Valiokunnat

Suomen Potkunyrkkeilyliiton valiokunnat

  • Työvaliokunta hoitaa Suomen Potkunyrkkeilyliiton juoksevia asioita.
  • Graduointivaliokunta vastaa vyökoevaatimusten kehittämisestä, vyökokeiden tason ylläpidosta, graduointikoulutuksesta ja kaikesta vyöarvoihin ja graduointeihin liittyvästä.
  • Koulutusvaliokunta vastaa valmentaja- ja ohjaajakoulutusten valmistelusta ja toteuttamisesta.
  • Valmennusvaliokunta vastaa suurleirien, alueleirien, edustusvalmennusleirien ja maajoukkuetoiminnan koordinnoinnista.
  • Tuomarivaliokunta vastaa kilpailuiden tuomariasioista, tuomarikoulutuksesta ja kansainvälisistä tuomariyhteyksistä.
  • Viestintävaliokunta vastaa liiton viestinnän suunnittelusta ja toteuttamisesta.
  • Kurinpitovaliokunta on liiton rankaisuvaltaa käyttävä elin kurinpitoasioissa.

 

ValiokuntaPuheenjohtajaVarapuheenjohtajaJäsenet
TyövaliokuntaPetteri Maunu
petteri.maunu@kickboxing.fi
040 757 1191
Sandra Roos
sandra.roos@kickboxing.fi
050 522 1408
Pirkka Suksi
pirkka.suksi@kickboxing.fi
044 320 0374
GraduointivaliokuntaAnna-Leena Riekkola (3. dan)
annu.riekkola@kickboxing.fi
0400 481 311
Petteri Maunu (6. dan)
petteri.maunu@kickboxing.fi
040 757 1191
Timo Livistö (3. dan)
timo.livisto@kickboxing.fi
040 555 0313

Keide Nordberg (4. dan)
040 724 3939
KoulutusvaliokuntaJuha Saurama
0400 428 018
Matti Kokkonen
040 163 8868
Marko Saarinen
0400 876 501

Petri Surakka
044 276 4005

Leif Stenius
0400 585 287
ValmennusvaliokuntaPetteri Maunu
petteri.maunu@kickboxing.fi
040 757 1191
Leif Stenius
leif.stenius@kickboxing.fi
0400 585 287
Keide Nordberg
040 724 3939

Pasi Rantala
040 540 1753

Juha Saurama, yläpotkuottelumuotojen vastuuvalmentaja
0400 428 018
TuomarivaliokuntaJukka Mikkonen
jukka.mikkonen@kickboxing.fi
040 869 6781
Jyri Lehtinen
jaj.lehtinen@hotmail.com
Anna-Kaisa Hokkanen

Jussi Maula
jussi.maula@outlook.com

Jann Ranta

Sami Savo
sami.savo@gmail.com
040 503 7007

Harri Viittala
ViestintävaliokuntaPirkka Suksi
pirkka.suksi@kickboxing.fi
044 320 0374
Timo Livistö
timo.livisto@kickboxing.fi
Tuija Pellikka
toimisto@kickboxing.fi
045 134 3797
KurinpitovaliokuntaTerhi Vira-Klockars-Camilla Marjamäki

Kimmo Ojanpää