Tuusula Fighter Club järjestää seuran ensimmäiset kilpailut

Sarjassaan ensimmäinen TFC open isketään lauantaina 30. syyskuuta.

Paikka on seuran sali osoitteessa Moukarinkuja 4 B2, Tuusula.

Ilmoittautuminen on auki liiton sivuilla ja pääset siihen tästä >>>

Ilmoittautumisesta tulee ilmetä ottelijan seura, sarja, nimi, ottelukokemus ja junioreilla ikä. Ilmoittautumiseen tulee liittää myös valmentajan tai muun yhteyshenkilön nimi ja puhelinnumero ja/tai sähköpostiosoite kilpailunjärjestäjän yhteydenottoja varten. Ilmoittautumiset tehdään kootusti seuroittain ja avustajat/kulmamiehet sekä tuomarit tulee ilmoittaa samalla.

Kilpailumuodot
K1, LK ja FC sekä noviisisäännöt

Painosarjat- ja säännöt
Suomen Potkunyrkkeilyliiton eri ottelumuotojen viralliset painosarjat ja säännöt.

Aikataulu
Punnitus klo 10-11
Tuomari-/sääntöpalaveri klo 12.30
Ottelut alkavat klo 13

Tuusula Fighter Clubin sali sijaitsee aivan Tuusulanväylän varressa. Sali on osa Sahankulman liikekeskusta, ja  pihalta löytyy runsaasti ilmaista pysäköintitilaa,  K-Market sekä kiinalainen ravintola Dragon Palace. Lyhyen kävely- tai automatkan päästä löytyy lisää ravitsemusliikkeitä sekä hieman isompia marketteja.

Salilla on kilpailuiden aikaan runsas kisakahvio. Kilpailu striimataan.

Tapahtuma Facebookissa >>>