Ranking

Rankinglistalla on 1.8.2018 alkaen K1-säännöillä otelleet liiton jäsenseurojen edustajat, joilla on ollut ko. aikana liiton lisenssi voimassa.

Kustakin painoluokasta rankataan TOP 5.

SarjaSijoitusNimiSeura
-52kg naiset1Noora al-SaffuGB Gym Helsinki
-52kg naiset2Oona JuutilainenJigotai Kickboxing Jyväskylä
-52kg naiset3Elsa NärhiKachi-Kan Mikkeli
-52kg naiset4Heli HannusKBT Oulu
-52kg naiset5Sara NurmiEspoon Kehähait
-56kg naiset1Essi HonkonenJigotai Kickboxing Jyväskylä
-56kg naiset2Hanna-Riikka HartikainenTampereen Ju-jutsukoulu
-56kg naiset3Emmi SaarelaEspoon Kehähait
-56kg naiset4Taija SavolainenJigotai Kickboxing Jyväskylä
-56kg naiset5Tanja MäkiharjuKushin-Kan Hämeenlinna
-60kg naiset1Kaisa KuismaTurun Ju-jutsuseura
-60kg naiset2Kaisa MusikkaVantaan Kamppailukeskus
-60kg naiset3Katja PöyhönenJigotai Kickboxing Jyväskylä
-60kg naiset4Sonja JuntunenTampereen Ju-jutsukoulu
-60kg naiset5Sabina BecKachi-Kan Mikkeli
-65kg naiset1Virve VanhakoskiKushin-Kan Hämeenlinna
-65kg naiset2Elisa KoivupuuKBT Oulu
-65kg naiset3Marika JuvonenVantaan Kamppailukeskus
-65kg naiset4Anna-Mari KovaniemiKBT Kokkola
-65kg naiset5Patricia LohmanVantaan Kamppailukeskus
-70kg naiset1Anne PukkilaMMA Seinäjoki
-70kg naiset2Petra HämäläKBT Oulu
-70kg naiset3Mirjam HänninenVantaan Kamppailukeskus
-70kg naiset4Marika KänsäkangasWasa 3 Roots
-70kg naiset5Miia HurskainenNHB Iisalmi
+70kg naiset1Jonna RäisänenTuusula Fighter Club
+70kg naiset2Sofia PeltonenKurikan Ryhti
+70kg naiset3Jenina AholaVantaan Kamppailukeskus
+70kg naiset4Julia JohnssonNBSA Maarianhamina
+70kg naiset5Minna KivinenEspoon Kehähait

-54kg miehet

Jimi Kuismin, KBT Oulu
Omar Hussein, Espoon Kehähait

-57kg miehet

Alireza Aholami, KBT Oulu
Marcus Södergård, SportFighters Jyväskylä
Min Kyi, NHB Iisalmi
Saku Ronkainen, KBT Oulu
Oskari Viinikainen, Lahden Gentai

-60kg miehet

Korede Lawrence, Tuusulan Nyrkkeilyseura
Jonne Kahma, KBT Oulu
Lennu Mäkeläinen, Forssan Karateseura KAN-ZEN-RYU

-63,5kg miehet

Ahmed Al-Jubouri, KBT Kokkola
Teemu Joensuu, Wasa 3 Roots
Toni Boberg, Pietarsaaren Jujutsu
Valtteri Kivistö, MMA Imatra
Santeri Varjorinta, Lahden Gentai

-67kg miehet

Lauri Suomela, KBT Oulu
Olli Tikkanen, Jigotai Kickboxing Jyväskylä
Niklas Lindroos, Turun Kontaktikarateseura
Kalle Ålander, NHB Iisalmi
Joe Varis, Tampereen Ju-jutsukoulu

-71kg miehet

Atte Kähäri, Turun Kontaktikarateseura
Amin Modabberian, Espoon Kehähait
Miro Honkanen, MMA Imatra
Mika Sailio, Turun Ju-jutsuseura
Hoseini Seyed Nader, Jigotai Kickboxing Jyväskylä

-75kg miehet

Oskari Holmberg, Vantaan Kamppailukeskus
Aki Jaakola, KBT Kokkola
Mikko Hyvärinen, NHB Iisalmi
Karmo Kivi, Turun Ju-jutsu-seura
Aki Pennanen, NHB Iisalmi

-81kg miehet

Tommi Savolainen, Tuusulan Nyrkkeilyseura
Aleksi Holmberg, Vantaan Kamppailukeskus
Marko Ranto, SportFighters Jyväskylä
Jimi Hyttinen, Sport Team Riihimäki
Markus Servin, Tuusula Fighter Club

-86kg miehet

Jari-Tapani Runtti, Kuopio Fighter Club
Marko Ranto, Sportfighters Jyväskylä
Markus Peltola, MMA Seinäjoki
Tomi Tulisalmi, Sport Team Riihimäki
Mika Lehtimäki, Turun Ju-jutsuseura

-91kg miehet

Antti Heikura, KBT Kokkola
Petteri Pihajoki, Turun Kontaktikarateseura
Elmer Numanovic, GB Gym Helsinki
Timo Tapiala, Lahden Kamppailukeskus

+91kg miehet

Juha-Matti Runtti, Oulun Kickboxing
Pirkka Suksi, Wasa 3 Roots
Lauri Tiainen, Jigotai Kickboxing Jyväskylä
Anton Fagerhed, Wasa 3 Roots
Simo Pulkki, Sport Team Riihimäki