TOPTEN Junnucup II keräsi runsaasti osallistujia

6.11.2019 klo 12:00





Alla Järvenpäässä viime viikonloppuna (1.-2.11.2019) järjestetyn junioripotkunyrkkeilytapahtuman tulokset.

Kilpailijoita TOPTEN Junnu Cup II:ssa oli yhteensä 63 ja tapahtuma tarjosi mahdollisuuden kilpailla kahdessa eri lajissa (Kick Light ja Light Contact, kaikkein nuorimmille oli lisäksi Pointfighting sarja)  Näistä koostui kahdella tatamilla yhteensä 63 ottelua useassa eri tyttöjen ja poikien juniorisarjassa.

Mukana oli Suomen Potkunyrkkeilyliiton jäsenseuroja yhteensä  11 joka puolelta Suomea aina Oulusta Helsinkiin ja Kurikasta Imatralle. Mukaan mahtui myös yksi seura Tallinnasta, Virosta.

TULOKSET

Ottelutulokset TOPTEN Junnu Cup II 2.11.2019

Point Fighting 7-9v avoin sarja
Benjamin Blomqvist JäKK - Titus Kandell NKU 8-2
Benjamin Blomqvist JäKK - Lenni Joutsela NKU 6-3
Sijoitukset: 1. Blomqvist JäKK 2. Joutsela NKU 3. Kandell NKU

Kick Light tytöt 10-12v -42kg
Iida Suvanto MMA Imatra - Minka Kaipomäki NKU 3-0
Sijoitukset: 1. Suvanto MMA Imatra 2. Kaipomäki NKU

Kick Light tytöt 10-12v -47kg
Iida Suvanto MMA Imatra - Sandra Mäkelä KBT Oulu 3-0
Sijoitukset: 1. Suvanto MMA Imatra 2. Mäkelä KBT Oulu

Kick Light tytöt 10-12v +47kg
Marika Truuvärt EAK Estonia - Sandra Mäkelä KBT Oulu 3-0
Iida Suvanto MMA Imatra - Linnea Rahikkala NKU 3-0
Marika Truuvärt EAK Estonia - Alina Häiväläinen Kurikan Ryhti 3-0
Linnea Rahikkala NKU - Alina Häiväläinen Kurikan Ryhti WO
Iida Suvanto MMA Imatra - Marika Truuvärt EAK Estonia 3-0
Sijoitukset: 1. Suvanto MMA Imatra 2. Truuvärt EAK Estonia 3. Rahikkala NKU

Kick Light tytöt 13-15v -55kg
Iida Suvanto MMA Imatra - Verena Kiimalainen NHB Iisalmi 3-0
Sijoitukset: 1. Suvanto MMA Imatra 2. Kiimalainen NHB Iisalmi

Kick Light tytöt 16-18v -55kg
Verena Kiimalainen NHB Iisalmi - Milla Männikkö Kurikan Ryhti 3-0
Anni Nissinen JKB - Verena Kiimalainen NHB Iisalmi 3-0
Sijoitukset: 1. Nissinen JKB 2. Kiimalainen NHB Iisalmi 3. Männikkö Kurikan Ryhti

Kick Light tytöt 16-18v -60kg
Johanna Tolonen NHB Iisalmi - Anni Nissinen JKB 3-0
Johanna Tolonen NHB Iisalmi - Maija Lehtomäki NHB Iisalmi 3-0
Sijoitukset: 1. Tolonen NHB Iisalmi 2. Lehtomäki NHB Iisalmi 3. Nissinen JKB

Light Contact tytöt 16-18v -70kg
Heta Vieltojärvi JäKK - Viivi Vuorinen Kurikan Ryhti 3-0
Sijoitukset: 1. Vieltojärvi JäKK 2. Vuorinen Kurikan Ryhti

Light Contact tytöt 16-18v +70kg
Henna Puolakanaho JäKK - Sofia Peltonen Kurikan Ryhti 3-0
Henna Puolakanaho JäKK - Laura Löppönen Kurikan Ryhti 3-0
Sijoitukset: 1. Puolakanaho JäKK 2. Löppönen Kurikan Ryhti 3. Peltonen Kurikan Ryhti

Kick Light pojat 10-12v -32kg
Robertino Salojensaari Kurikan Ryhti - Veeti Vähätiitto Ahjo TC RSC
Sijoitukset: 1. Salojensaari Kurikan Ryhti 2. Vähätiitto Ahjo TC

Kick Light pojat 10-12v -37kg
Rasmus Rintee MMA Imatra - Veeti Vähätiitto Ahjo TC 3-0
Rasmus Rintee MMA Imatra - Luka Kaipomäki NKU 3-0
Sijoitukset: 1. Rintee MMA Imatra 2. Kaipomäki NKU 3. Vähätiitto Ahjo TC

Kick Light pojat 10-12v -42kg
Aleksanteri Hanski MMA Imatra - Rasmus Rintee MMA Imatra 2-1
Emil Ketola MMA Imatra - Atto Karjarinta Jäkk 3-0
Rasmus Rintee MMA Imatra - Atto Karjarinta JäKK 3-0
Aleksanteri Hanski MMA Imatra - Emil Ketola MMA Imatra 3-0
Sijoitukset: 1. Hanski MMA Imatra 2. Ketola MMA Imatra 3. Rintee MMA Imatra

Kick Light pojat 10-12v -47kg
Otto Merta Olan kamppailijat - Patrik Åberg JäKK 3-0
Aleksanteri Hanski MMA Imatra - Jusa Siltanen Kurikan Ryhti RSC
Emil Ketola MMA Imatra - Kaapo Joutsela NKU 3-0
Aleksanteri Hanski MMA Imatra - Otto Merta Olan kamppailijat 3-0
Otto Merta Olan kamppailijat - Kaapo Joutsela NKU AB
Aleksanteri Hanski MMA Imatra - Emil Ketola MMA Imatra 3-0
Sijoitukset: 1. Hanski MMA Imatra 2. Ketola MMA Imatra 3. Merta Olan kamppailijat

Kick Light pojat 10-12v +47kg
Onni Siven TFC - Otto Merta Olan kamppailijat 3-0
Roope Koski Kurikan Ryhti - Viljami Evikoski NKU 3-0
Onni Siven TFC - Olli-Pekka Talja Kurikan Ryhti 3-0
Olli-Pekka Talja Kurikan Ryhti - Viljami Evikoski NKU 3-0
Onni Siven TFC - Roope Koski Kurikan Ryhti AB
Sijoitukset: 1. Siven TFC 2. Koski Kurikan Ryhti 3. Talja Kurikan Ryhti

Kick Light pojat 13-15v -42kg
Oskari Hyle TFC - Nicolas Wiklund NKU 2-1
Sijoitukset: 1. Hyle TFC 2. Wiklund NKU

Kick Light pojat 13-15v -52kg
Rene Vainiomäki JäKK - Pavel Podvokin MMA Imatra 3-0
Rene Vainiomäki JäKK - Kalle-Oskari Tarkkanen JKB RSC
Sijoitukset: 1. Vainiomäki JäKK 2. Tarkkanen JKB 3. Podvokin MMA Imatra

Kick Light pojat 13-15v -57kg
Sampo Syrjälä Kurikan Ryhti - Kalle-Oskari Tarkkanen JKB 3-0
Pavel Podvokin MMA Imatra - Lari Salonen TFC 2-1
Verneri Sihoven JKB - Sampo Syrjälä Kurikan Ryhti AB
Lari Salonen TFC - Sampo Syrjälä Kurikan Ryhti WO
Pavel Podvokin MMA Imatra - Verneri Sihoven JKB 3-0
Sijoitukset: 1. Podvokin MMA Imatra 2. Sihonen JKB 3. Salonen TFC

Kick Light pojat 13-15v -60kg
Viivi Vuorinen Kurikan Ryhti - Henna Ollikainen NHB Iisalmi 2-1
Sijoitukset: 1. Vuorinen Kurikan Ryhti 2. Ollikainen NHB Iisalmi

Kick Light pojat 13-15v -63kg
Jesse Nejlik JKB - Leevi Nurmenniemi Kurikan Ryhti 3-0
Simo Tähtinen Jäkk - Juuse Uusimäki NHB Iisalmi 2-1
Otso Siven TFC - Verneri Sihoven JKB 3-0
Jesse Nejlik JKB - Simo Tähtinen JäKK RSC
Verneri Sihoven JKB - Simo Tähtinen JäKK WO
Otso Siven TFC - Jesse Nejlik JKB 3-0
Sijoitukset: 1. Siven TFC 2. Nejlik JKB 3. Sihonen JKB

Kick Light pojat 13-15v -69kg
Joni Saastamoinen JäKK - Max Väisänen SSKF 3-0
Joni Saastamoinen JäKK - Jesse Nejlik JKB 3-0
Sijoitukset: 1. Saastamoinen JäKK 2. Nejlik JKB 3. Väisänen SSKF

Kick Light pojat 16-18v -69kg
Artur Viotti JäKK - Otto Syrjälä Kurikan Ryhti RSC
Artur Viotti JäKK - Jaakko Haanpää Ahjo TC 3-0
Sijoitukset: 1. Viotti JäKK 2. Haanpää Ahjo TC 3. Syrjälä Kurikan Ryhti

Kick Light pojat 16-18v -79kg
Tino Kiviranta TKD Tampere - Oskari Havuluoto Kurikan Ryhti 3-0
Tino Kiviranta TKD Tampere - Seel-Emil Lampinen JäKK AB
Sijoitukset: 1. Kiviranta TKD Tampere 2. Lampinen JäKK 3. Havuluoto Kurikan Ryhti

Light Contact pojat 10-12v -32kg
Veeti Peltoniemi JäKK - Robertino Salojensaari Kurikan Ryhti 3-0
Sijoitukset: 1. Peltoniemi JäKK 2. Salojensaari Kurikan Ryhti

Light Contact pojat 10-12v -42kg
Emil Ketola MMA Imatra - Atto Karjarinta JäKK RSC
Emil Ketola MMA Imatra - Onni Liimatta JäKK 3-0
Sijoitukset: 1. Ketola MMA Imatra 2. Liimatta JäKK 3. Karjarinta JäKK

Light Contact pojat 10-12v -47kg
Otto Merta Olan kamppailijat - Tomi Peltola JäKK 3-0
Sijoitukset: 1. Merta Olan kamppailijat 2. Peltola JäKK

Light Contact pojat 13-15v -69kg
Kuuno Konttinen JäKK - Jesse Nejlik JKB WO
Sijoitukset: 1. Konttinen JäKK 2. Nejlik JKB

Light Contact pojat 16-18v -69kg
Artur Viotti JäKK - Kalle Alanen TKD Tampere 3-0
Sijoitukset: 1. Viotti JäKK 2. Alanen TKD Tampere