemil, SCF
2. Frolov Ivan, KBT

SM-kilpailut, Iisalmi 15.-16.4.

Palkintojärjestys

FOJK1-60
1                    Hoffman Milla, Crest – Professional Fighting Center
2                    Lehtinen Eveliina, Turun Kontaktikarateseura

FFC-60
1                    Rantakylä Tiia-Mari,  Espoon Kehähait Ry
2                    Mäntylä Jenna, MMA Seinäjoki

FFC65
1                    Heikkilä Eeva, Tampereen Kickboxing
2                    Penttinen Sanni, NHB Iisalmi

MOJFC-71
1                    Tähtinen Simo, Järvenpään Kehäkarhut

MFC -67
1                  Maunu Tatu, Espoon Kehähait

MFC +91
1                Peltonen Viljami, Järvenpään Kehäkarhut

FK1-48
1                    Kylliö Anniina, Crest – Professional Fighting Center
2                    Pesonen Kaisla, Sportfighters
3                    Mäkelä Krista, Kickboxing Team Bothnia

FK1-52
1                    Al-Saffu Noora, GB Gym
2                    Närhi Elsa, Jigotai
3                    Rissanen Netta, Wasa 3 Roots
3                    Hannus Heli, Kickboxing Team Oulu

FK1-56
1                    Hakkinen Viivi, GB Gym
2                    Paulman Nea, Tuusula Fighter Club
3                    Huttunen Nea, Finnfighter´S Gym
3                    Holmberg Sanni, Vantaan Kamppailuklubi

FK1-60
1                    Sirkeoja Miina, Tampereen Kickboxing
2                    Kuisma Kaisa, Turun Ju-Jutsuseura Ry
3                    Pollari Satu, MMA Seinäjoki
3                    Saarela Emmi, Espoon Kehähait Ry
5                    Kallio Elina, Jigotai
5                    Hänninen Jannike, Fight4all
5                    Kalenius Mimmi, Lahden Kamppailulajikeskus

FK1-65
1                    Hankilanoja Mari, Lahden Kamppailulajikeskus
2                    Nakkila Riia-Eerika, Turun Ju-Jutsuseura Ry
3                    Kytölä Nea, MMA Team 300 Ry
3                    Stenbacka Katarina,  Jujutsu

FK1-70
1                    Räisänen Jonna, Tuusula Fighter Club Club
2                    Patama Jenna, Lahden Kamppailulajikeskus
3                    Eloranta Elli, Jigotai

FK1-70+
1                    Hänninen Mirjam, GB Gym
2                    Läntinen Tea, Turun Kontaktikarateseura

MYJK1-51
1                    Hilander Joseph, MMA Team 300 Ry
2                    Kuosmanen Paavo, MMA Kuopio

MYJK1-71
1                    Siven Onni, Tuusula Fighter Club
2                    Järvinen Sakari, Tampereen Ju-Jutsukoulu

MOJK1-54
1                    Mikkonen Elmeri, Tampereen Kickboxing
2                    Sisan Marc, MMA Kuopio

MOJK1-63,5
1                    Sorsa Joona, MMA Kuopio
2                    Laigren Emil, Spartacore Fighters

MOJK1-71
1                    Sivén Otso, Tuusula Fighter Club
2                    Koistinen Vili, Tampereen Ju-Jutsukoulu
3                    Nikko Konsta, MMA Seinäjoki

MK1-57
1                    Martin Vesa, Turun Ju-Jutsuseura Ry
2                    Härmä Lauri, Crest – Professional Fighting Center

MK1-63,5
1                    Kahma Jonne, Kickboxing Team Oulu
2                    Väisanen Anton, Tampereen Kickboxing

MK1-67
1                    Englund John, KBT Kokkola Ry
2                    Kyi Min, MMA Kuopio
3                    Ryyppö Elias, Turun Ju-Jutsuseura Ry

MK1-71
1                    Mustakallio Jari, MMA Team 300 Ry
2                    Thiangdee Albert, Fight4all
3                    Garban Naser, Crest – Professional Fighting Center
3                    Kaunisto Teemu, MMA Kuopio
5                    Lauronen Antti, Kajaanin Ju-Jutsuseura

MK1-75
1                    Holmberg Aleksi, Vantaan Kamppailuklubi
2                    Alrashedi Humam, Combat Academy Of Finland
3                    Aijo Matias, Nokian Kamppailu-Urheilijat
3                    Ignatovitch Jesse, MMA Kuopio

MK1-81
1                    Haanpää Jaakko, Järvenpään Kehäkarhut
2                    Ranto Marko, Sportfighters
3                    Iivari Tuukka, Tuusula Fighter Club

MK1-86
1                    Haddad Shukri, GB Gym
2                    Linnas Emil, Tampereen Kickboxing
3                    Kyi Myo, MMA Kuopio

MK1-91
1                    Pihajoki Petteri, Turun Kontaktikarateseura
2                    Lehtimäki Mika, Turun Ju-Jutsuseura Ry

MK1-91+
1                    Pelkonen Lasse, Järvenpään Kehäkarhut
2                    Fazli Leonard, Combat Academy of Finland
3                    Pekkanen Eetu, Lahden Kamppailulajikeskus

Otteluiden tulokset

FOJK1 -60
FOJK1 -60 Lehtinen Eveliina – Hoffman Milla 0 – 3

MYJK1 -51
MYJK1 -51 Hilander Joseph – Kuosmanen Paavo RSC 3

MYJK1 -71
MYJK1 -71 Järvinen Sakari – Siven Onni 0 – 3

MOJK1 -54
MOJK1 -54 Mikkonen Elmeri – Sisan Marc RSC 1

MOJK1 -63,5
MOJK1 -63,5 Sorsa Joona – Laigren Emil 3 – 0

MOJK1 -71
MOJK1 -71 Koistinen Vili – Nikko Konsta 3 – 0
MOJK1-71 Koistinen Vili – Sivén Otso KO 3

FFC -60
FFC -60 Mäntylä Jenna – Rantakylä Tiia-Mari 0 – 3

FFC 65
FFC 65 Penttinen Sanni – Heikkilä Eeva 0 – 3

FK1 -48
FK1 -48 Mäkelä Krista – Kylliö Anniina RSC 2
FK1-48 Kylliö Anniina – Pesonen Kaisla 3 – 0

FK1-60
FK1 -60 Kallio Elina – Sirkeoja Miina 0 – 3
FK1 -60 Hänninen Janike – Pollari Satu 0 – 3
FK1 -60 Kalenius Mimmi – Saarela Emmi 0 – 3
FK1-60 Sirkeoja Miina – Pollari Satu 3 – 0
FK1-60 Saarela Emmi – Kuisma Kaisa 1 – 2

FK1-52
FK1 -52 Rissanen Netta – Närhi Elisa KO 1
FK1 -52 Hannus Heli – Al-Saffu Noora 0 – 3
FK1-52 Närhi Elsa – Al-Saffu Noora 0 -3

FK1 -56
FK1 -56 Paulman Nea – Huttunen Nea 2 – 1
FK1 -56 Hakkinen Viivi – Holmberg Sanni 3 – 0
FK1-56 Paulman Nea – Hakkinen Viivi 0 – 3

FK1-60
FK1-60 Sirkeoja Miina – Kuisma Kaisa 3 – 0

FK1 -65
FK1 -65 Hankilanoja Mari – Kytölä Nea 2 – 1
FK1 -65 Stenbacka Katarina – Nakkila Riia-Eerika 1 – 2
FK1 -65 Hankilanoja Mari – Nakkila Riia-Eerika RSC 3

FK1-70
FK1 -70 Räisanen Jonna – Eloranta Elli 2 – 1
FK1-70 Räisanen Jonna – Patama Jenna 3 – 0

FK1-70+
FK1-70+ Läntinen Tea – Hänninen Mirjam 0 – 3

MK1 -57
Martin Vesa – Härmä Lauri 2 – 1

MK1 -63,5
Väisänen Anton – Kahma Jonne 0 – 3

MK1 -67
MK1 -67 Ryyppö Elias – Kyi Min 1 – 2
MK1-67 Kyi Min – Englund John 0 – 3

MK1 -71
MK1 -71 Lauronen Antti – Garban Naser 0 – 3
MK1-71 Garban Naser – Thiangdee Albert 0 – 3
MK1-71 Mustakallio Jari – Kaunisto Teemu 3 – 0
MK1-71 Thiangdee Albert – Mustakallio Jari 1 – 2

MK1 -75
MK1 -75 Alrashedi Humam – Aijo Matias RSC 1
MK1 -75 Ignatovich Jesse – Holmberg Aleksi 0 – 3
MK1-75 Alrashedi Human – Holmberg Aleksi 1 – 2

MK1 -81
MK1 -81 Ranto Marko – Iivari Tuukka RSC 1
MK1-81 Ranto Marko – Haanpää Jaakko RSC 1

MK1-86
MK1-86 Linnas Emil – Haddad Shukri 0 – 3
MK1 -86 Kyi Myo – Kinnas Emil RSC 2

MK1 -91
MK1 -91 Pihajoki Petteri – Lehtimäki Mika 3 – 0

MK1-91+
MK1-91+ Pelkonen Lasse – Fazli Leonard 3- 0
MK1 -91+ Pelkonen Lasse – Pekkanen Eetu 2 – 1

Serbian Open Eurooppa Cup, Belgrad, 31.3.-2.4.

Ottelutulokset ja sijoitukset 

K1 -52 kg Noora Al-Saffu, GB Gym
Noora Al-Saffu – Zsofia Nagy, Unkari 3-0
Yulia Sachkov, Israel – Noora Al-Saffu 3-0
Nooran sijoitus: 2.

FC -63,5 kg Tatu Maunu, Espoon Kehähait
Bogdan Draskovic, Serbia- Tatu Maunu WO
Tatun sijoitus: 2.

LK -67 kg John Englund, KBT Kokkola
Milos Pandurov, Serbia – John Englund 3-0
Johnin sijoitus: 5.

Kokkolan Kahakka Fight, Kokkola, 25.3.

1. K1 -60kg Satu Pollari MMAS – Elina Kallio JKB, 0-3
2. K1nv B-63,5kg Iisakki Siira KBTB – Eevert Typpö ViVo, 0-3
3. FCnv -65kg Sanni Penttinen NHB Iisalmi (0) – Jenna Mäntylä MMAS. 1-2
4. K1nv -65kg Lisa Sundqvist F4A – Minna Räsänen KFC, 0-3
5. FCnv +70kg Nella Pisto MMAS – Virpi Hirvonen NHB Iisalmi, 1-2
6. K1nv -75kg Markus Nylund KBTK – Antti Lauronen KJJS, 1-2
7. K1nv -71kg Tapani Muhonen KBTK – Henrik Partanen NHB Iisalmi, 3-0
8. K1nv A-67kg Valtteri Hynynen ViVo – Konsta Nikko MMAS, 1-2
9. K1 – 65kg Oona Väätäjä KBTK – Jannike Hänninen F4A, 2-1
10. FCnv -60kg Heini Kärkkäinen NHB Iisalmi – Satu Pollari MMAS, 0-3
11. K1 -70kg Katarina Stenbacka PJJ – Elli Eloranta JKB, 1-2

Itävallan World Cup, Insbruck, 17.-19.3.

Akseli Saurama FC -71 kg, Järvenpään Kehäkarhut
Saurama – Scott Brewer GBR 3-0
Saurama – Kian Golpira NOR 3-0
Sijoitus 1.

Jaakko Haanpää, FC -81 kg, Järvenpään Kehäkarhut
Haanpää – Luke Daly IRL 3-0
Haanpää – Bolivar Szachan HUN 3-0
Haanpää – Leon Derbfuss GER 3-0
Sijoitus 1.

Jonne Kahma, K1 -60k kg, Kickboxing Team Oulu
Kahma – Michal Golebiowski POL  3-0
Sijoitus 1.

Mira Sjövall, LC -65 kg. Black Eagle Taekwon-Do
Sjövall vs Lamela Fernandez Ainara ESP 3-0
Sjövall  vs Baxter Nesta GBR 3-0
Sjövall FIN vs Znaor Ela CRO 0-2
Sijoitus 3.

Simo Tähtinen, FC OJ -71 kg, Järvenpään Kehäkarhut
Tähtinen – Mark Husar UKR 0-3
Sijoitus 3.

Tatu Maunu, FC -63,5 kg, Espoon Kehähait
Maunu – Deniz Lang, Saksa 0-3
Sijoitus 3.

Viljami Peltonen FC -86 kg, Järvenpään Kehäkarhut
Peltonen – Hamdi Hajji Mohamed ESP  0-3
Sijoitus 3.

Aleksi Holmberg, K1 -75 kg, Vantaan Kamppailuklubi
Holmberg – Hannes Auderer AUT 3-0
Holmberg – Ivan Zareva. AUT 0-3
Sijoitus 3.

Mira Sjövall, PF -65 kg,  Black Eagle Taekwon-Do
Sjövall  vs Cassandra Fasolo SWI 18-8 voitto
Sjövall vs Ela Znaor CRO: 9-12 tappio
Sijoitus 5.

Mikko Hyvärinen,  FC -81 kg, NHB Iisalmi
Hyvärinen – Leon Derbfuss, GER 0-3
Sijoitus 5.

John Englund,  K1 -67kg, KBT Kokkola
Englund – Gregor Rakousky AUT 2-1
Englunf – Denis Da Silva De Souza, BRA 0-2
Sijoitus 5.

Oskari Holmberg, K1 -71kg, Vantaan Kamppailuklubi
Holmberg – Guglielmo Soriente ITA 0-3
Sijoitus 5.

Noora Al-Saffu, K1 -52 kg, GB Gym
al- Saffu vs Klara Stradanova, CZE 0-3
Sijoitus 5.

Heli Hannus, K1 -52 kg Kickboxing Team Oulu
Hannus – Viktoria Dora Palfi (HUN) 0-3.
Sijoitus 5.

Elsa Närhi, K1 -52 kg,  Jigotai Kickboxing
Närhi vs Nagy Zsofia, HUN 0-3
Sijoitus 5.

Sanni Holmberg, K1 -56 kg, Vantaan Kamppailuklubi
Holmberg – Lisa Rubner Anna AUT 0-3
Sijoitus 5.

Tino Shikongo, PF -84 kg Black Eagle Taekwon-Do
Shikongo  vs Viscuso Paolo ITA: 14-12
Shikongo  vs Palej  Maksymilian POL 7-5
Shikongo  vs McClinchey Conor USA 1-11
Sijoitus 5.

Tino Shikongo, PF -89 kg Black Eagle Taekwon-Do
Shikongo  vs Spina Giuseppe ITA 6-3
Shikongo vs Ritter Marcel GER 2-12
Sijoitus 5.

Ali Chridi, PF -69 kg,  Black Eagle Taekwon-Do
Chridi  vs Seslar Tommi SLO: 15-12
Chridi  vs Sarandoutis Timmy GER: 0-10
Sijoitus 9.

Ali Chridi, LC -69 kg, Black Eagle Taekwon-Do
Chridi vs Afkhmi Keyhan GER 0-3
Sijoitus 17.

Jukka Holmen, LC -74 kg, Black Eagle Taekwon-Do
Holmen Jukka vs Kassarnig Valentin 1-2
Sijoitus 17.

Jukka Holmen PF – 74 kg, Black Eagle Taekwon-Do
Holmen vs Prokopov Svetoslav BUL: 9-16
Sijoitus 33.

Grand Champion Point Fighting
Mira Sjövall FIN vs Quill Roisin IRL 10-0
Mira Sjövall FIN vs Smith Jessica GBR 6-4
Tino Shikongo  vs Zimmerman Erik AUS 3-9
Jukka Holmen  vs Econoko Dimitrios HUN 1-9
Ali Chridi  vs Hjelmervik Johan NOR 1-13

 

TopTen Cup, Suomi Cup -osakilpailu, Järvenpää, 11.3.

YC -37kg KL
Ivan Frolov KBT vs Anton Savolainen TFC, 2-1
Ivan Frolov KBT vs Leon Pelkonen Jäkk, 3-0
1. Ivan Frolov
2. Leon Pelkonen
3. Anton Savolainen

OC -37kg KL BEG
Elias Tissari Spartacore vs Ilmari Valve EKH, 2-1

OC -37kg KL
Pyotr Frolov KBT vs Benjamin Blomqvist Jäkk, wo
Pyotr Frolov KBT vs Severi Granlund Jäkk, WO
1. Pyotr Frolov
2. Severi Granlund
3. Benjamin Blomqvist

YC -37kg LC
Ivan Frolov KBT vs Leon Pelkonen Jäkk, 3-0
1. Ivan Frolov
2. Leon Pelkonen

OC -37kg LC
Pyotr Frolov KBT vs Severi Granlund Jäkk, 2-1
Elias Tissari Spartacore vs Benjamin Blomqvist Jäkk, rsc
Pyotr Frolov KBT vs Elias Tissari Spartacore, 2-1
1. Pyotr Frolov
2. Elias Tissari
3. Severi Granlund
3. Benjamin Blomqvist

YC -47kg LC
Eemeli Kirjonen Spartacore vs Mauno Parviainen Jäkk, 2-1
1. Eemeli Kirjonen
2. Mauno Parviainen

OC -47kg LC
Maxim Frolov KBT vs Teo Pekkanen Jäkk, 2-1
Maxim Frolov KBT vs Eemil Ahola Jäkk, 3-0
1. Maxim Frolov
2. Eemil Ahola
3. Teo Pakkanen

OC -47kg KL
Maxim Frolov KBT vs Eemil Ahola Jäkk, 3-0
1. Maxim Frolov
2. Eemila Ahola

JF -60kg KL
Ira Ulkuniemi Jigotai vs Natalia Lassila Jigotai, 3-0
1. Ira Ulkuniemi
2. Natalia Lassila

JF -60kg LC
Ira Ulkuniemi Jigotai vs Natalia Lassila Jigotai, 3-0
1. Ira Ulkuniemi
2. Natalia Lassila

JM -63kg KL
Eetu Oinonen Jigotai vs Roope Rossi Jigotai, 3-0
1. Eetu Oinonen
2. Roope Rossi

OC -63kg LC
Eetu Oinonen Jigotai vs Roope Rossi Jigotai,  rsc
1. Eetu Oinonen
2. Roope Rossi

JF -65kg KL
Helmi Lindgren KBT vs Lotta Tähtinen Jäkk, 3-0
1. Helmi Lindgren
2. Lotta Tähtinen

JF -65kg LC
Lotta Tähtinen Jäkk vs Helmi Lindgren Jigotai, 2-1
Henna Ollikainen NHB Iisalmi vs Lotta Tähtinen Jäkk, 3-0
1. Henna Ollikainen
2. Lotta Tähtinen
3. Helmi Lindgren

JM -74kg KL
Alpi Laaksonen Jäkk vs Jesse Pahajoki Jigotai, 3-0
Alpi Laaksonen vs Ismail Gonzlez Jäkk, 2-1
1. Alpi Laaksonen
2. Ismail Gonzales
3. Jesse Pahajoki

JM -74kg LC
Alpi Laaksonen Jäkk vs Jesse Pahajoki Jigotai, 3-0
Alpi Laaksonen Jäkk vs Ismail Gonzalez Jäkk, 2-1
1. Alpi Laaksonen
2. Ismail Gonzales
3. Jesse Pahajoki

JM  -79kg LC
Alpi Laaksonen Jäkk vs Tomas Hämäläinen Jigotai, 3-0
1. Alpi Laaksonen
2. Tomas Hämäläinen

Helsinki Open 28, Helsinki, 4.3.

1) K1 +70Kg Mirjam Hänninen GB (10+) vs. Heini Peltonen K-K (0+nykä) 3-0
2) NvK1 -86kg Simon Hassan MMA I (0+2) vs. Tuukka Iivari TFC (3+3KL) 0-3
3) NvK1 -67kg Tony Ahonen LKLK (1) vs. Stefano Alex Scavio SSC 3-0
4) K1 -60kg Minttu Elg GB (5+MMA) vs. Elina Kallio JKB (7) 0-3
5) NvK1 -67 kg Deograte Lutete Kosi CAF (0) vs. Elias Ryyppö TJJS (0) RSC voittaja Ryyppö
6) NvK1 -86kg Anton Rahikainen GB (1) vs. Joonas Jaakkola CAF (0+1) NC
7) K1 -75kg Amin Farhadi TKKS (3+10+) vs. Oskar Lunden MT300 (+10) 0-3
8) NvK1 -60kg Tatu Pulkkinen MMA I (A0) vs. Lauri Härmä CPFC (0+2) 0-3
9) K1 -56kg Elsa Närhi JKB (24) vs. Eveliina Lehtinen TKKS (B18) 3-0
10) K1 -75kg Iiro Peltokangas GB (2) vs. Patrik Turvin CAF (0+1) 3-0
11) K1 +70kg Mirjam Hänninen GB (10+) vs. Tea Läntinen TKKS (23) 3-0
12) Nv-60kg Mia Rautiainen LKLK (1) vs. Milla Hoffman CPF (0+3) 0-3
13) NvK1 -56kg Maria Lappalainen LKLK (1) vs. Carola Saarinen SSC 1-2
14) LK -60kg Sabina Beck MMA I (4+3+tatami) vs. Elina Kallio JKB 1-2
15) K1 -91kg Shukri Haddad GB (7) vs. Petteri Pihajoki TKKS (4) 2-1

Espoo Open 2 & junioreiden Suomi Cup, Espoo, 18.2.

Suomi Cup

PF YC M Grand Champion
1. Ivan Frolov, KBT
2. Eemeli Kirjonen, SCF
Ottelut: Ivan Frolov – Eemeli Kirjonen 10-7

LC YC M -47 kg BEG
1. Eemeli Kirjonen, SCF
2. Mauno Parviainen, JÄKK
Ottelut: Eemeli Kirjonen – Mauno Parviainen 3-0

LC YC M -32 kg
1. Ivan Frolov, KBT
2. Leon Pelkonen, JÄKK
Ottelut: Ivan Frolov – Leon Pelkonen 3-0

LC J M -74 kg
1. Alpi Laaksonen, JÄKK
2. Jesse Pahajoki, JKB
3. Ismail Gonzalez, JÄKK
Ottelut:
Jesse Pahajoki – Ismail Gonzalez 2-1
Alpi Laaksonen – Jesse Pahajoki 3-0

KL YC M -37 kg
1. Anton Savolainen, TFC
2. Leon Pelkonen, JÄKK
3. Ledion Ismajli, EKH
Ottelut
Leon Pelkonen – Ledion Ismajli 3-0
Anton Savolainen – Leon Pelkonen 2-1

KL YC M -47 kg BEG
1. Eemeli Kirjonen, SCF
2. Mauno Parviainen, JÄKK
Ottelut: Eemeli Kirjonen – Mauno Parviainen 3-0

KL YC M -32 kg
1. Ivan Frolov, KBT
2. Max Lassila, EKH
Ottelut: Ivan Frolov – Max Lassila 3-0

KL OC F -65 kg
1. Sheerin Wadhwa Kachru, EKH
2. Lotta Tähtinen, JÄKK
Ottelut: Sheerin Wadhwa Kachru – Lotta Tähtinen 3-0

KL OC M -47 kg BEG
1. Benjamin Blomqvist, JÄKK
2. Ilmari Valve, EKH
Ottelut: Benjamin Blomqvist – Ilmari Valve 3-0

KL OC M -47 kg
1. Eemil Ahola, JÄKK
2. Ilmari Valve, EKH
Ottelut: Eemil Ahola – Ilmari Valve 2-1

KL J M -74 kg
1. Alpi Laaksonen, JÄKK
2. Jesse Pahajoki, JKB
3. Ismail Gonzalez, JÄKK
Ottelut:
Alpi Laaksonen – Ismail Gonzalez 3-0
Alpi Laaksonen – Jesse Pahajoki 3-0

Kehälajit

1. K1nv A-71 kg Frans Salminen, TJJS vs Tony Ahonen, LKK 3-0
2. LKnv C-48 kg Maxim Frolov, KBT vs Elias Tissari, SCF AB I
3. K1nv -56 kg Netta Rissanen, W3R vs Maria Lappalainen, LKK 3-0
4. K1nv A-57 kg Vesa Martin, TJJS vs Ayad Adam, GB 2-1
5. LKnv A-63,5 kg Emil Laigren, SCF vs Eetu Oinonen, JKB 3-0
6. LKnv -60 kg Mia Rautiainen, LKK vs Carola Saarinen, SSC 3-0
7. K1 -70 kg Elli Eloranta, JKB vs Mari-Leea Hankilanoja, LKK 2-1
8. LKnv -71 kg João Paulo Cataldi, SSC vs Mikko Ojamäki, SCF RSC III
9. K1 +70 kg Mirjam Hänninen, GB vs Jonna Räisänen, TFC 3-0
10. K1 -75 kg Atte Kähäri vs Matias Äijö, NKU 3-0
11. K1nv A-71 kg Tony Ahonen, LKK vs Otso Sivén, TFC NC

Karlovac Open Eurooppa Cup 11.-12.2.

Kehälajit

Tatu Maunu. Espoon Kehähait, FC -63,5 kg
Tatu Maunu – Emil Khalilovi, Georgia 1-2
Sijoitus: 2.

Noora Al-Saffu, GB Gym, K1 -52 kg
Noora Al-Saffu – Iulia Ioanna Grillia, Kreikka 3-0
Noora Al-Saffu – Yulia Sachkov, Israel 0-3
Sijoitus: 3.

Korede Lawrence, Spartacore Fighters, K1 -60 kg
Korede Lawrence  – Nikita Bricis, Latvia 0-3
Sijoitus: 3.

John Englund, KBT Kokkola, LK -67 kg
John Englund  – Robert Sobon, Puola 0-3
Sijoitus: 9.

Tatamilajit

Frolov Mikhail
01 PF 006 CH M -33 kg
Frolov Mikhail, Kickboxing Team Oulu – Petkov Boris M, Bulgaria 2-4
Sijoitus 3.

01 PF 005 CH M -30 kg
Frolov Mikhail, Kickboxing Team Oulu – Petrov Kaloyan, Bulgaria 6-10
Sijoitus 5.

Frolov Pyotr
02 LC 096 OC M -37 kg
Ottelu 1:  Frolov Pyotr, Kickboxing Team Oulu – Juhasz Hunor, Hungary 2-1
Ottelu 2:  Frolov Pyotr, Kickboxing Team Oulu – Ionut Pavlovschii, Moldova 0-3
Sijoitus 3.

03 KL 152 OC M -37 kg
Ottelu 1:  Frolov Pyotr, Kickboxing Team Oulu – Juhasz Hunor, Hungary 3-0
Ottelu 2:  Frolov Pyotr, Kickboxing Team Oulu – Vesely Matous, Czechia 0-3
Sijoitus 5.

Frolov Maxim
03 KL 154 OC M -47 kg
Ottelu 1:  Frolov Maxim, Kickboxing Team Oulu – Grigoryan Roman, Armenia 3-0*
Ottelu 2:  Frolov Maxim, Kickboxing Team Oulu – Kornieiev Artur, Ukraine 3-0
Ottelu 3:  Frolov Maxim, Kickboxing Team Oulu – Jermolaevs Sergejs, Latvia 3-0
Ottelu 4:  Frolov Maxim, Kickboxing Team Oulu – Iakovlev Roman, Israel 0-3
Sijoitus 3.

02 LC 098 OC M -47 kg
Frolov Maxim, Kickboxing Team – Istomin Arsenii, Ukraine 0-3 (disqualified)
Sijoitus 17.

01 PF 036 OC M -47 kg
Frolov Maxim, Kickboxing Team – Kirbis Tilen, Slovenia 3-13
Sijoitus 9.

Frolov Roman
02 LC 146 V M -94 kg
Frolov Roman, Kickboxing Team Oulu – Tippanucz Miklos, Hungary 0-3
Sijoitus 2.

International Tournament Karlovac Open, Kroatia 10.2.

Varsinaisen Karlovac Openin yhteydessä järjestetty aloittelijoiden turnaus.

Frolov Ivan
003 KL 001 YC M -28 kg BEG
Ottelu 1:  Frolov Ivan, Kickboxing Team Oulu – Kasem Fares, Israel 3-0
Ottelu 2:  Frolov Ivan, Kickboxing Team Oulu – Fiodorov Chirill, Moldova 3-0
Ottelu 3:  Frolov Ivan, Kickboxing Team Oulu – Masarwe Homam, Israel 3-0
Ottelu 4:  Frolov Ivan, Kickboxing Team Oulu – Shomama Razi, Israel 0-3
Sijoitus 2.

001 PF 015 YC M -28 kg BEG
Ottelu 1:  Frolov Ivan, Kickboxing Team Oulu – Grof Nimrod Attila, Hungary 11-3
Ottelu 2:  Frolov Ivan, Kickboxing Team Oulu – Torretta Emanuele, Italy 2-8
Sijoitus 3.

002 LC 001 YC M -28 kg BEG
Frolov Ivan, Kickboxing Team Oulu – Kasem Fares, Israel 0-2 (disqualified)
Sijoitus 5.

Frolov Mikhail
001 PF 005 CH M -30 kg BEG
Ottelu 1:  Frolov Mikhail, Kickboxing Team Oulu – Szucs Hunor, Hungary 10-0
Ottelu 2:  Frolov Mikhail, Kickboxing Team Oulu – Pavic Martin, Croatia 2-7
Sijoitus 5.

4.2.2023 KBT-kisat, Oulu

  • LKnv/-60 Satu Pollari, MMA Seinäjoki VS Carola Saarinen, SSC, Tulos: 3-0, Voittaja: Pollari
  • K1nv/-71 Billy Onditi, KBT VS Joao Paulo Cataldi, SSC, Tulos: 0-3, Voittaja: Cataldi
  • K1/-63,5 Jonne Kahma, KBT VS Sami Käsmä, SSC, Tulos: KO, Voittaja: Kahma
  • K1/-60 Heli Hannus, KBT VS Satu Pollari, MMA Seinäjoki, Tulos: 2-1, Voittaja: Hannus