Viikonloppuna kilpailtiin Hämeenlinna Open

7.12.2018 klo 15:00



Kushin-Kan järjesti viime viikonloppuna lauantaina 1.12. Hämeenlinna Open -potkunyrkkeilykilpailut, joissa oteltiin yhteensä huimat 26 ottelua.

Tasokkaissa kisoissa oli osallistujia ympäri Suomea, noviiseista kokeneisiin kilpailijoihin ja maajoukkueurheilujoihin. Ottelijoita oli yhteensä 19 eri seurasta ja tuomareita kisoissa oli myös yhteensä 11.

Kiitos järjestäneelle seuralle, ottelijoille, tuomareille, valmentajille, katsojille ja kaikille muille tukijoille jälleen kerran onnistuneista kisoista!

Tulokset, voittaja ensin:

1. K1-60 Sonja Juntunen, TJJK vs Siiri Virolainen, K-K Hml, 3-0
2. K1-56 Nea Paulman, TFC vs Elsa Närhi, K-K Mikkeli , 3-0
3. Jr B K1nv-57 Jonne Kahma, KBT vs Oskari Viinikainen, Lahden Gentai, 3-0
4. Jr B K1nv+60 Viivi Hakkinen, MMA Seinäjoki vs Viivi Vuorinen, Kurikan Ryhti, 2-1
5. Jr A K1nv-63,5 Valtteri Kivistö, MMA Imatra vs Santeri Varjorinta, Lahden Gentai, 2-1
6. K1-52 Heli Hannus, KBT vs Paula Varis, JKB, 3-0
7. Jr B K1nv-63,5 Veeti Maksimainen, MMA Imatra vs Jaakko Haanpää, Ahjo TC, 3-0
8. K1-60 Alireza Aholami, KBTvs Marcus Södergård, SFJ, 3-0
9. Jr B K1nv-67 Juho Suvanto, MMA Imatra vs Luukas Nikkinen, GB Gym, 3-0
10. Jr A K1nv-71 Aapo Taumala, Lahden Gentai vs Leevi Heino, LKK, 2-1
11. K1nv-86 Mika Lehtimäki, TJJS vs Romeo Thanveera, MMA Imatra, 2-1
12. K1-65 Patricia Lohman, VKK vs Siiri Virolainen, K-K Hml, 3-0
13. K1nv-56 Emmiina Kurtti, Lahden Gentai vs Jemina Laine, NKU, 3-0
14. K1nv-56 Sini Tertsonen, TFC vs Päivi Mokko-Montuori, VKK, KO
15. K1nv-86 Pauli Salmenharju, STR vs Roope Raati, K-K Mikkeli, 3-0
16. K1nv-56 Janita Immonen, JKB vs Saara Furu, EKH, 2-1
17. K1nv-65 Emma Salo, TJJS vs Vilma Laine, Olan kamppailjat, 3-0
18. K1nv-70 Elisa Koivupuu, KBT vs Nina Liste, VKK, 2-1
19. K1nv-75 Karmo Kivi, TJJS vs Ville Kaipomäki, NKU, RSC
20. K1nv-81 Marko Ranto, SFJ vs Jimi Hyttinen, STR, RSC
21. K1-56 Taija Savolainen, JKB vs Tanja Mäkiharju, K-K Hml, RSC
22. K1-70 Mirjam Hänninen, VKK vs Anne Pukkila, MMA Seinäjoki, 3-0
23. K1-71 Atte Kähäri, TKKS vs Mika Sailio, TJJS, 2-1
24. K1-60 Essi Honkonen, JKB vs Sonja Juntunen, TJJK, 3-0
25. K1-86 Markus Peltola, MMA Seinäjoki vs Tomi Tulisalmi, STR, 3-0
26. K1-56 Oona Juutilainen, JKB vs Nea Paulman, TFC, RSC