Valiokunnat

Suomen Potkunyrkkeily­liiton valiokunnat

  • Työvaliokunta vastaa Suomen Potkunyrkkeilyliiton juoksevien asioiden hoidosta.
  • Graduointivaliokunta vastaa vyökoevaatimusten kehittämisestä, vyökokeiden tason ylläpidosta, graduointikoulutuksesta ja kaikesta vyöarvoihin ja graduointeihin liittyvästä.
  • Koulutusvaliokunta vastaa valmentaja- ja ohjaajakoulutusten valmistelusta ja toteuttamisesta.
  • Kurinpitovaliokunta vastaa liiton rankaisuvallan käytöstä kurinpitoasioissa.
  • Nuoristovaliokunta vastaa lapsille ja nuorille kohdistetun toimnnan koordinoinnista.
  • Tuomarivaliokunta vastaa kilpailuiden tuomariasioista, tuomarikoulutuksesta ja kansainvälisistä tuomariyhteyksistä.
  • Valmennusvaliokunta vastaa suurleirien, alueleirien, edustusvalmennusleirien ja maajoukkuetoiminnan koordinnoinnista.
  • Viestintävaliokunta vastaa liiton viestinnän suunnittelusta ja toteuttamisesta.

Työ­valiokunta

Puheenjohtaja

Petteri Maunu
petteri.maunu@kickboxing.fi
040 757 1191

Varapuheenjohtaja

Sandra Roos
sandra.roos@kickboxing.fi
050 522 1408

Jäsenet

Pirkka Suksi
pirkka.suksi@kickboxing.fi
044 320 0374

Graduointi­valiokunta

Puheenjohtaja

Anna-Leena Riekkola (3. dan)
annu.riekkola@kickboxing.fi
0400 481 311

Varapuheenjohtaja

Petteri Maunu (6. dan)
petteri.maunu@kickboxing.fi
040 757 1191

Jäsenet

  • Timo Livistö (3. dan)
    timo.livisto@kickboxing.fi
    040 555 0313
  • Keide Nordberg (4. dan)
    040 724 3939
  • Leif Stenius (2. dan)
    leif.stenius@kickboxing.fi
    0400 585 287

Koulutus­valiokunta

Puheenjohtaja

Juha Saurama
0400 428 018

Varapuheenjohtaja

Matti Kokkonen
040 163 8868

Jäsenet

  • Sanna Erdogan
    040 359 3097
  • Petri Surakka
    044 276 4005
  • Pirkka Suksi
    044 3200 374

VOK1-näyttöjen vastaanottajat

  • Annu Riekkola, Hämeenlinna
    annu.riekkola@hotmail.com
  • Juha Saurama, Järvenpää
    sauramajuha@gmail.com
  • Keide Nordberg, Helsinki
    keide@welho.com
  • Leif Stenius, Oulu
    leif.stenius@gmail.com
  • Matti Kokkonen, Iisalmi
    matti.kokkonen@gmail.com

 

  • Pasi Rantala, Vantaa
    rantala@luukku.com
  • Petri Surakka, Järvenpää
    petri.surakka@gmail.com
  • Petteri Maunu, Espoo
    petteri.maunu@kamppailuopisto.com
  • Pirkka Suksi, Vaasa
    pirkkapsuksi@gmail.com
  • Sandra Roos, Helsinki
    sandra.roos@kickboxing.fi

 

  • Teemu Sivén, Tuusula
    teemu.siven@gmail.com
  • Teijo Ukkonen, Jyväskylä
    teukkaukkonen@gmail.com
  • Timo Livistö, Helsinki
    timo.livisto@kickboxing.fi
  • Marko Saarinen, Jyväskylä
    marko.saarinen2405@gmail.com

Kurinpito­valiokunta

Puheenjohtaja

Kimmo Ojanpää

Varapuheenjohtaja

Jäsenet

  • Jussi Markkanen
  • Jann Ranta

Nuoriso­valiokunta

Puheenjohtaja

Sandra Roos

Varapuheenjohtaja

Pirkka Suksi

Jäsenet

Noora Al-Saffu

Tuomari­valiokunta

Puheenjohtaja

Harri Viittala
harri.viittala@gmail.com

Varapuheenjohtaja

Anna-Kaisa Hokkanen

Jäsenet

  • Sami Savo
    sami.savo@gmail.com
    040 503 7007
  • Teemu Tietäväinen
  • Jussi Maula
  • Teemu Siven

Valmennus­valiokunta

Puheenjohtaja

Petteri Maunu
petteri.maunu@kickboxing.fi
040 757 1191

Varapuheenjohtaja

Leif Stenius
leif.stenius@kickboxing.fi
0400 585 287

Jäsenet

  • Keide Nordberg
    040 724 3939
  • Pasi Rantala
    040 540 1753
  • Juha Saurama
    0400 428 018

Viestintä­valiokunta

Puheenjohtaja

Pirkka Suksi
pirkka.suksi@kickboxing.fi
044 320 0374

Varapuheenjohtaja

Jäsenet

  • Mirja Pulli
  • Mari Mäkinen