Tulokset 2020

SM-kilpailut, Espoo, 5.-6.9.2020

Potkunyrkkeilyn Suomen mestarit 2020:
Full Contact A-60 miehet: Tatu Maunu, Espoon Kehähait
Full Contact -56 naiset: Tiia-Mari Rantakylä, Espoon Kehähait
Full Contact -75 miehet: Mikko Hyvärinen, NHB Iisalmi
Full Contact -81 miehet: Mikael Mäenpää, MMA Seinäjoki
K1 B-63,5 miehet: Lucas Ahmaoja, RJS Samurai
K1 A-56 naiset: Maija Lehtomäki, NHB Iisalmi
K1 A-60 naiset: Cassandra Franck, Espoon Kehähait
K1 A-63,5 miehet: Jonne Kahma, Kickboxing Team
K1 A-71 miehet: Omar Tugarev, MMA Lappeenranta
K1 -52 naiset: Noora Al-Saffu, GB Gym
K1 -56 naiset: Emmi Saarela, Espoon Kehähait
K1 -60 naiset Katja Pöyhönen, Jigotai Jyväskylä
K1 -65 naiset Elisa Koivupuu, Kickboxing Team
K1 -70 naiset Virve Vanhakoski, Kushin-kan
K1 +70 naiset: Anna Rantanen, Lahti Kickboxing Club
K1 -60 miehet Abdifatah Khalif, Combat Academy of Finland
K1 -63,5 miehet: Jimi Juvonen, Combat Academy of Finland
K1 -67 miehet: Kristoffer Björkskog, Helsinki Thaiboxing Club
K1 -71 miehet: Lauri Suomela, Kickboxing Team
K1 -75 miehet: Niko Korventaus, Combat Academy of Finland
K1 -81 miehet: Markus Muruste, Prime Fighters
K1 -86 miehet: Mikko Tirronen, Lappeenrannan Kickboxing Club
K1 +91 miehet: Pirkka Suksi, W3 Roots

SM 2020 OTTELUTULOKSET

Voittajat ensin mainittuina

Lauantai 5.9.2020

PUOLIVÄLIERÄT
1. K1 N-52 Elsa Närhi, Kachi-kan – Sofia Hyvärinen, Helsinki Thaiboxing Club 2-1
2. K1 N-52 Hanna-Kaisa Kämppi, Helsinki Thaiboxing Club – Sara Nurmi, Espoon Kehähait 2-1
3. K1 N-60 Anette Österberg, Espoon Kehähait – Sari Ruuska, Jigotai 3-0
4. K1 N-60 Oona Valkeinen, NHB Iisalmi – Miina Sirkeoja, Tampereen Kickboxing 3-0
5. K1 N-60 Mirja Pulli, Helsingin Ju-jutsuklubi – Maria Niemi, Helsinki Thaiboxing Club 3-0
6. K1 N-70 Petra Hämälä, Kickboxing Team – Tiina Nyman, Helsinki Thaiboxing Club AB 1.erä
7. K1 N-70 Virve Vanhakoski, Kushin-kan – Elli Eloranta, Jigotai Jyväskylä RSC 2.erä
8. K1 M-81 Lauri Ranta, MMA Imatra – Toni Ojanen, Lahti Kickboxing Club 2-1

SUPERFIGHT
9. FC A-M-60 Tatu Maunu, Espoon Kehähait – Sami Alkhalaf, CAF / Syyria 3-0

VÄLIERÄT
10. K1 A-N-56 Pihla Koponen, Lahden Kamppailulajikeskus – Niina Oinonen, Tampereen Ju-jutsukoulu 2-1
11. K1 A-N-56 Maija Lehtomäki, NHB Iisalmi – Milla Turtonen, Tampereen Ju-jutsukoulu 3-0
12. K1 A-M-71 Omar Tugarev, MMA Lappeenranta – Jaakko Haanpää, Ahjo Training Center 3-0
13. K1 A-N-60 Cassandra Franck, Espoon Kehähait – Viivi Vuorinen, Kurikan Ryhti 3-0
14. K1 N-65 Jenni Karsikko, Helsinki Thaiboxing Club – Iris Nihti, Espoon Kehähait 3-0
15. K1 N-65 Elisa Koivupuu, Kickboxing Team – Ronia Martinez, Helsinki Thaiboxing Club 2-1
16. K1 N+70 Anna Rantanen, Lahti Kickboxing Club – Edla Niemi, Helsinki Thaiboxing Club 3-0

SUPERFIGHT
17. FC M-75 Mikko Hyvärinen, NHB Iisalmi – Volodymyr Holubiev, EKH / Ukraina 2-1

VÄLIERÄT
18. K1 M-63,5 Jimi Juvonen, Combat Academy of Finland – Ossi Arkko, Helsinki Thaiboxing Club 3-0
19. K1 M-63,5 Anton Väisänen, Tampereen Kickboxing – Samuel Korhonen, Combat Academy of Finland 3-0
20. K1 M-71 Lauri Suomela, Kickboxing Team – Antto Pakkanen, MMA Lappeenranta 3-0
21. FC N-56 Tiia-Mari Rantakylä, Espoon Kehähait – Nea Huttunen, NHB Iisalmi 3-0
22. K1 M-75 Niko Korventaus, Combat Academy of Finland – Tony Kiander, MMA Imatra WO
23. K1 N-52 Heli Hannus, Kickboxing Team – Elsa Närhi, Kachi-kan 3-0
24. K1 N-52 Noora Al-Saffu, GB Gym – Hanna-Kaisa Kämppi, Helsinki Thaiboxing Club 3-0
25. K1 N-60 Oona Valkeinen, NHB Iisalmi – Anette Österberg, Espoon Kehähait 2-1
26. K1 N-60 Katja Pöyhönen, Jigotai Jyväskylä – Mirja Pulli, Helsingin Ju-jutsuklubi 3-0
27. K1 N-70 Laressa van Emden, Lahti Kickboxing Club – Petra Hämälä, Kickboxing Team 3-0
28. K1 N-70 Virve Vanhakoski, Kushin-kan – Mirjam Hänninen, Vantaan Kamppailuklubi 3-0
29. K1 M-81 Aleksi Holmberg, Vantaan Kamppailuklubi – Lauri Ranta, MMA Imatra 3-0
30. K1 M-81 Markus Muruste, Prime Fighters – Tommi Savolainen, Tuusulan Nyrkkeilyseura KO 1.erä

Sunnuntai 6.9.2020

1. K1 B-M-63,5 Lucas Ahmaoja, RJS Samurai – John Englund, KBT Kokkola 2-1
2. K1 A-N-56 Maija Lehtomäki, NHB Iisalmi – Pihla Koponen, Lahden Kamppailulajikeskus 3-0
3. K1 A-N-60 Cassandra Franck, Espoon Kehähait – Solja-Linnea Holmlund, Lahden Kamppailulajikeskus 3-0
4. K1 A-M-63,5 Jonne Kahma, Kickboxing Team – Max Hynninen, Espoon Kehähait 3-0
5. K1 A-M-71 Omar Tugarev, MMA Lappeenranta – Cristian Heikkilä, NHB Iisalmi 3-0
6. K1 N-52 Noora Al-Saffu, GB Gym – Heli Hannus, Kickboxing Team 3-0
7. K1 N-56 Emmi Saarela, Espoon Kehähait – Krista Skantz, Kickboxing Team 3-0
8. K1 N-60 Katja Pöyhönen, Jigotai Jyväskylä – Oona Valkeinen, NHB Iisalmi 2-1
9. K1 N-65 Elisa Koivupuu, Kickboxing Team – Jenni Karsikko, Helsinki Thaiboxing Club 3-0
10. K1 N-70 Virve Vanhakoski, Kushin-kan – Laressa van Emden, Lahti Kickboxing Club 3-0
11. K1 N+70 Anna Rantanen, Lahti Kickboxing Club – Nina Liste, Vantaan Kamppailuklubi 3-0
12. FC N-56 Tiia-Mari Rantakylä, Espoon Kehähait – Saju Saarelainen, Järvenpään Kehäkarhut 2-1
13. FC M-81 Mikael Mäenpää, MMA Seinäjoki – Aki Pennanen, NHB Iisalmi 3-0
14. K1 M-60 Abdifatah Khalif, Combat Academy of Finland – Lasse Järvinen, Helsinki Thaiboxing Club KO 1.erä
15. K1 M-63,5 Jimi Juvonen, Combat Academy of Finland – Anton Väisänen, Tampereen Kickboxing RSC 2.erä
16. K1 M-67 Kristoffer Björkskog, Helsinki Thaiboxing Club – Miro Honkanen, MMA Imatra 3-0
17. K1 M-71 Lauri Suomela, Kickboxing Team – Atte Kähäri, Turun Kontaktikarateseura 3-0
18. K1 M-75 Niko Korventaus, Combat Academy of Finland – Oskari Holmberg, Vantaan Kamppailuklubi 2-1
19. K1 M-81 Markus Muruste, Prime Fighters – Aleksi Holmberg, Vantaan Kamppailuklubi 3-0
20. K1 M-86 Mikko Tirronen, Lappeenrannan Kickboxing Club – Romeo Thanveera, MMA Imatra 3-0
21. K1 M+91 Pirkka Suksi, W3 Roots – Toomas Sjöman, Tuusula Fighter Club AB 3.erä

Topten Cup III 7.3.2020

PF avoin painosarja, tytöt 7-9v.
Elli Koivusara Järvenpää Kehäkarhut Jäkk vs Lila Joutsela Nokian Kamppailu-Urheilijat NKU, 5-2

Sijoitukset:
1. Elli Koivusara Jäkk
2. Lila Joutsela NKU

PF avoin sarja, pojat 7-9v
Benjamin Blomqvist Järvenpää Kehäkarhut Jäkk vs Thor Kandell Nokian Kamppailu-Urheilijat NKU, 4-1
Voitto Koivusara Järvenpää Kehäkarhut Jäkk vs Titus Kandell Nokian Kamppailu-Urheilijat NKU, 6-2
Benjamin Blomqvist Järvenpää Kehäkarhut Jäkk vs Lenni Joutsela Nokian Kamppailu-Urheilijat NKU, 9-5
Lenni Joutsela Nokian Kamppailu-Urheilijat NKU vs Titus Kandell Nokian Kamppailu-Urheilijat NKU, 8-4
Voitto Koivusara Järvenpää Kehäkarhut Jäkk vs Benjamin Blomqvist Järvenpää Kehäkarhut Jäkk, 6-3

Sijoitukset:
1. Voitto Koivusara Jäkk
2. Benjamin Blomqvist Jäkk
3. Lenni Joutsela NKU

Tytöt 10-12v. KL +47kg
Sandra Mäkelä Kickboxing Team Bothnia KBTB vs Linnea Rahikkala Nokian Kamppailu-Urheilijat NKU,3-0
Iida Suvanto MMA Imatra MMAI vs Sandra Mäkelä Kickboxing Team Bothnia KBTB, 3-0

Sijoitukset:
1. Iida Suvanto MMAI
2. Sandra Mäkelä KBTB
3. Linnea Rahikkala NKU

Tytöt 13-15v. KL -46kg
Oona Pylkäs Jigotai Kickboxing JKB vs Jasmin Leppänen Raaseporin Budo Rasbudo, 3-0

Sijoitukset:
1. Oona Pylkäs JKB
2. Jasmin Leppänen Rasbudo

Tytöt 13-15v. KL -55kg
Nea Pääkkönen Jigotai Kickboxing JKB vs Linnea Rahikkala Nokian Kamppailu-Urheilijat NKU, 3-0
Sandra Mäkelä Kickboxing Team Bothnia KBTB vs Nelli Rautiainen Jigotai Kickboxing JKB, 2-1
Iida Suvanto MMA Imatra MMAI vs Nea Pääkkönen Jigotai Kickboxing JKB, 3-0
Iida Suvanto MMA Imatra MMAI vs Sandra Mäkelä Kickboxing Team Bothnia KBTB, 3-0

Sijoitukset:
1. Iida Suvanto MMAI
2. Sandra Mäkelä KBTB
3. Nea Pääkkönen JKB
3. Nelli Rautiainen JKB

Tytöt 13-15v. KL -60kg
Viivi Vuorinen Kurikan Ryhti KURY vs Henna Ollikainen NHB Iisalmi NHBI, 3-0
Viivi Vuorinen Kurikan Ryhti KURY vs Wilma Kronqvist Jigotai Kickboxing JKB, 3-0

Sijoitukset:
1. Viivi Vuorinen KURY
2. Wilma Kronqvist JKB
3. Henna Ollikainen NHB

Tytöt 13-15v. KL +65kg
Ida Flink Helsingin Ju-jutsuklubi HJJK vs Mimosa Välimäki Nokian Kamppailu-Urheilijat NKU, 3-0

Sijoitukset:
1. Ida Flink HJJK
2. Mimosa Välimäki NKU

Tytöt 16-18v. KL -55kg
Venla Luukkonen NHB Iisalmi NHBI vsMilla Männikkö Kurikan Ryhti KURY, 3-0
Venla Luukkonen NHB Iisalmi NHBI vs Jassu Jasmin Jigotai Kickboxing JKB, 3-0

Sijoitukset:
1. Venla LuukkonenNHB
2. Jassu JasminJKB
3. Milla MännikköKURY

Tytöt 16-18v. KL -60kg
Viivi Vuorinen Kurikan Ryhti KURY vs Anni Nissinen Jigotai Kickboxing JKB, 3-0
Maija Lehtomäki NHB Iisalmi NHBI vs Anni Lappalainen Järvenpää Kehäkarhut Jäkk, 3-0
Viivi Vuorinen Kurikan Ryhti KURY vsMaija Lehtomäki NHB Iisalmi NHBI, 3-0

Sijoitukset:
1. Viivi Vuorinen KURY
2. Maija Lehtomäki NHB
3. Anni Nissinen JKB
4. Anni Lappalainen Jäkk

Avoin 10-12v. KL -32kg
Veeti Vähätiitto Ahjo Training Center ATC vs Verneri Kauppinen Järvenpää Kehäkarhut Jäkk, 3-0
Minka Kaipomäki Nokian Kamppailu-Urheilijat NKU vs Veeti Vähätiitto Ahjo Training Center ATC, 3-0

Sijoitukset:
1. Minka Kaipomäki NKU
2. Veeti Vähätiitto ATC
3. Verneri Kauppinen Jäkk

Pojat 10-12v. KL -42kg
Rasmus Rintee MMA Imatra MMAI vs Luka Kaipomäki Nokian Kamppailu-Urheilijat NKU, 3-0

Sijoitukset:
1. Rasmus Rintee MMAI
2. Luka Kaipomäki NKU

Pojat 10-12v. KL -47kg
Aleksanteri Hanski MMA Imatra MMAI vs Kaapo Joutsela Nokian Kamppailu-Urheilijat NKU, 3-0
Aleksanteri Hanski MMA Imatra MMAI vs Rasmus Rintee MMA Imatra MMAI, 2-1

Sijoitukset:
1. Aleksanteri Hanski MMAI
2. Rasmus Rintee MMAI
3. Kaapo Joutsela NKU

Pojat 10-12v. KL +47kg
Olli-Pekka Talja Kurikan Ryhti KURY vs Viljami Evikoski Nokian Kamppailu-Urheilijat NKU, 2-1
Aleksanteri Hanski MMA Imatra MMAI vs Otto Merta Olan Kamppailijat OKA, 3-0
Onni Siven Tuusula Fighter Club TFC vs Olli-Pekka Talja Kurikan Ryhti KURY, 3-0
Aleksanteri Hanski MMA Imatra MMAI vs Onni Saranpää Kurikan Ryhti KURY, 2-1
Onni Siven Tuusula Fighter Club TFC vs Aleksanteri Hanski MMA Imatra MMAI, 2-1

Sijoitukset:
1. Onni Siven TFC
2. Aleksanteri Hanski MMAI
3. Olli-Pekka Talja KURY
4. Onni Saranpää KURY

Pojat 13-15v. KL -47kg
Emil Ketola MMA Imatra MMAI vs Oskari Hyle Tuusula Fighter Club TFC, 3-0

Sijoitukset:
1. Emil Ketola MMAI
2. Oskari Hyle TFC

Pojat 13-15v. KL -52kg
Eetu Oinonen Jigotai Kickboxing JKB vs Konsta Kinnunen Järvenpää Kehäkarhut Jäkk, 3-0
Emil Ketola MMA Imatra MMAI vs Casper Tiesmaa Järvenpää Kehäkarhut Jäkk, 2-1
Pavel Podvokin MMA Imatra MMAI vs Eetu Oinonen Jigotai Kickboxing JKB, 3-0
Pavel Podvokin MMA Imatra MMAI vs Emil Ketola MMA Imatra MMAI, 3-0

Sijoitukset:
1. Pavel Podvokin MMAI
2. Emil Ketola MMAI
3. Casper Tiesmaa Jäkk
3. Eetu Oinonen JKB

Pojat 13-15v. KL -63kg
Juuse Uusimäki NHB Iisalmi NHBI vs Ville Häkkinen Jigotai Kickboxing JKB, 2-1
Leevi Nurmenniemi Kurikan Ryhti KURY vs Simo Tähtinen Järvenpää Kehäkarhut Jäkk, 2-1
Otso Siven Tuusula Fighter Club TFC vs Juuse Uusimäki NHB Iisalmi NHBI, 3-0
Elias Puustelli Jigotai Kickboxing JKB vs
Leevi Nurmenniemi Kurikan Ryhti KURY, 2-1
Otso Siven Tuusula Fighter Club TFC vs Elias Puustelli Jigotai Kickboxing JKB, 3-0

Sijoitukset:
1. Otso Siven TFC
2. Elias Puustelli JKB
3. Leevi Nurmenniemi KURY
3. Juuse Uusimäki NHB

Pojat 13-15v. KL -69kg
Elias Rajamäki Järvenpää Kehäkarhut Jäkk vs Samuel Avård Kurikan Ryhti KURY, 3-0
Joni Saastamoinen Järvenpää Kehäkarhut Jäkk vs Elias Rajamäki Järvenpää Kehäkarhut Jäkk, 3-0

Sijoitukset:
1. Joni Saastamoinen Jäkk
2. Elias Rajamäki Jäkk
3. Samuel Avård KURY

Miehet 16-18v. KL -63kg
Kalle Tarkkanen Jigotai Kickboxing JKB vs Niklas Mankki Jigotai Kickboxing JKB, 2-1

Sijoitukset:
1. Kalle Tarkkanen JKB
2. Niklas Mankki JKB

Miehet 16-18v. KL -79kg
Aleksander Fieandt Tuusula Fighter Club TFC vs Seel Emil Lampinen Järvenpää Kehäkarhut Jäkk, RSC

Sijoitukset:
1. Aleksander Fieandt TFC
2. Seel Emil Lampinen Jäkk

Miehet 16-18v. KL -84kg
Tuukka Iivari Tuusula Fighter Club TFC vs Micke Ekblad Raaseporin Budo Rasbudo, RSC
Tuukka Iivari Tuusula Fighter Club TFC vs Viljami Verronen Sportfighters Jyväskylä SFJ, 3-0

Sijoitukset:
1. Tuukka Iivari TFC
2. Viljami Verronen SFJ
3. Micke Ekblad Rasbudo

Pojat 10-12v. LC -42kg
Veeti Peltoniemi Järvenpää Kehäkarhut Jäkk vs Verneri Kauppinen Järvenpää Kehäkarhut Jäkk, 3-0
Veeti Peltoniemi Järvenpää Kehäkarhut Jäkk vs Veeti Vähätiitto Ahjo Training Center ATC, 3-0

Sijoitukset:
1. Veeti Peltoniemi Jäkk
2. Veeti Vähätiitto ATC
3. Verneri Kauppinen Jäkk

Pojat 10-12v. LC +47kg
Otto Merta Olan Kamppailijat OKA vs Aron Kesti Raaseporin Budo Rasbudo, 3-0

Sijoitukset:
1. Merta Otto OKA
2. Aron Kesti Rasbudo

Pojat 13-15v. LC -63kg
Vasili Linnavuori Black Eagle Kick Boxing BEKB vs Arseny Ignatiev Raaseporin Budo Rasbudo, 2-1

Sijoitukset:
1. Vasili Linnavuori BEKB
2. Arseny Ignatiev Rasbudo

Pojat 13-15v. LC +69kg
Vasili Linnavuori Black Eagle Kick Boxing BEKB vs Arseny Ignatiev Raaseporin Budo Rasbudo, 3-0
Yousef Goushvaresh Black Eagle Kick Boxing BEKB vs Vasili Linnavuori Black Eagle Kick Boxing BEKB, RSC

Sijoitukset:
1. Yousef Goushvaresh BEKB
2. Vasili Linnavuori BEKB
3. Arseny Ignatiev Rasbudo

Veteraanit 45-55v. KL -74kg
Harri Lehtilä Järvenpää Kehäkarhut Jäkk vs Timo Mäkelä Kickboxing Team Bothnia KBTB, 2-1

Sijoitukset:
1. Harri Lehtilä Jäkk
2. Timo Mäkelä KBTB

Veteraanit 45-55v. KL -84kg
Jarkko Syrjälä Kurikan Ryhti KURY vs Safiullah Sedeqi Prime Fighters Helsinki PFH, 3-0
Harri Lehtilä Järvenpää Kehäkarhut Jäkk vs Timo Mäkelä Kickboxing Team Bothnia KBTB, 3-0
Jarkko Syrjälä Kurikan Ryhti KURY vs Harri Lehtilä Järvenpää Kehäkarhut Jäkk, 3-0

Sijoitukset:
1. Jarkko Syrjälä KURY
2. Harri Lehtilä Jäkk
3. Timo Mäkelä KBTB
3. Safiullah Sedeqi PFH

Helsinki Open 29.2.2020

1. K1 -81kg Marko Ranto SFJ (12) vs Lehtimäki Mika TJJS (2) 2-1
2. K1 -52kg Maria Singh VKK (24) vs. Elsa Närhi MKK (12) 3-0
3. K1 -71kg Itkonen Karri GB (2 + MMA) vs. Haud Karl Margus VTG EE (4) 1-2
4. K1ANv -65kg Ikulu Ronja TJJK (0) vs. Franck Cassandra EKH (0 AJR) RSC voittaja Franck
5. K1 -60kg Simone Viidas VTG EE (1) vs. Kallio Elina JKB (1) 0-3
6. K1 -56kg Nykänen Veera GB (5 + MMA) vs. Holmlund Pihla- Maaria LKLK (0) 2-1
7. K1Nv -56kg Mäki Hanna- Kaisa NHB (1) vs. Rantakylä Tiia- Mari EKH (3) RSC voittaja Rantakylä
8. K1 +70kg Liste Nina VKK (5) vs. Elonranta Elli JKB (4) 3-0
9. K1A -71kg Tugarev Omar MMA L (0+10 MMA) vs. Uskov Konstantin VTG EE (3) 3-0
10. K1 63,5kg Tikkanen Olli JKB (5 + TB) vs. Akhmedov Artem RUS (+10) RSC voittaja Tikkanen
11. K1B -60kg Levänen Onni MMA L (0) vs. Ahmaoja Lucas RJS (0 +1MMA Cjr) 0-3
12. K1 -56kg al- Saffu Noora (30) GB vs. Heiskanen Hanna NHB (11) 3-0
13. K1 -71kg Haud Karl Margus VTG EE vs. Sailio Mika TJJS (4) 0-3
14. K1Nv -60kg Laitinen Saara EKH (6) vs. Kallio Elina JKB 0-3
15. K1 -71kg Sarasjärvi Marko GB (0+ +10 MMA) vs. Kähäri Atte TKKS (12) 3-0
16. K1 -70kg Ruuska Sari JKB (11) vs. Suur Elisabet VTG EE (0) 3-0
17. K1Nv -52kg Oinonen Niina TJJK (0) vs Huttunen Nea NHB (5)1-2
18. K1NvA -65kg Kapper Victoria (C) VTG EE (0) vs. Franck Cassandra EKH RSC voittaja Franck
19. K1NV -91kg Timonen Jaakko JKB (1) vs. Kulmala Matti TJJS (0) 3-0
20. LKnvB -75kg Salonen Otso (1) SSKF vs. Haanpää Jaakko ATC (7) 0-3
21. K1 -71kg Farhadi Amin TKKS (30) vs. Pakkanen Antto MMA L (0 + 5 MMA AJR) 2-1
22. K1 -81kg Patrik Kapanen GB (2+MMA) vs. Ranto Marko SFJ 2-1

Irish Open 27.2.-1.3.2020

Mitalisijoittuneet:

FC J -60 KG kultaa, Maunu Tatu, Espoon Kehähait
FC -67 KG kultaa, Saarikangas Tino, Espoon Kehähait
FC -71 KG kultaa, Saurama Akseli, Järvenpään Kehäkarhut
FC -65 KG kultaa, Puurunen Jenna, Järvenpään Kehäkarhut
LC J +94 KG kultaa, Launiala Aapo, Järvenpään Kehäkarhut
K1 -56 KG kultaa, Honkonen Essi, Jyväskylän Jigotai Kickboxing

FC -75 KG hopeaa, Hyvärinen Mikko, Nhb Iisalmi
K1 -60 KG pronssia, Pöyhönen Katja, Jyväskylän Jigotai Kickboxing

Ottelutulokset:

FC miehet -67 kg
Tino Saarikangas, Espoon Kehähait – Tomasz Micigolski, Puola 3-0
Tino Saarikangas – Truls Mathisen, Norja 3-0
loppuottelu: Tino Saarikangas – Kian Golpira, Saksa 3-0

FC A-juniorit -60 kg
loppuottelu: Tatu Maunu, Espoon Kehähait – Albert Károly Baráth, Unkari 3-0

FC naiset -65kg
välierä: Jenna Puurunen JÄKK vs Martine Solli NOR, 3-0
loppuottelu: Jenna Puurunen vs Camilla Ström NOR, 3-0

FC miehet -71kg
välierä: Akseli Saurama JÄKK vs Thomas Myller IRL, 3-0
loppuottelu: Akseli Saurama vs Billy Dolan Geary IRL, 3-0

LC nuoret (15-16-vuotiaat) +94kg
välierä: Aapo Launiala JÄKK vs Tim Riedel GER, luov.
loppuottelu: Aapo Launiala vs Stuart Kiero GBR, 3-0

K1 naiset -56 kg
välierä: Rakoczi Renata, HUN vs. Honkonen Essi, Jigotai FIN, 0-3
loppuottelu: Bache Else-Karin NOR vs. Honkonen Essi, FIN, 0-3

K1 naiset -60 kg
loppuottelu: Hemetsbetger Stella, AUT vs. Pöyhönen Katja Jigotai FIN, 2-1

LC miehet -79 kg 1. kierros
Jukka Holmen Black Eagle Kick Boxing vs Brewer Scott UK 0-3

PF miehet 1. kierros
Jukka Holmen vs Tyrin Aleksei RUS: 12-17

PF grand champion 1. kierros
Jukka Holmen vs Ethan Kerr UK: 6-5
Jukka Holmen vs Aravena Felipe CHI: 9-10

LC juniorit -65 kg
1. kierros: Mira Sjövall Black Eagle Kick Boxing vs Nilsen Mille NOR: 3-0
2. kierros: Mira Sjövall vs Brown Jodie IRL: 1-2

LC naiset -65 kg
1. kierros: Mira Sjövall vs Christoffersen Vilde Marie NOR: 3-0
2. kierros: Mira Sjövall vs Ledebrur Beatrice AUT: 0-3

PF Grand Champion, 1. kierros
Mira Sjövall vs Hershaw Molly UK: 10-0
Mira Sjövall vs Elisabeth Rouillard CAN 1-10

Rufus Kesti, RasBudo:

Pointfight -63kg (6-15)
Pointfight -69kg (7-17)
Grand champion Pointfight (0-8)
Light contact -63kg (0-1)
Light contact -69kg (0-3)

Baltic Open 15.-16.2.2020

K1 -52 kg: Sara Nurmi, Espoon Kehähait vs. Crista Padu 0-3
K1 -60 kg: Saara Laitinen, Espoon Kehähait vs. Olga Borisenko 1-2.
K1 -60kg: Tiia-Mari Rantakylä, Espoon Kehähait vs. Olga Borisenko 1-2.

Graniitin Kovimmat 15.2.2020

1. K1 -52kg: Heli Hannus KBT – Oona Juutilainen JKB 0-3
2. K1 -56kg: Maija Lehtomäki NHB – Pihla-Maaria Holmlund LKK 0-3
3. K1 -56kg: Hanna Heiskanen NHB – Taija Savolainen JKB 0-3
4. K1nv -63,5kg: John Englund KBTK – Esmatollah Yousefi KBT 3-0
5. K1 -63,5kg: Olli Tikkanen JKB – Alireza Aholami KBT 0-3
6. K1nv -60kg: Marianna Karjalainen JKB – Anna-Kristiina Ylitalo W3R RSC (voittaja Karjalainen)
7. K1 -60kg: Mimmi Kalenius LKK – Katja Pöyhönen JKB 0-3
8. K1nv -75kg: Tuomas Räbinä TFC – Juho Leppänen NKU RSC (voittaja Räbinä)
9. K1 -81kg: Sami Tuomainen TFC – Reda Oulmane LKK 0-3
10. K1nv -65kg: Jenna Mäntylä MMAS – Marika Känsäkangas W3R 3-0
11. K1 -65kg: Sari Ruuska JKB – Viivi Vuorinen KURY 3-0
12. K1 +70kg: Jonna Räisänen TFC 76,4kg- Elli Eloranta JKB 3-0
13. K1 -52kg: Elsa Närhi K-K – Heli Hannus KBT 3-0
14. K1nv -86kg: Roope Pöyhtäri NKU – Janne Silvonen TFC 1-2
15. K1 -91kg: Juha Kivilahti OKB – Timo Tapiala LKK RSC (voittaja Kivilahti)
16. K1nv +91kg: Toomas Sjöman TFC – Johan Häkkinen W3R RSC (voittaja Sjöman)

Karlovac Open 7.-9.2.2020

Rufus Kesti, RasBudo:
PF -63kg: 3. sija
PF -69kg: 3. sija
LC -63kg: 5. sija
PF Grand Champion: 5. sija