Suomen Potkunyrkkeilyliitto

« aihelistaan

Finnish Open & Cup 16.2.2019


  • Petteri Maunu

    6.2.2019 klo 08:28
    Ylläpitäjä on muokannut tätä viestiä.
    Finnish Open & Cup otellaan Espoossa lauantaina 16.2.2019. Kisat viedään läpi yhdessä päivässä.

    Aikataulu:
    klo 8.30 - 10.00 punnitus ja lääkärintarkastus
    klo 10.30 arvonta
    klo 12.00 tuomaripalaveri
    klo 14.00 ottelut

    Ottelijat:

    CupFK1-52
    Sara Nurmi, EKH
    Nea Huttunen, NHBI

    OpenFK1-52
    Heli Hannus, KBT

    CupFK1-56
    Kaisu Haapamäki, TJJK
    Hanna Heiskanen, NHBI
    Sini Tertsonen, TFC

    OpenFK1-56
    Hanna-Riikka Hartikainen, TJJK
    Emmi Saarela, EKH
    Taija Savolainen, Jigotai

    CupFK1-60
    Henna Kesänen, KK MLI
    Ira Väänänen, NHBI

    OpenFK1-70
    Petra Hämälä, KBT
    Mirjam Hänninen, VKK
    Virve Vanhakoski, KK HML

    CupFK1-70
    Nina Liste, VKK
    Suvi Halonen, NHBI

    CupFFC+70
    Henna Puolakanaho, JÄKK
    Matilda Grundman, SWE

    CupFK1+70
    Julia Johnsson, NBSA
    Minna Kivinen, EKH

    CupMYJK1-54
    Omar Hussein, EKH
    Jimi Kuismin, KBT

    Yhdistetty: OpenMK1-57
    Marcus Södergård, SF
    Alireza Aholami, KBT

    CupMOJK1-67
    Niklas Lindroos, TKKS
    Peter Räsänen, NHBI

    Yhdistetty: OpenMOJK1-67 & CupMK1-67
    Kalle Ålander, NHBI
    Joe Varis, TJJK

    OpenMK1-71
    Atte Kähäri, TKKS
    Lauri Suomela, KBT

    CupMK1-75
    Mikko Hyvärinen, NHBI
    Aleksi Virtanen, TJJK

    CupMK1-86
    Sebastian Karlsson, SWE
    Roope Raati, K-K


    Ilman ottelua näillä näkymin:

    CupFYJK1-56
    Venla Luukkonen, NHBI

    OpenFK1-60
    Patricia Lohman, VKK
    Kaisa Musikka, VKK

    OpenFK1-65
    Marika Juvonen, VKK

    OpenFFC-60
    Erika Rinne, JÄKK

    OpenFFC-65
    Jenna Puurunen, JÄKK

    OpenMOJK1-57
    Jonne Kahma, KBT

    OpenMOJFC-60
    Anton Poropudas, JÄKK

    OpenMYJK1-63,5
    Arttu Parikka, KBT

    CupMFC-63,5
    Hangi Amudsen, NOR

    OpenMFC-67
    Tino Saarikangas, EKH

    OpenMFC-71
    Akseli Saurama, JÄKK

    CupMOJK1-71
    Sampo Sorsa, NHBI

    OpenMOJK1-71
    Ville Korhonen, NHBI

    OpenMK1-75
    Oskari Holmberg, VKK

    CupMK1-81
    Aleksi Holmberg, VKK

    CupMK1-91
    Petteri Pihajoki, TKKS

  • Akseli Rouvari

    13.2.2019 klo 09:48
    Hei! Voimassaoleva liiton lisenssi ja/tai kilpailutilanteet kattava vakuutus puuttuu seuraavilta ilmoittautuneilta urheilijoilta:

    Lisenssi ja vakuutus puuttuu:
    -Kaisu HaapamäkI (TJJK)
    -Nina Liste (VKK)
    -Alireza Aholami (KBT)
    -Atte Kähäri (TKKS)
    -Lauri Suomela (KBT)
    -Aleksi Virtanen (TJJK)

    Ilman ottelua olevista:
    -Jonne Kahma (KBT)

    Vakuutus puuttuu:
    -Emmi Saarela (EKH)
    -Minna Kivinen (EKH)
    -Niklas Lindroos (TKKS)

    Ilman ottelua olevista:
    -Jenna Puurunen (JÄKK)
    -Anton Poropudas (JÄKK)
    -Aleksi Holmberg (VKK)

    Hoidattehan nämä kuntoon pikimmiten. Ilman voimassaolevaa lisenssiä ja kilpailutilanteet kattavaa vakuutusta ei saa kilpailla.

    Terveisin,
    Akseli Rouvari
    Liittosihteeri, Suomen Potkunyrkkeilyliitto

  • nimimerkki

    Jani Ikävalko/TJJK

    13.2.2019 klo 22:08
    Valitettavasti seuraavat ottelijat meiltä eivät pysty osallistumaan:
    Kaisu Haapamäki
    Aleksi Virtanen

    Pahoittelut vastustajille viime hetken perumisesta. Terveyssyille ei mahda mitään.

  • nimimerkki

    Kotona

    14.2.2019 klo 02:29
    Olisko mahdollista saada livestream kisoista?

  • nimimerkki

    JKB / Marko

    14.2.2019 klo 21:17
    JKB:n Taija Savolaisen osallistuminen peruttu.

  • Petteri Maunu

    15.2.2019 klo 10:28
    Näissä kisoissa ei ole live streämiä

  • Petteri Maunu

    18.2.2019 klo 10:46
    Ottelutulokset, voittajat ensin mainittuina

    Välierät
    1. K1 O-F-70 Virve Vanhakoski, Kushin-kan vs Mirjam Hänninen, Vantaan Kamppailuklubi 2-1

    Loppuottelut
    2. K1 C-F-52 Sara Nurmi, Espoon Kehähait vs Nea Huttunen, NHB Iisalmi RSC3
    3. K1 C-F-56 Sini Tertsonen, Tuusula Fighter Club vs Hanna Heiskanen, NHB Iisalmi 2-1
    4. K1 C-F-60 Ira Väänänen, NHB Iisalmi vs Henna Kesänen, Kachi-kan Mikkeli 3-0
    5. K1 C-F-70 Nina Liste, Vantaan Kamppailuklubi vs Suvi Halonen, NHB Iisalmi 2-1
    6. K1 C-F+70 Julia Johnsson, Nordic Budo & Sport Academy vs Minna Kivinen, Espoon Kehähait 3-0
    7. FC C-F+70 Henna Puolakanaho, Järvenpään Kehäkarhutn vs Matilda Grundman, SWE Östersunds KSF 2-1
    8. K1 C-MB-54 Jimi Kuismin, Kickboxing Team vs Omar Hussein, Espoon Kehähait AB3
    9. K1 C-MA-67 Niklas Lindroos, Turun Kontaktikarateseura vs Peter Räsänen, NHB Iisalmi 3-0
    10. K1 C-M-67 Kalle Ålander, NHB Iisalmi vs Joe Varis, Tampereen Ju-jutsukoulu RSC1
    11. K1 C-M-75 Oskari Holmberg, Vantaan Kamppailuklubi vs Mikko Hyvärinen, NHB Iisalmi 3-0
    12. K1 C-M-86 Sebastian Karlsson, SWE Östersunds KSF vs Roope Raati, Kachi-kan Mikkeli 3-0
    13. K1 O-M-57 Alireza Aholami, Kickboxing Team vs Marcus Södergård, Sportfighters 3-0
    14. K1 O-M-71 Lauri Suomela, Kickboxing Team vs Atte Kähäri, Turun Kontaktikarateseura 3-0
    15. K1 O-F-56 Hanna-Riikka Hartikainen, Tampereen Ju-jutsukoulu vs Emmi Saarela, Espoon Kehähait 3-0
    16. K1 O-F-70 Virve Vanhakoski, Kushin-kan vs Petra Hämälä, Kickboxing Team 2-1
    17. K1 O-F-52 Heli Hannus, Kickboxing Team vs Sara Nurmi, Espoon Kehähait 3-0
« aihelistaan

Osallistu keskusteluun

tai aloita uusi keskustelu »

Roskapostin esto ei onnistunut. Ole hyvä ja yritä uudelleen.
Finnish Open & Cup 16.2.2019