12
maalis 2022

W3R Fight 5

Aika
12.3.2022

Paikka
Meijerinkatu 9, 65100 Vaasa (Wasamove)

Järjestäjä
Wasa 3 Roots ry

Ilmoittautumiset
lauantaihin 6.3.2022 mennessä Suomen Potkunyrkkeilyliiton nettisivujen kautta

  • Ilmoittautumisesta tulee ilmetä ottelijan seura, sarja, nimi, ottelukokemus ja junioreilla ikä.
  • Ilmoittautumiseen tulee liittää myös valmentajan tai muun yhteyshenkilön nimi ja puhelinnumero ja/tai sähköpostiosoite kilpailunjärjestäjän yhteydenottoja varten.
  • Ilmoittautumiset tehdään kootusti seuroittain ja tuomarit tulee ilmoittaa samalla.

Säännöt
Suomen Potkunyrkkeilyliiton viralliset ottelusäännöt

Ottelumuodot
Low Kick, K-1 ja FC-Rules

Painosarjat
Suomen Potkunyrkkeilyliiton eri ottelumuotojen viralliset painosarjat

Osallistumismaksu
10 €, jos seura tuo mukanaan tuomarin osallistumismaksu on 5 €

Punnitus
kisapaikalla ottelupäivänä 12.3.2022 klo 11.00 – 12.00

Yleisön sisäänpääsy
12:30, pääsyliput 5 €

Ottelut alkavat
12.3.2022 klo 14.00

Kilpailujen johtaja/lisätiedot
Pirkka Suksi, 044 3200 374, pirkkapsuksi@gmail.com

Tuomareiden ilmoittautuminen ja tuomariasiat
SPNL:n tuomariforumin kautta

Lisätietoja
Otteluhanskat järjestävän seuran puolesta. Muiden varusteiden tulee olla sääntöjen mukaiset. Ottelijoilla tulee olla voimassa oleva lääkärintarkastus ja Potkunyrkkeilyliiton lisenssi sekä passi. Paikalla noudatetaan vallitsevia koronaohjeistuksia. Ottelijat ja huoltajat, tutustukaa kilpailuoppaaseen.

Huom
Samassa yhteydessä järjestetään nyrkkeilyn salikilpailut.

Tapahtuma Facebookissa > > >

Ilmoittautuneet
W3R Fight 5
Pirkka Suksi - 21.2.2022, 08:30
W3R:
- K1nv -56kg, Hanna Joensuu (1)
- K1 -65kg, Marika Känsäkangas (5)
- K1nv -81kg, Petrus Mäenpää, (0)
- K1-B +81kg, Jonathan Nilsson 16v (0)
- K1-A -56kg, Netta Rissanen 17v (0)
- K1nv -60kg, Anna-Kristiina Ylitalo (1)

Valmentaja:
Pirkka Suksi, 0443200374, pirkkapsuksi@gmail.com
Jarkko Syrjälä - 28.2.2022, 11:30
Kurikan Ryhti
-K1nv B +60kg Vanessa Mäntyniemi (0)
K1 A -70kg Viivi Vuorinen (18) joista 6 tatami otteluita
Arvostelutuomariksi Oskari Havuluoto

Valmentaja:
Jarkko Syrjälä 0465887888 , jake.syrjala@gmail.com
Tomi Kinnunen - 28.2.2022, 14:31
KBT Kokkola:

K1 -67kg John Englund (7 x KB + 6 x nyrkkeily)
K1nv -60kg Elli Rimpioja (2 x KB)

Valmentaja:
Tomi Kinnunen | 050 538 4811 | info@kbtkokkola.com

Avustaja:
Kai Englund

Mahdollinen tuomari ilmoitetaan myöhemmin.
Leif Stenius - 28.2.2022, 15:07
KBT Oulu
M K1Jun. (18v.) 57kg Jimi Kuismin (2 ott.)
N K1 56kg Heli Hannus (14 ott.)
N K1 65/70kg Elisa Koivupuu (n. 10 KB + n. 10 MMA)
M K1 60kg Alireza Aholami (n. 10 ott.)
M K1 67kg Leevi Ulvinen (useita kevytkontaktiotteluita sekä Tae Kwondossa että potkiksessa - ei täyskontaktiottteluita)
M K1 75kg Joona Kaisanlahti (pari potkis matsia, alle 10 MMA matsia).
Leif Stenius
P. 0400585287
Leif. Stenius@gmail.com
mgebala - 28.2.2022, 21:38
Fight4all, Pietarsaari
N K1nv -60kg Susanne Sjöblom ( 0 ottelu)
N K1 nv -65kg Jannike Hänninen ( 0 ottelu)
M K1 nv -67kg Joel Storbäck ( 1 ottelu)
M K1 -71kg Albert Thiangdee ( 0 kb, 20+ nyrkkeily)

Mikael Gebala 0400580387
mikael.gebala@gmail.com
sportfighters - 1.3.2022, 14:15
Sportfighters Jyväskylä

K1nv 63,5kg Aapo Hyyryläinen (0)
K1nv +70kg Marianne Kovanen (1)

Valmentaja:
Marko Ranto 044 3597166
sportfightersry@gmail.com

Avustaja:
Ulla Kauppila
sportfighters - 2.3.2022, 07:19
Lisätään Jyväskylästä vielä

K1nv -86kg Viljami Verronen (2)
mgebala - 2.3.2022, 21:31
Fight4all
Joel Storbäck ei osallistu

Mikael Gebala
LKK - 3.3.2022, 20:26
Lahden Kamppailulajikeskus

K1nv -65kg Ronja Kosonen (2)
K1 -70kg Mari-Leea Hankilanoja (6) (myös catchweight esim. 68kg käy)

Valmentaja:
Timo Broman
+358 40 412 9311
Antti Sariola - 3.3.2022, 23:08
Kickboxing Team Bothnia

K1 -75 kg Ville Turunen (0)
K1nv B-60 kg Taavetti Mäntylä (0) 15 v.

Turunen ei ottele Joona Kaisanlahden kanssa, kun sparraavat yhdessä. Voi otella myös noviisisäännöin, mutta mieluummin täysillä säännöillä, jos vastustajan kokemustaso samaa luokkaa.

Valmentaja
Antti Sariola
040-363 7210 / kbtbothnia@gmail.com
Mikael Mäenpää - 4.3.2022, 17:37
MMA Seinäjoki:

N K1 -60kg Jenna Mäntylä (7)
N K1nv -60kg Satu Pollari (2)
M K1nv -81kg Elias Karvonen (0)

Mikael Mäenpää
0503479459
Daniel Pettersson - 4.3.2022, 19:49
Pietarsaaren ju-jutsu

M K1 -86kg Robert Bång (4)
N K1 -65kg Katarina Stenbacka (3)

Valmentaja:
Timo Rajala
+358 50 056 0644

Arvostelutuomari:
Daniel Pettersson
Pirkka Suksi - 5.3.2022, 17:16
OTTELUPARIT, EI OTTELUJÄRJESTYS
K1 +60kg: Netta Rissanen (A), W3R - Vanessa Mäntyniemi (B), KuRy
K1 -56kg: Hanna Joensuu, W3R - Heli Hannus, KBT Oulu
K1 -60kg: Elli Rimpioja, KBT Kokkola - Jenna Mäntylä, MMAS
K1nv -60kg: Susanne Sjöblom, F4A - Satu Pollari, MMAS
K1nv -65kg: Jannike Hänninen, F4A - Ronja Kosonen, LKK
K1 -65kg: Marika Känsäkangas, W3R - Katarina Stenbacka, PJJ
K1 -70kg: Elisa Koivupuu, KBT Oulu - Viivi Vuorinen (A), KuRy
K1 +70kg Mari-Leea Hankilanoja, LKK - Marianne Kovanen, Sportfighters
K1nv -81kg: Elias Karvonen, MMAS - Petrus Mäenpää, W3R
K1 -67kg: John Englund, KBT Kokkola - Leevi Ulvinen, KBT Oulu
K1nv -86kg: Viljami Verronen, Sportfighters - Robert Bång, PJJ
K1 -75kg: Albert Thiangdee, F4A - Joona Kaisanlahti, KBT Oulu

ILMAN OTTELUA
K1-B -60kg Taavetti Mäntylä (0, 15v), KBT Bothnia
K1-B +81kg, Jonathan Nilsson (0, 16v), W3R
K1-A -57kg Jimi Kuismin (2, 18v), KBT Oulu
K1 -60kg Alireza Aholami (10), KBT Oulu
K1nv -63,5kg Aapo Hyyryläinen (0), Sportfighters
K1 -75 kg Ville Turunen (0), KBT Bothnia

HUOMIOT/KYSYMYKSET
- Ottaako Albert Thiangdee toisen ottelun Ville Turusta vastaan?
Marianna Karjalainen - 5.3.2022, 17:59
Jyväskylän Jigotai Kickboxingista vielä yksi ottelija:

N K1 -60kg Marianna Karjalainen (8)

Valmentaja kisapaikalla:
Viljami Tala, p. 050 523 4592
Pirkka Suksi - 5.3.2022, 18:16
Pari päivitystä ottelupareihin (Koivupuu, Hankilanoja, Vuorinen, Kovanen) ja lisätty -86kg-ottelu (Nilsson, Turunen).

OTTELUPARIT, EI OTTELUJÄRJESTYS
K1nv -65kg: Netta Rissanen (A), W3R - Vanessa Mäntyniemi (A), KuRy
K1 -56kg: Hanna Joensuu, W3R - Heli Hannus, KBT Oulu
K1 -60kg: Elli Rimpioja, KBT Kokkola - Jenna Mäntylä, MMAS
K1nv -60kg: Susanne Sjöblom, F4A - Satu Pollari, MMAS
K1nv -65kg: Jannike Hänninen, F4A - Ronja Kosonen, LKK
K1 -65kg: Marika Känsäkangas, W3R - Katarina Stenbacka, PJJ
K1 -70kg: Elisa Koivupuu, KBT Oulu - Mari-Leea Hankilanoja, LKK
K1 +70kg: Viivi Vuorinen (A), KuRy - Marianne Kovanen, Sportfighters
K1nv -81kg: Elias Karvonen, MMAS - Petrus Mäenpää, W3R
K1 -67kg: John Englund, KBT Kokkola - Leevi Ulvinen, KBT Oulu
K1nv -86kg: Viljami Verronen, Sportfighters - Robert Bång, PJJ
K1 -75kg: Albert Thiangdee, F4A - Joona Kaisanlahti, KBT Oulu
K1nv -86, Jonathan Nilsson (B), W3R - Ville Turunen, KBT Bothnia
K1nv -60kg: Taavetti Mäntylä (B), KBT Bothnia - Jimi Kuismin (A), KBT Oulu

ILMAN OTTELUA
K1 -60kg Marianna Karjalainen (8), Jigotai
K1 -60kg Alireza Aholami (10), KBT Oulu
K1nv -63,5kg Aapo Hyyryläinen (0), Sportfighters
Mari Mäkinen - 7.3.2022, 09:45
Seuraavilla ottelijoilla lisenssi on kunnossa, mutta vakuutus puuttuu:
Vanessa Mäntyniemi , KuRy
Heli Hannus, KBT Oulu
Susanne Sjöblom, F4A
Marika Känsäkangas, W3R
Marianne Kovanen, Sportfighters
Petrus Mäenpää, W3R
Joona Kaisanlahti, KBT Oulu
Jimi Kuismin, KBT Oulu

Seuraavilta ottelijoilta puuttuvat lisenssi ja vakuutus:
Katarina Stenbacka, PJJ
Elisa Koivupuu, KBT Oulu
Elias Karvonen, MMAS
Viljami Verronen, Sportfighters
Robert Bång, PJJ
Albert Thiangdee, F4A -
Ville Turunen, KBT Bothnia
Alireza Aholami (10), KBT Oulu

Hankithan puuttuvan lisenssin ja/tai vakuutuksen pikaisesti, jotta voit osallistua kilpailuun. Mikäli sinulla on jokin muu kuin lisenssivakuutus, ota todistus vakuutuksesta kilpailupaikalle mukaan.
Mari Mäkinen - 7.3.2022, 09:55
Seuraavilta valmentajilta, avustajilta ja/tai tuomareilta puuttuu lisenssi:

Oskari Havuluoto
Jarkko Syrjälä
Ulla Kauppila
Mikael Mäenpää
Viljami Tala
Pirkka Suksi - 11.3.2022, 19:30
(ALUSTAVA) OTTELUJÄRJESTYS

K1nv -65kg: Netta Rissanen (A), W3R - Vanessa Mäntyniemi (A), KuRy
K1nv -65kg: Jannike Hänninen, F4A - Ronja Kosonen, LKK
K1nv -81kg: Petrus Mäenpää, W3R - Elias Karvonen, MMAS
K1nv -86kg: Viljami Verronen, Sportfighters - Robert Bång, PJJ
K1nv -86, Jonathan Nilsson (B), W3R - Ville Turunen, KBT Bothnia
K1nv -60kg: Susanne Sjöblom, F4A - Satu Pollari, MMAS
K1nv -60kg: Taavetti Mäntylä (B), KBT Bothnia - Jimi Kuismin (A), KBT Oulu

TAUKO 20min

K1 -56kg: Hanna Joensuu, W3R - Heli Hannus, KBT Oulu
K1 -60kg: Elli Rimpioja, KBT Kokkola - Jenna Mäntylä, MMAS
K1 -70kg: Elisa Koivupuu, KBT Oulu - Mari-Leea Hankilanoja, LKK
K1 +70kg: Viivi Vuorinen (A), KuRy - Marianne Kovanen, Sportfighters
K1 -67kg: John Englund, KBT Kokkola - Leevi Ulvinen, KBT Oulu
K1 -65kg: Marika Känsäkangas, W3R - Katarina Stenbacka, PJJ
K1 -75kg: Albert Thiangdee, F4A - Joona Kaisanlahti, KBT Oulu
Pirkka Suksi - 12.3.2022, 21:03
TULOKSET
K1nv -65kg: Netta Rissanen (A), W3R - Vanessa Mäntyniemi (A), KuRy - voittaja Rissanen 3-0
K1nv -65kg: Jannike Hänninen, F4A - Ronja Kosonen, LKK - voittaja Kosonen 3-0
K1nv -81kg: Petrus Mäenpää, W3R - Elias Karvonen, MMAS - voittaja Karvonen 3-0
K1nv -86kg: Viljami Verronen, Sportfighters - Robert Bång, PJJ - voittaja Bång 2-1
K1nv -86: Jonathan Nilsson (B), W3R - Ville Turunen, KBT Bothnia - voittaja Nilsson 3-0
K1nv -60kg: Susanne Sjöblom, F4A - Satu Pollari, MMAS - voittaja Pollari 3-0
K1nv -60kg: Taavetti Mäntylä (B), KBT Bothnia - Jimi Kuismin (A), KBT Oulu - voittaja Kuismin 3-0
K1 -56kg: Hanna Joensuu, W3R - Heli Hannus, KBT Oulu - voittaja Hannus 3-0
K1 -60kg: Elli Rimpioja, KBT Kokkola - Jenna Mäntylä, MMAS - voittaja Rimpioja 3-0
K1 -70kg: Elisa Koivupuu, KBT Oulu - Mari-Leea Hankilanoja, LKK - voittaja Koivupuu 3-0
K1 +70kg: Viivi Vuorinen (A), KuRy - Marianne Kovanen, Sportfighters - Voittaja Kovanen AB
K1 -67kg: John Englund, KBT Kokkola - Leevi Ulvinen, KBT Oulu - voittaja Englund 3-0
K1 -65kg: Marika Känsäkangas, W3R - Katarina Stenbacka, PJJ - voittaja Stenbacka 3-0
K1 -75kg: Albert Thiangdee, F4A - Joona Kaisanlahti, KBT Oulu - voittaja Thiangdee 3-0

Ilmoittautumisen tiedot