Kevään kamppailulajien seurawebinaarit

Kevään aikana on jälleen tarjolla kamppailulajien yhteisiä  seurawebinaareja. Kahden eri webinaarin aiheet ovat seuran toimintalinja  sekä urheilijan ja harrastajan polut.


Seuran toimintalinja

ke 30.3. klo 18.00-19.30

Seurawebinaarissa käydään läpi malli, joka antaa vinkkejä toimintakäsikirjan tekemiseksi. Lisäksi tarkastellaan vuosikelloa, jonka avulla voi suunnitella seuran toimintoja vuositasolla.

Ilmoittautuminen >>Suomisportissa

Urheilijan ja harrastajan polut
ti 12.4.  klo 18.00-19.30

Seurawebinaarissa käydään läpi monipuolista ja liikuntasuositusten mukaista liikkumista sekä toiminnan muotojen järjestämistä urheilijan ja harrastajan polkujen näkökulmasta.

Ilmoittautuminen >>Suomisportissa 

Kymmenellä eurolla viisi osallistujaa

Yksi seurawebinaari maksaa 10€/seura. Samasta seurasta voi osallistua korkeintaan viisi henkilöä. Seurasta yksi henkilö tekee ilmoittautumisen. Ilmoittautuminen päättyy viikkoa ennen webinaaria. Ilmoittautuneille lähetetään osallistumislinkki viimeisen ilmoittautumispäivän jälkeen. Kouluttajana toimii Sanna Erdogan.

Kamppailulajien yhteisen webinaarin järjestää Suomen Nyrkkeilyliitto yhteistyössä aikidon, judon, taidon, karaten, hokutoryu ju-jututsun, muaythain, taekwondon, ITF Taekwon-Don, miekkailun, 5-ottelun ja potkunyrkkeilyn kanssa.