Tulokset 2016

Ladies Fight Night, Puola, 21.12.2016

K1 WAKO-PRO -56kg  Patrycja Krawczyk POL vs. Erika Rinne FIN, 3-0

Est Open, Tallinna Viro, 18.12.2016

Osallistujat:
Korede Lawrence (hopeaa)
Tommi Savolainen
Tino Saarikangas (hopeaa)
Erkka Aronen (hopeaa)

Ottelutulokset: (voittaja ensin)

K1 -60kg
Korede Lawrence FIN vs. Taganglyjov Charygylych TKM, 2-1
Aydogdyyev Nariman TKM vs. Korede Lawrence FIN, 2-1

K1 A-63,5kg
Tino Saarikangas FIN vs. Romet Esko EST, 3-0
Valeri Golubev EST vs Tino Saarikangas FIN, KO1

K1 -75kg
Tommi Savolainen FIN vs. Remy Alliksoo EST, 3-0
Karolis Liukaitis LTU vs. Tommi Savolainen FIN, KO2

K1 -86kg Jumakulyyev Azamat TKM vs. Erkka Aronen FIN, 3-0

KBT Fight, Oulu, 3.12.2016

1. K1 -70kg Petra Hämälä KBT vs. Anne Pukkila SBS, 3-0
2. K1 -88kg (catchweight) Robert Bång PJJ vs. Perttu Juntunen KBT, 2-0
3. K1 -67kg Kalle Suvanto KBT vs. Teemu Joensuu PJJ, 3-0
4. K1 PRO -66,8kg Henri Kurttila KBT vs. Mikko Salonen RJS, 3-0
5. K1 PRO -75,0kg Valtteri Sipola KBT vs. Tomi Kinnunen KBTK, 3-0

Fight Night, Jyväskylä, 6.12.2016

K1 -60kg Mohammad Hussain Zafari JKB (AFG) vs. Minh Le JKB, 2-1

EM-kilpailut, Loutraki Kreikka, 19.-27.11.2016

Osallistujat:
Hanne Lauslehto: kultaa
Jenna Puurunen: sij. 5.-8.

Tulokset: (voittaja ensin)

FC -52 kg
Hanne Lauslehto FIN vs. Alkayis Funda TUR, 3-0
Hanne Lauslehto FIN vs. Irina Parakhina RUS, 3-0

FC -60kg Randall Tennese GB – Jenna Puurunen FIN, 3-0

Helsinki Open 16, 5.11.2016

Tulokset: (voittaja ensin)

Näytösottelu K1 -67kg Antti Kulmala KKU vs. Karl Jürgenson VIIMS EE, EI TUOMIOTA

1. K1 -81kg Maikel Astor VIIMS EE vs. Karl Elmik Paide MT EE, RSC3
2. K1nv -56kg Kaisu Haapamäki WFC vs. Milla Kosonen TFC, 2-1
3. K1 -67kg Kalle Suvanto KBT vs. Mikko Salonen RJS, 3-0
4. K1 -71kg Andi Uustalo VIIM EE vs. Atte Kähäri TKKS. 3-0
5. K1 +70 Hanna Saarinen TFC vs. Niina Havu PKUK, 3-0
6. K1nv -71kg Joona Huttunen JKB vs. Ilari Nuutinen VIIMS EE, 2-1
7. K1nv -71kg Mika Sailio TJJS vs. Kimmo Saira KKU, 3-0
8. K1 -63,5kg Alireza Aholami KBT vs. Lennu Mäkeläinen FKS, 3-0
9. K1 -63,5kg Tino Saarikangas EKH vs. Johannes Henriksson TJJS, 3-0
10. K1nv -60kg Essi Honkonen JKB vs. Sonja Juntunen WFC, 3-0
11. K1nv -65 kg Titta Kivikoski TJJS vs. Sini Räisänen TFC, 2-1
12. K1nv -56kg Noora Al-Saffu GB vs. Kaisu Haapamäki WFC, 3-0
13. K1 +70kg Riikka Järvenpää CAF vs. Hanna Saarinen TFC, 2-1
14. K1 +91kg Tuomas Marjava GB vs. Juho Jousmäki EKH, 2-1

Parhaina ottelijoina palkittiin isäntäseura GB Gymin Noora al-Saffu ja Espoon Kehähaiden Tino Saarikangas.

EM-kilpailut K1 ja Low Kick, Maribor Slovenia, 22.30.10.2016

Osallistujat:
Camilla Marjamäki: kultaa
Piia Haverinen: pronssia
Hanna Raatesalmi: sij. 5.-8.
Erika Rinne: sij. 9.-16.

Tulokset: (voittaja ensin)

Alkuottelut:

K1 -52 kg
Hanna Raatesalmi FIN vs. Monica Torcio FRA, 3-0
Monika Chochlikova SVK vs. Hanna Raatesalmi FIN, 3-0

K1 -56 kg
Amal-Emily Wahby ITA vs. Erika Rinne FIN, 2-1

LK -56 kg
Piia Haverinen FIN vs. Nuria Emmenegger SUI, 3-0
Piia Haverinen FIN vs. Nicolette Giusi ITA, 3-0

Semifinaalit

LK -56 kg Oksana Shchetinina RUS vs. Piia Haverinen FIN , 3-0

LK -60 kg Camilla Marjamäki FIN vs. Audrey Guillaume FRA, 3-0

Finaalit

LK -60 kg Camilla Marjamäki FIN vs. Cigdem Kirvac TUR, 3-0

Fairtex Open, Espoo, 15.10.2016

Tulokset: (voittaja ensin)

1. LKnv -52 kg Noora Al-Saffu GB vs. Milla Kosonen TFC, 3-0
2. K1nv -86kg Jari Behm EKH vs Guillaume Macquart HJJK 3-0
3. K1nv -65 kg Sini Räisänen TFC vs.  Mirja Pulli HJJK, 3-0
4. K1nv +91kg Juho Jousmäki EKH vs Pasi Aromäki HJJK 3-0
5. K1 +70 kg Hanna Saarinen TFC vs Anne Pukkila SBS 2-1
6. K1 -91 kg Janusz Niekrasz EKH vs Tuomas Nummi GB 3-0

Parhaana naisottelijana palkittiin Tuusula Fighter Clubin Hanna Saarinen ja parhaana miesottelijana palkittiin Espoon Kehähaiden Janusz Niekrasz.

Scandinavian Open, Oslo Norja, 30.9.-1.10.2016

Anton Poropudas: kultaa
Heta Vieltojärvi: kultaa
Antti Rintanen: kultaa x 3
Joni Yläoutinen: hopeaa
Sandra Kapp: hopeaa

Tulokset: (voittaja ensin)

FC jrB -63,5 kg Anton Poropudas FIN vs Kristian Smedhaugen NOR, 3-0

LC (13-15 vuotiaat) -55 kg
1. kierros
Heta Vieltojärvi FIN vs Sofie Gresslen NOR, 3-0
Sandra Kapp FIN vs Lisa Koessler AUT, WO

LC (13-15 vuotiaat) -55 kg
Sandra Kapp FIN vs Runa Sorkness NOR, 3-0
Heta Vieltojärvi FIN vs Margharita Edvardsen NOR, 3-0
Heta Vieltojärvi FIN vs Sandra Kapp FIN, 2-1

KL -71kg Joni Yläoutinen FIN vs Timmy Bergkvist NOR, 3-0

KL -71kg Jean Tuffer NOR vs Joni Yläoutinen FIN, loukkaantuminen 2. erässä

KL -79kg Antti Rintanen FIN vs Zaergy Hama NOR, 3-0

LC -79kg
Antti Rintanen FIN vs Tommy Anderssen NOR, ylivoimainen pistevoitto 2. erässä
Antti Rintanen FIN vs Lasse Haralden NOR, ylivoimainen pistevoitto 2. erässä
Antti Rintanen FIN vs Stian Stormi NOR, ylivoimainen pistevoitto 2. erässä

PF -79kg
Antti Rintanen FIN vs Lasse Haralden NOR, ylivoimainen pistevoitto 1. erässä
Antti Rintanen FIN vs Arslan Sazear AUT, 16-12

Nordic Open, Kööpenhamina Tanska, 25.9.2016

Pirkka Suksi: kultaa
Hanna Raatesalmi: kultaa
Piia Haverinen: kultaa
Camilla Marjamäki: kultaa
Virve Sinkkonen: hopeaa
Lauri Suomela: pronssia
Henrik Björkqvist: pronssia
Mikko Ojala

Tulokset: (voittaja ensin)

Alkuottelut:
K1 Lauri Suomela FIN vs. Mikko Ojala FIN, 3-0

Semifinaalit:
K1 -65 kg Virve Sinkkonen FIN vs. Camilla Skov DEN, 3-0
K1 -67kg Thomas Bärnholt NOR vs. Lauri Suomela FIN, 3-0
K1 -67 kg Daniel Lopez NOR vs. Henrik Björkqvist FIN, AB1

Finaalit:
K1 -52 kg Hanna Raatesalmi FIN vs. Roheela Bashir DEN, 3-0
K1 -56 kg Piia Haverinen FIN vs. Anne Line Hogstad NOR, 3-0
K1 -65 kg Camilla Marjamäki FIN vs Virve Sinkkonen FIN, WO
K1 +91 kg Pirkka Suksi FIN vs. Michel Thin DEN, KO1

Hämeenlinna Open, 1.10.2016

1. K1 -56 kg Essi Honkonen JKB vs Miia Vuolukka KBTK, 3-0
2. Lknv -65 kg Josefin Stolpe W3R vs Tanja Korjus K-K, 3-0
3. K1nv -71 kg Atte Kähäri TKKS vs Viljo Kylliäinen STR, RSC2
4. K1nv, -75 kg, Janne Salmenharju STR vs Eetu Riihinen NKU, 3-0
5. K1 -81 kg Tuomas Hiden GB vs Antti Saarnio RJS, 3-0

Näytösottelu: K1nv -60 kg Katariina Vesala GB vs Fanny Dunder RJS
Näytösottelu: LK -86kg Shamil Seifulla K-K vs Tuomas Marjava GB

European Cup, Praha Tsekki, 22.-24.9.2016

Tulokset: (voittaja ensin)

K1 -56 kg Veronika Petrikova SLK vs Erika Rinne FIN, 3-0

K1 -60 kg
Korede Lawrence FIN vs Frederico Cordeiro POR, 2-1
Ruslan Shakhaldaev RUS vs Korede Lawrence FIN, 3-0.

K1 -75 kg
Tommi Savolainen FIN vs Zulfigar Gadiev BLR 3-0
Vladimir Riha vs. Tommi Savolainen FIN, KO2

Bar & Fight 2, Pori, 24.9.2016

1. K1 -70kg Niina Havu PKUK vs. Petra Hämälä KBT, 3-0
2. K1 -67kg Kalle Suvanto KBT vs. Jiri Kähkönen PKUK, KO1
3. K1 -60kg Tiina Korhonen KFC vs. Jenni Tiittanen PKUK, 2-1

Bestfighter Pro Gala, Rooma Italia, 18.9.2016

Tulokset:

FC -52 kg PRO Hanne Lauslehto FIN vs. Flavia Gaspertini ITA, 3-0
FC -60 kg PRO Jenna Puurunen FIN vs. Stefania Spano ITA, 3-0

Lahden kansalliset, 11.9.2016

1. K1 -75kg Aleksi Virtanen TJJK vs. Mustafa Cekic LKK, KO2
2. K1nv -60kg Alina Viranto MMAR vs. Taru Pihkola LKK, 3-0
NÄYTÖSOTTELU Teemu Seppälä KBT vs. Arttu Ruutiainen LKK, (KO3)
3. K1 -71kg Lauri Suomela KBT vs. Antti Kulmala KKU, 3-0
4. K1 -71kg Henri Kurttila KBT vs. Mikko Salonen RJS, 2-1
5. K1nv -60kg Fanny Dunder RJS vs. Alina Viranto MMAR, 3-0
6. K1 -75kg -75 Eetu Riihinen NKU vs. Aleksi Virtanen TJJK, WO

Nuorten MM-kilpailut, Dublin Irlanti, 27.8.-3.9.2016

Akseli Saurama: hopeaa
Tino Saarikangas: 5.-8.

Tulokset:

K1 -63,5kg
Tino Saarikangas FIN vs. Andrei Chihileichyk BLR, 2-1
Petru Morar MLD vs. Tino Saarikangas FIN, 3-0

FC -71kg
Akseli Saurama FIN vs. Egor Murzin RUS, 3-0
Akseli Saurama FIN vs. Paulo Branco POR, 3-0
Peter Carr IRL vs. Akseli Saurama FIN, 3-0

EM-karsintaottelut, Espoo, 14.8.2016

LK -56kg
Piia Haverinen (Vantaan Kamppailukeskus) vs. Wilma Railio (GB Gym). Selkeä pistevoitto Haveriselle.

LK -60kg
Camilla Marjamäki (Vantaan Kamppailukeskus) vs. Kaisa Leino (Turun Ju-jutuseura). Selkeä pistevoitto Marjamäelle.

Slevenian Mariborissa 22.-30.10. pidettävien Low Kick ja K1 -ottelumuotojen EM-kilpailujen joukkueessa ovat:

K1 -52kg Hanna Raatesalmi VKK
K1 -56kg Erika Rinne LKBC
LK -56kg Piia Haverinen VKK
LK -60kg Camilla Marjamäki VKK
K1 -67kg Lauri Suomela KBT

Italian World Cup 5.6.2016

Jenna Puurunen (Jäkk): kultaa
Hanne Lauslehto (Jäkk): kultaa
Akseli Saurama (Jäkk): kultaa

Tulokset: (voittaja ensin)

FC -65kg
Jenna Puurunen JÄKK vs. Agata Piechowicz (POL), 3-0
Jenna Puurunen JÄKK vs. Ksenia Miroshnichenko (RUS), 3-0
Jenna Puurunen JÄKK vs. Elisabeth Rebnord (NOR), 3-0
Jenna Puurunen JÄKK vs Nicole Trimmel (AUT), 2-1

FC -52kg
Hanne Lauslehto JÄKK vs. Monika Markowska (GBR), 3-0
Hanne Lauslehto JÄKK vs Kristin Vollstad (NOR), 3-0

FCjun -71kg
Akseli Saurama JÄKK vs. Murzin Egor (RUS), 2-1
Akseli Saurama JÄKK vs. Radoslav Kostov (BUL), 2-1
Akseli Saurama JÄKK vs Anton Nagornyi (RUS), 2-1

KL sen/jun under green -70kg
Joni Yläoutinen JÄKK vs. Michal Konkel (POL), 3-0
Myftar Plaka (ITA) vs. Joni Yläoutinen JÄKK, 2-1

Turnauksen parhaaksi naisottelijaksi valittiin Jenna Puurunen.

Unkarin World Cup, 12.-15.5.2016

Erika Rinne LKBC: kultaa
Hanna Raatesalmi VKK: hopeaa
Anna-Kaisa Hokkanen K-K: pronssia
Pirkka Suksi W3R: pronssia
Petra Hämälä KBT: pronssia
Wilma Railio GB: pronssia

Tulokset (voittaja ensin)

Perjantai:
K1 -60kg Danijel Memedovski (SRB) vs Korede Lawrence, 3-0
K1 -63,5kg Antoine Habash (HUN) vs Henri Kurttila KBT, KO3
K1 -67kg Slobodan Mijajlovic vs Lauri Suomela KBT, RSC2
K1 -75kg Michal Ronkiewicz (POL) vs Tommi Savolainen TNS, 3-0
K1 +91kg Pirkka Suksi W3R vs Ion Stratulat (MDA), 3-0
K1 -52kg Liudmila Chyslova (BLR) vs Paula Kamula KBT, 3-0
K1 -52kg Hanna Raatesalmi VKK vs Klara Stranadova (CZE), WO
K1 -52kg Anna-Kaisa Hokkanen K-K vs Michaela Kerlehova (CZE), 2-1
LK -56kg Laura Lombardi (ITA) vs. Wilma Railio GB, 2-1
K1 -56kg Nataliia Martiukhina (UKR) vs Piia Haverinen VKK, 2-1
K1 -56kg Erika Rinne LKBC vs. Giulia Dragonetti (ITA), RSC2
K1 -60kg Valentina Keri (SRB) vs Camilla Marjamäki VKK, 3-0
K1 -60kg Marta Waliczek vs Kaisa Leino TJJS, 3-0
K1 -65kg Veronika Camarova vs Virve Sinkkonen K-K, 3-0
K1 -70kg Natalia Nikolajczuk (POL) vs Petra Hämälä KBT, 3-0
K1 -60kg Laszlo Barnabas vs Tino Saarikangas, WO

Lauantai:
K1 -52kg Hanna Raatesalmi VKK vs Anna Kozera (POL), 3-0
K1 -52kg Anna Proskrebysheva (RUS) vs Anna-Kaisa Hokkanen K-K, 3-0
K1 -56kg Erika Rinne LKBC vs. Anita Horvath (HUN), 3-0
K1 +91kg Oleksandr Vasylenko (UKR) vs Pirkka Suksi W3R, 3-0

Sunnuntai:
K1 -52kg Anna Proskrebysheva (RUS) vs Hanna Raatesalmi VKK, 3-0
K1 -56kg Erika Rinne LKBC vs. Alesia Klimaveis (BLR), 2-1

KBT-kisat Oulussa 7.5.2016

1. K1nv -71kg Kim Nylund PJJ vs. Tero Harju KURY, 3-0
2. K1nv -56kg Miia Vuolukka KBTK vs. Alina Viranto MMAR, 3-0
3. K1nv -75kg Tomi Kinnunen KBTK vs. Mikko Rintala PJJ, 3-0
4. K1nv -86kg Mikael Johansson PJJ vs. Tim Langebro NBSA, 3-0
5. K1 -63,5kg Kalle Suvanto KBT vs. Mohammad Hussain Zafari JKB (AFG), KO3
6. K1nv -71kg Timo Rajala PJJ vs. Tero Harju KURY, AB2

Itävallan World Cup, Innsbruck, 15.-17.4.2016

Hanne Lauslehto (Jäkk): kultaa
Jenna Puurunen (Jäkk): kultaa
Erika Rinne (LKBC): kultaa
Akseli Saurama (Jäkk): ei vastustajaa

Tulokset (voittaja ensin:)

FC -52kg
Hanne Lauslehto JÄKK vs Verana Hofmann (SWI), 3-0
Hanne Lauslehto JÄKK vs Steffi Grob (GER), RSC1
Hanne Lauslehto JÄKK vs Kristen Vollstad (NOR), 3-0

FC -60kg
Jenna Puurunen JÄKK vs Renata Rakoczi (HUN), 3-0
Jenna Puurunen JÄKK vs Paulina Jarzmik (LI), 3-0

K1 -56kg
Erika Rinne LKBC vs Yvon Yael (AUT), RSC2
Erika Rinne LKBC vs Sandra Maskova (CZE), 3-0

SM-kilpailut K1, Vaasa, 26.-27.3.2016

Kisojen menestynein seura oli oululainen Kickboxing Team neljällä mestaruudella. Kahteen kultaan ylsivät Turun Ju-jutsuseura, Vantaan Kamppailukeskus, Lahti Kickboxing Club sekä helsinkiläinen GB Gym. Yhteensä mestaruudet jakautuivat 12 eri seuraan.

Lauantain tulokset (voittaja ensin):

Alkuottelut
1. – N-52kg – Sanni Nurminen, LKC vs. Sara Sinikallio, W3R, 3-0
2. – N-65kg – Julia Laapotti, TJJS vs. Marika Juvonen, VKK, 2-1

Semifinaalit
3. – P-67kg – Tino Saarikangas, EKH vs. Jiri Kähkönen, PKUK, KO
4. – P-67kg – Sebastian Yrjölä, LKK vs. Aleksi Rautiainen, GB, 2-1
5. – N-56kg – Piia Haverinen, VKK vs. Wilma Railio, GB, 3-0
6. – N-56kg – Hanna-Riikka Hartikainen, TJJS vs. Pauliina Salonen, LKC, 3-0
7. – N-70kg – Verna Mustonen, EKH vs. Mirjam Hänninen, VKK, 2-1
8. – M-63,5kg – Rasmus Petell, W3R vs. Joona Vauhkonen, VKK, 3-0
9. – M-67kg – Kari Viinikainen, LKK vs. Pekka Vesanen, GB, 3-0
10. – M-67kg – Joni Kurkimäki, W3R vs. Tommi Alatalo, LKK, 3-0
11. – M-71kg – Otto Suonpää, TJJS vs. Onni Haapala, PTBC, 3-0
12. – M-75kg – Tuomas Hiden, GB vs. Aleksi Matikainen, CHI, 3-0
13. – M-75kg – Janne Mäkelä, KBT vs. Niko Myllynen, RNC, 3-0
14. – M-81kg – Mikko Tirronen, LKBC vs. Antoni Ahlstedt, GB, 3-0
15. – M-81kg – Simo Ukkonen, KTBC vs. Tommi Savolainen, TNS, 2-1
16. – M-86kg – Juho Laitinen, Kuopio Fighter Club vs. Erkka Aronen, EKH, 3-0
17. – M-86kg – Tuomas Marjava, GB vs. Fredrik Salmela, W3R, 2-1
18. – M-91kg – Aki Kulmala, KBT vs. Tuomas Nummi, GB, 3-0
19. – N-52kg – Hanna Raatesalmi, VKK vs. Sanni Nurminen, LKC, 3-0
20. – N-52kg – Anna-Kaisa Hokkanen, K-Kvs. Veera Nykänen, GB, 3-0
21. – N-65kg – Virve Sinkkonen, K-K vs. Julia Laapotti, TJJS, 3-0
22. – N-65kg – Kaisa Leino, TJJS vs. Laressa van Emdem, LKC, 3-0

Sunnuntain tulokset (voittajat ja Suomen mestarit 2016 ensin):

Finaalit

1. – T-56kg – Noora Al-Saffu, GB vs. Fanny Dunder, RJS, 3-0
2. – P-54kg – Joona Peurala, KURY vs. Jasper Kairamo, KBT, 3-0
3. – P-57kg – Iiro Ihalainen, LKK vs. Lennu Mäkeläinen, FKS, 3-0
4. – P-60kg – Kalle Suvanto, KBT vs. Daniel Kestilä, PTBC, 3-0
5. – P-67kg – Tino Saarikangas, EKH vs. Sebastian Yrjölä, LKK, 3-0
6. – N-48kg – Tessa Kakkonen, LKC vs. Saija Simpanen, LKK, 3-0
7. – N-52kg – Hanna Raatesalmi, VKK vs. Anna-Kaisa Hokkanen, K-K, 3-0
8. – N-56kg – Piia Haverinen, VKK vs. Hanna-Riikka Hartikainen, TJJS, 3-0
9. – N-65kg – Kaisa Leino, TJJS vs. Virve Sinkkonen, K-K, 2-1
10. – N-70kg – Petra Hämälä, KBT vs. Verna Mustonen, EKH, 2-1
11. – M-60kg – Korede Lawrence, TNS vs. Mikko Välimäki, RJS, KO2
12. – M-63,5kg – Henri Kurttila, KBT vs. Rasmus Petell, W3R, 2-1
13. – M-67kg – Joni Kurkimäki, W3R vs. Kari Viinikainen, LKK, 3-0
14. – M-71kg – Teemu Hellevaara, CHI vs. Otto Suonpää, TJJS, 3-0
15. – M-75kg – Janne Mäkelä, KBT vs. Tuomas Hiden, GB, 3-0
16. – M-81kg – Simo Ukkonen, KTBC vs. Mikko Tirronen, LKBC, KO2
17. – M-86kg – Tuomas Marjava, GB vs. Juho Laitinen, KFC, 2-1
18. – M-91kg – Mansur Nasimi, TJJS vs. Aki Kulmala, KBT, 2-1
19. – M+91kg – Miika Kinnunen, LKC vs. Pirkka Suksi, W3R, AB2

Irish Open World Cup, Dublin Irlanti, 3.-6.3.2016

Jenna Puurunen (Jäkk): hopeaa
Akseli Saurama (Jäkk)
Antti Rintanen (Jäkk)

Tulokset: (voittaja ensin)

FC -60kg
Jenna Puurunen JÄKK vs Jaide Gibbons (IRL), WO
Jenna Puurunen JÄKK vs Paulina Jarzmik (LI), 3-0
Thea There Naess (NOR) vs Jenna Puurunen JäKK, 3-0

FCjr -71kg
Simeon Ross (NOR) vs Akseli Saurama JÄKK, 2-1

LC -79kg
Antti Rintanen JÄKK) vs Giulio Florucci (ITA), 3-0
Kenny Brendan (IRL) vs Antti Rintanen JÄKK, 3-0
Darell Merryweather (GBR) vs Antti Rintanen JÄKK, 12-4

Helsinki Open 15, 5.3.2016

Parhaina ottelijoina palkittiin Elina Huttunen JKB ja Teemu Seppälä KBT.

Tulokset: (voittaja ensin)

K1 -56kg Katja Pöyhönen JKB vs. Katariina Vesala GB, 3-0
K1nv -60kg Teemu Seppälä KBT vs. Ville Kandelin RJS, 3-0
K1nv -67kg Jiri Kähkönen PKUK vs. Marko Viitanen KTBC, 3-0
K1nv -67kg Jevgeni Semjonov EKH vs. Teemu Siven KPC, 3-0
K1(nv) +91kg Tuomas Nummi GB vs. Andrei Gladysev FKS, 3-0
K1nv -60kg Elina Huttunen JKB vs. Saija Akkanen MMAI, RSC
K1jrnv -57kg Joona Peurala KURY vs. Jasper Kairamo KBT, 2-1
LKjrnv -60kg Eeva Kamrat PKUK vs. Rattikarn (Jenni) Meesit MMAI, RSC3
K1nv -56kg Leena Polenov JKB vs. Veera Nykänen GB, 2-1
K1jr -63,5kg Tino Saarikangas EKH vs. Kalle Suvanto KBT, 2-1
K1nv -65kg Marika Juvonen VKK vs. Meri Kittilä RNC, 3-0
K1jrnv -56kg Noora Al-Saffu GB vs. Fanny Dunder RJS, 2-1
K1 -67kg Aleksi Rautiainen GB vs. Joona Vauhkonen VKK, 2-1
K1 -86kg Mikko Tirronen LKBC vs. Tuomas Marjava GB, 2-1
K1nv +91kg Juho Jousmäki EKH vs. Renatas Mazrimas GB, 3-0

KBT-kisat Oulu, 20.2.2016

Tulokset: (voittaja ensin)

1. K1nv -81kg John Häger PJJ vs Jaakko Isomaa NF, 3-0
2. K1nv -75kg Kim Nylund PJJ vs Tuukka Kaarre KBT, 2-1
3. K1nv -81kg Tomi Kinnunen KBTK vs. Philip Asplund PJJ, 3-0
4. LK -67kg Henri Kurttila KBT vs. Olli Jokela KBT, 3-0

Harjoituskilpailut, Vaasa, 15.2.2016

Neljä näytösottelua

Karlovac Open, Kroatia, 12.-14.2.2016

Anton Poropudas: kultaa
Korede Lawrence: kuktaa
Akseli Saurama: luovutusvoitto + pronssi

Tulokset: (voittaja ensin)

FCyjr -54kg Anton Poropudas JÄKK vs Andrina Gaspar (CRO), 3-0
FCojr -71kg Akseli Saurama JÄKK vs Mislau Kristic (CRO), WO
FCojr -75kg Ahte Bulog CRO vs Akseli Saurama JÄKK, 3-0
K1 -60kg Korede Lawrence TNS vs Szymon Niescior (POL), 2-1
K1 -60kg Korede Lawrence TNS vs Kamalctoni Edziauek (POL), KO1

Baltic Open, Tallinna, 13.-14.2.2016

Tino Saarikangas (EKH): hopeaa
Aleksi Rautiainen (GB): keskeytys

Tulokset:
K1 ojr -63,5kg Jegor Jakovlev (EST) vs Tino Saarikangas EKH, 3-0
K1 ojr -71kg Andres Oitsar (EST) vs Aleksi Rautiainen GB, RSC-I2

Hämeenlinna Open, 6.2.2016

Tulokset: (voittaja ensin)

0. Näytösottelu: Mikko Tirronen LKBC vs Tuomas Marjava GB, —
1. K1 -60kg Hanna-Riikka Hartikainen TJJS vs Eeva Kamrat PKUK 3-0
2. K1 -71kg Markus Muruste PF vs Atte Kähäri TKKS 3-0
3. K1 -56kg Katariina Vesala GB vs Päivi Heinonen PKUK, 3-0
4. K1nv -91kg Jesse Hietanen K-K vs Eetu-Pekka Teräs W3R 2-1
5. K1 -56kg Wilma Railio GB vs Anna-Kaisa Hokkanen K-K, 3-0
6. K1 -70kg Julia Laapotti TJJS vs Niina Havu PKUK, 2-1
7. K1nv -67kg Aleksi Rautiainen GB vs Mikko Ojala W3R, 3-0
8. K1nv -52kg Noora Al-Saffu GB vs Katariina Sudensalmi LKBC, RSC1 voittaja Al-Saffu
9. K1nv -81kg Tuomas Hidén GB vs Jussi Hämäläinen TFC, KO1 voittaja Hidén
10. K1nv -60kg Hanna-Riikka Hartikainen TJJS vs Leena Polenov JKB, 3-0
11. K1 -71kg Markus Muruste PF vs Jan Strandberg TFC, AB2 voittaja Muruste
12. K1 +91kg Pirkka Suksi W3R vs Eetu Kauppinen LKBC, 3-0