Kamppailulajien seurawebinaari 1

Seurawebinaareissa on tarjolla  työkaluja seuratoiminnan kehittämiseen. Ensimmäinen  webinaari pidetään maanantaina 6.9.

Nyrkkeilyliitolle suunnatut seurawebinaarit on nyt avattu muillekin kamppailulajeille. Ensimmäisen webinaarin aiheena on Seuran käsikirja ja vuosikello. 

Ensimmäisessä webinaarissa käydään läpi malli, jonka avulla voi tehdä seuralle toimintakäsikirjan. Samalla suunnitellaan vuosikelloa, johon tehdään näkyväksi seuran tapahtumat ja toiminnot vuositasolla.

Webinaariin osallistuminen maksaa 10 euroa/seura. Yhdestä seurasta voi osallistua korkeintaan viisi henkilöä. Seurasta yksi henkilö tekee ilmoittautumisen. Ilmoittautuminen päättyy 31.8.2021. Ilmoittautuneille lähetetään osallistumislinkki viimeisen ilmoittautumispäivän jälkeen. Seuran yhteyshenkilö voi jakaa linkin viidelle osallistujalle. Kouluttajana toimii Sanna Erdogan.

Toinen seurawebinaari pidetään 28.9. ja silloin aiheena on Urheilijan/harrastajan polku.

Ilmoittaudu ensimmäiseen webinaariin 31.8. mennessä Suomisportissa >>>